E0144, středa 06.12.2023, 18:30

HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

4:3 pp (1:0 1:2 1:1 - 1:0)

Kohoutí pírka a plyšáci létaly vzduchem

Derby proti České Třebové je zárukou dobrého hokeje a nejinak tomu bylo i tentokrát. Proti lídrovi tabulky se postavil tým bojovníků, který dokázal uzmout soupeři cenné body. Zápas měl i charitativní podtext, neboť diváci mohli naházet na led plyšové hračky pro děti z nízkoprahového zařízení Naděje v Litomyšli. Zároveň se podařilo vybrat 12 859 korun pro nemocného Toníka z Dolního Újezdu.

Horáček (Filípek) - Bláha, Bažant, Jonáš, Zahradník, Škvor, Š. Voříšek - Vomočil, J. Voříšek, Půlpán - Pilař, Stoklasa, Jankovský - Dostál, Barkóci, Švec

HC Kohouti Česká Třebová:

Vlk (Kadlc) - Vašíček, Jelínek, Jemelka, Hradil, Blažej, Leder - Semorád, Martinec, Rozlílek - Ostřanský, Fúzik, Pavlovský - Veverka, Plášek, Čada.

Branky: 4. Jankovský (Stoklasa, Pilař), 28. Vomočil (J. Voříšek), 45. J. Voříšek (Půlpán, Vomočil), 64. Bláha (J. Voříšek) – 32. Fúzik (Pavlovský, Jelínek), 34. Semorád (Martinec, Vašíček), 49. Semorád (Martinec, Vašíček)

Vyloučení: 4:2 (navíc Bažant 5+20 - Ostřanský 5+20) Využití: 0:1

Rozhodčí: Kratochvíl – Pecina, Mikula

Diváci: 372

Utkání začalo v opatrném tempu, ale více ze hry měli domácí. Za snahu byli odměněni gólem ve 4. minutě, když rychlou akci zakončil Jankovský – 1:0. Diváci ocenili úvodní gól potleskem a zároveň zasypali led plyšáky. Hra po krátké pauze pokračovala a nejvíce práce měli gólmani.  Domácí Horáček se zapotil zejména při přesilové hře, kdy hosté posílali na branku jeden gumový projektil za druhým. O všechny se však domácí fantom v masce postaral a k bezchybnému výkonu mu pomohla i branková konstrukce. Hru s hráčem v poli navíc si vyzkoušeli i domácí, ale navýšit skóre se jim nepovedlo.

Druhá třetí byla o poznání rychlejší. Hosté se nechtěli smířit s průběžným výsledkem a svou převahu dokazovali zejména individuálními průniky do domácí obrany. Radost z gólu si ovšem užili příznivci domácího celku. V 28. minutě poslal Jakub Voříšek přesnou přihrávku Vomočilovi, který zblízka nemohl minout odkrytou branku – 2:0.  Radost z dvoubrankového vedení netrvala však dlouho. Kouhouti se rozparádili poprvé ve 32. minutě, kdy se do puku opřel kapitán Fúzik – 2:1. Početná skupina z Třebové projevila svou přítomnost i o dvě minuty později, kdy se trefil Semorád – 2:2. Domácí publikum sice zklamaně koukalo na světelnou tabuli, ale brzy se dostalo do varu. V 35. minutě skončil po ataku Hradila na ledě s krvavým šrámem Vomočil. Následovala šarvátka za brankou Vlka, která vyvrcholila soubojem dvou bývalých spoluhráčů Ostřanského a Bažanta. V pěstním souboji sice vyhrál domácí borec, ale trestu v podobě brzké sprchy, stejně jako jeho sok, neunikl. Hra se následně vrátila do svého tempa a po bojovné náladě zbyly jen kapky krve na ledě.

Tempo zápasu nepolevilo ani v závěrečné části hry. Zejména brankáři si nemohli stěžovat na nedostatek práce. Po chybě obrany Kohoutů se na počátku 45. minuty dostal do zakončení Jakub Voříšek (v zápase 1+2) a Litomyšl šla znova do vedení – 3:2.  Hosté se do hry dostali o pár minut později. Ve 49. minutě využili přesilovku. Střelcem byl majitel dvou extraligových titulů Semorád – 3:3. Třebovští nabrali vítr do plachet, ale v cestě jim stála skála se jménem Horáček. Vzhledem k tomu, že se chyby nedopustil ani Vlk, tak pokračoval zápas do prodloužení.

Uplynulo 74 vteřin a třebovští hráči dostali výhodu hráče v poli navíc. Přes veškerý tlak nastřelili pouze tyčku. Hned co se síly vyrovnaly, tak se karta začala otáčet. Na zteč se vydalo duo Voříšek – Bláha a druhý jmenovaný v čase 63:55 ukončil zápas – 4:3.„Vybojovali jsme puk a Vorda mi to super přihrál a já jsem to nějak poslal na bránu a spadlo to tam,“ okomentoval vítězný moment autor branky.

Ondřej Bláha (obránce HC Litomyšl): „Začali jsme docela dobře, dali dva góly, ale potom jsme si to nechali trošičku utéci a dovolili soupeři vyrovnat. Nakonec to ale dopadlo vítězně pro nás, takže spokojenost. Česká hrála hodně dobře, je to celek plný individualit, silný na kotouči, ale zvládli jsme to. Myslím, že jsme hráli více jako tým, dali jsme do hry srdíčko a bojovali jeden za druhého. Oslabení nebylo v prodloužení nic příjemného, ale věděli jsme, že Horys nás v brance podrží a proto věřili, že to ubráníme a utkání nějakým způsobem urveme. Povedlo se, jsem rád, že mi to tam padlo.

Pavel Marek (trenér České Třebové): „Nezačali jsme dobře, soupeř měl více ze hry, náš výkon se zvedl až v závěru první třetiny. Postupně jsme ovládli hru a vytvořili si spoustu gólových příležitostí, které jsme bohužel většinou neproměnili. V prodloužení jsme měli obrovskou výhodu v podobě přesilové hry, výsledkem náporu byla jen nastřelená tyčka. Byli jsme lepší, přesto se nakonec radoval soupeř. Dnes nám chybělo několik hráčů, po první třetině ještě odstoupil nemocný útočník Veverka. Za bojovnost zaslouží mužstvo absolutorium.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...