E0261, neděle 18.02.2024, 17:00

HC LitomyšlHC Dvůr Králové

9:2 (3:0 0:1 6:1)

Závěrečná třetina? Houšť a větší kapky

Zápas s Dvorem Králové byl soubojem obra s trpaslíkem. Jenže podcenit soupeře z nižších pater se nevyplácí. Naštěstí si hráči uvědomili, kdo je favoritem a najeli na vítěznou vlnu.

Batih (Horáček) - Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Škvor, Bláha - Stoklasa, Edl, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, J. Voříšek, Jakubec

HC Dvůr Králové:

Kozák (Mráček) - Tomášek, Bonaventura, Rubáček, Heligr, Dvořák, Bulawa - Dudadík, Branda, Ryba, Rutrle, Vognar, Wajsar, Hynek, Kudr, Kačerovský, Řezáč

Branky a nahrávky: 14. Stoklasa (Dostál), 19. Dostál (Škvor, Barkóci), 20. J. Voříšek (Vomočil, A. Půlpán), 42. Bláha (Pilař, A. Půlpán), 42. Jakubec (Pilař), 51. A. Půlpán (J. Voříšek, Švec), 52. Barkóci (Dostál), 54. Bažant (Jakubec, T. Půlpán), 56. J. Voříšek (Švec, A. Půlpán) – 28. Dudadík (Kačerovský), 44. Tomášek (Heligr)

Vyloučení: 2:5 Využití: 2:1

Rozhodčí: Vrba - Kukla, Kalus

Diváci: 200

Herní převaha domácího celku byla patrná od prvních minut. Jenže hokej se hraje na branky a ty k vidění nebyly. I když obsadíte útočné pásmo na dlouhé minuty, tak to nemusí nic znamenat. Diváci příliš krásy neviděli, ale nakonec se přeci jenom radosti dočkali. Ve 14. minutě se ke střele z úhlu postavil kapitán Stoklasa, který poslal puk do vinglu – 1:0. V čase 18:16 pro změnu Doseděl doklepl odražený puk do brány – 2:0. Tím gólová přehlídka neskončila, protože necelou minutu před koncem vypálil z těsné blízkosti Jakub Voříšek a poslal puk nad ramenem Kozáka do sítě – 3:0.

Druhá část zapasu slibovala další střeleckou exhibici, ale opak byl pravdou. Laxní přístup domácího týmu nabídl Dvoru spoustu příležitostí ke skórování. Soupeř nemohl odmítnout, a tak ve 28. minutě snížil Dudadík – 3:1. V dalších minutách se diváci příliš nebavili, i když snahy o vstřelení gólu k vidění byly. V polovině zápasu orazítkoval soupeřovu branku Vomočil a stejný zvuk se vzápětí ozval i na druhé straně kluziště. Hosté měli i další šance a ve 38. minutě musel gólman Batih vyřešit samostatný únik. Stejně úspěšný byl vzápětí Kozák, který si poradil se sólovou akcí Aleše Půlpána.

Chmury v hledišti rozehnali domácí borci naštěstí velmi rychle, neboť z kabiny přišli jako vyměnění. Ve 42. minutě se trefili během jednadvaceti vteřin Bláha a Jakubec – 5:1. Ve 44. minutě ovšem přišel až příliš častý kiks. Domácí hráli v šesti a soupeř této chyby využil okamžitě. Po sedmi vteřinách přesilovky skóroval Tomášek – 5:2. To však na snížení nestačilo. Závěrečná přesilovka patřila jednoznačně domácím. V 51. minutě přidal další trefu Aleš Půlpán – 6:2 a o minutu a půl Barkóci – 7:2. Během kanonády se soupeř blýsknul gestem fair-play. I za nepříznivého stavu odvolal jeden z hostujících hráčů faul… Za další dvě minuty se v přesilovce střelou z úhlu zaskvěl Bažant – 8:2 a tečku za vyvedenou třetinou udělal v čase 55:20 Jakub Voříšek, který stál na konci krásné souhry.

Jakub Voříšek (útočník HC Litomyšl): „Zápasy proti tabulkově slabším soupeřům jsou vždycky těžší.  Nám to chvíli trvalo. Hráli jsme jejich hru, nepadali nám góly a brankář hostí chytal první dvě třetiny fakt dobře. Taky jsme neproměnili hodně šancí. V play off ale musíme hrát od základu úplně jinak. Budou to úplně jiní soupeři a bude to i úplně jinej hokej.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...