E0185, středa 10.01.2024, 18:30

HC LitomyšlHC Hlinsko

4:5 (0:4 1:0 3:1)

Dvě vítězné třetiny na tři body nestačily

Zápas proti Hlinsku byl jako den a noc. Na úvod sledovali domácí diváci tým, který kupil chybu za chybou. Postupem času se však hra podstatně zlepšila a přibyly i vstřelené góly. Mocný finiš však na dohnání manka nestačil.

Klička (Dvořák) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - T. Půlpán, Jankovský, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, A. Půlpán, Stoklasa, Jakubec, Edl

HC Hlinsko:

Kraus (Hanák) - Beneš, Machač, Nepokoj, Fink, Oliva, Lenoch - Karásek, Zdražil, Štěpánek, Jílek, Havel, Bříza, Hudec, Kubal, Procházka, Chvojka

Branky a nahrávky: 21. Jonáš (Pilař, Půlpán), 49. Jakubec (Půlpán, Jonáš), 51. Vomočil (Bažant), 59. Bažant – 5. Hudec (Jílek), 12. Bříza, 13. Kubal (Machač), 15. Havel (Bříza), 49. Nepokoj

Vyloučení: 2:3 Využití: 1:0

Rozhodčí: Čížek - Pitra, Topolský

Diváci: 255

Úvodní minuty odehrály oba celky ve slušném tempu. Více ze hry však měli hosté, kteří svou střeleckou potenci dokázali přetavit v góly. V 5. minutě se dostal do samostatného úniku Hudec, který blafákem překonal Kličku – 0:1. Litomyšl zareagovala zlepšeným pohybem, ale to bylo tak vše. Ve 12. minutě propadnutí využil Bříza, který dorazil odražený kotouč za Kličkova záda – 0:2. O minutu později bylo s domácími ještě hůře. Od modré vypálil Machač rychlou střelu, kterou do vinglu tečoval Kubal – 0:3. V 15. minutě se rozjel do obranného pásma Havel, který po přesné přihrávce zakončil bezchybně – 0:4. Šanci na reparát z hororového úvodu dostali domácí minutu a půl před koncem třetiny, v nabídnuté dvojité výhodě. Hlinečtí však hlavní nápor ustáli.

Druhá třetina pokračovala přesilovou hrou, která měla trvat 36 vteřin. Naštěstí pro domácí se to však nestalo. V čase 20:22 se trefil Jonáš – 1:4. Zlepšený herní projev Litomyšle narušilo jediné oslabení z 24. minuty, kdy se hosté střelecky prosadili, ale další gól nepřidali. Bohužel své herní převahy v této pasáži zápasu nevyužili ani domácí, tak se skóre do druhé sirény nezměnilo.

Hlinsko využilo první minuty závěrečné dvacetiminutovky k několika útokům, ale brankář Klička veškeré nebezpečí eliminoval. Obrana však přeci jenom chybovala, když se na dlouhý výlet vydal Nepokoj a své sólo zakončil přesnou střelou k tyči – 1:5. Stačilo však 15 vteřin a radost měli domácí. Blafák proměnil Jakubec – 2:5. Nejen diváci si vzpomněli na obrat, který nedávno předvedla česká reprezentace. Hráči vycítili šanci a v 51. minutě snížil Vomočil – 3:5. Kolotoč na ledě však touto brankou neskončil. U branky Krause se nejlépe zorientoval Bažant a v čase 58:08 snížil na rozdíl jediné branky – 4:5. Celý tým zařadil o jeden výkonnostní stupeň více a trenér dokonce odvolal gólmana. O konci nadějí tak mohla rozhodnout hostující lavička, ale v čase 59:30 kotouč pouze orazítkoval tyč. Bohužel ani domácí neměli přesnou mušku, a tak všechny tři body zamířily do hlinecké kabiny.

Aleš Půlpán (útočník HC Litomyšl): „Měli jsme představu, jak budeme hrát. Hráli jsme však úplnej opak. Místo abychom to jednoduše vyndávali ven ze třetiny, protože nás napadali ve dvou, tak jsme zkoušeli něco vymýšlet. Ztráceli jsme puky, byli jsme rozlítaný, nikdo nebyl tam kde má být. Jako jsme hráli od druhé třetiny, tak jsme chtěli hrát celý zápas. Jednoduše se tlačit se do brány a napadat. Věřím, že tak jak jsme skončili, tak začneme proti Chocni.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...