E0057, neděle 22.10.2023, 17:00

HC LitomyšlHC Chrudim

1:5 (0:2 0:1 1:2)

Těžké následky po orlím náletu

Litomyšl prodloužila sérii neúspěchů na domácím ledě. Tentokrát se doma nepodařilo najít recept na Chrudim. Výsledek zápasu odpovídal dění na hřišti a je potřeba se z něj rychle vzpamatovat.

Horáček (Klička) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bláha, Bažant - Jakubec, Švec, Vomočil, Dostál, Pilař, Půlpán, Stoklasa, J. Voříšek, Edl

HC Chrudim:

D. Cvrček (Pithart) - Pazdera, Hrdlička, Hybeš, Dvořák, Linhart, Urban - Felcman, Pavlík, Cimburek, Kostka, Turčáni, Brožek, D. Cvrček, Novák, Hebek, Dobiáš, Formánek

Branky a nahrávky: 60. Půlpán (Edl, Švec) – 2. Turčáni (Pavlík), 18. Pavlík (Formánek), 32. Cvrček (Formánek, Pavlík), 49. Linhart (Felcman, Brožek), 59. Pavlík (Linhart)

Vyloučení: 3:4 Využití: 0:2

Rozhodčí: Kis - Louda, Mikula

Diváci: 303

Vstup do utkání měla lepší orlí letka. Hosté si nebrali servítky a ujali se vedení už ve 2. minutě, kdy se trefil Turčáni – 0:1. Hosté získali jistotu a jejich taktika  s opanováním středního pásma jim vyšla na výbornou. Domácí jen těžko hledali recept na její proražení. Navíc v 17. minutě fauloval Jonáš a hosté nabídnutou výhodou nepohrdli. Po necelé minutě navýšil gólový účet Pavlík – 0:2.

Ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Domácí se snažili prolomit sehranou obranu a zároveň zlepšit střeleckou potenci. Ani jedno se však nedařilo. Navíc v polovině zápasu nabídli zcela lacině hostům další přesilovku. Tu chrudimští po chybě v rozehrávce využili. Prudkou střelou z levé strany se prosadil Cvrček – 0:3. V následujících minutách předvedla Litomyšl asi nejhezčí hokej v zápase. Usilovný tlak přinesl výhodu přesilové hry, ale ani ta neznamenala úspěšnost ve skromném střeleckém počínání. Naštěstí však zvýšená aktivita zastavila gólové choutky soupeře.

Tempo zápasu se v poslední části utkání zpomalilo. Hosté si hlídali obranné pásmo a domácí už jen těžko sbírali sílu na setrvalý tlak. Hosté tak využívali občasné šance k zakončení a nevedlo se jim špatně. Z minima vytěžili maximum. Ve 49. minutě napřáhl za hranicí kruhu Linhart a nemýlil se – 0:4. Následující minuty příliš vzruchu v hledišti nepřinesly. To však neznamená, že se už nic nestalo. V 57. minutě diváci zatleskali fair-play gestu, když kapitán Stoklasa odvolal na sebe odpískaný faul. V čase 58:51 překvapil Pavlík střelou z úhlu Horáčka – 0:5. Nebyl však poslední, kdo se zapsal mezi střelce. O čestný úspěch domácích se postaral necelou minutu před koncem Půlpán, když zavěsil puk pod víko Cvrčkovy branky.

Matěj Bažant (obránce HC Litomyšl): „Zápas byl z naší strany špatnej. Nejen vstup do utkání, ale také naším přístupem. Soupeř hrál dobře střední pásmo a my se tam těžko dostávali. Musíme začít hrát náročnější hokej. Víc se tlačit do brány, musíme víc srážet, bruslit a dohrávat souboje. Nepadají nám góly, ale to se občas stane. Právě o to víc je potřeba hrát přímočařeji a do brány.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...