E0252, středa 14.02.2024, 19:00

HC LitomyšlBK Nová Paka

2:3 (1:0 1:3 0:0)

Odčinit prohru se výsledkově nepovedlo

Zápas proti Nové Pace přinesl oproti minulému utkání zlepšenou hru. O výsledku však rozhodly individuální chyby a skvělá pasáž soupeře, který otočil zápas za sedm minut.

Horáček – Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha – Stoklasa, Edl, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, J. Voříšek, Jakubec

BK Nová Paka:

Krinwald – Najman, Vrba, Klust, Had – Malík, Dvořák, Hric, Trejbal, Brokeš, Vedral, Strnad, Foerster, Fedulov

Branky a nahrávky: 19:47 A. Půlpán (Vomočil, J. Voříšek), 36:35 Dostál (TS) – 32:14 Strnad (Brokeš, Had), 35:14 Strnad (Hric, Brokeš), 39:08 Malík (Foerster, Najman)

Vyloučení: 3:5 Bez využití

Rozhodčí: Rulíček – Pitra, Dalecký

Diváci: 179

Dobrý vstup do utkání potvrdil, že se Litomyšl snaží najít optimální formu pro vrchol sezony. Kvalitní hokej přinesl i ovoce v podobě první branky. Pár vteřin po odehrané přesilové hře se těsně před sirénou prosadil z dorážky Aleš Půlpán – 1:0.

Druhou třetinu chtěli domácí potvrdit svou kvalitu, a navíc vstřelit další branky. To se však povedlo jen částečně. V 33. minutě vyrovnal Strnad – 1:1. Stejný hráč navíc o dvě minuty později otočil skóre – 1:2. Srovnání ovšem přišlo záhy. Po zákroku Trejbala bylo nařízeno trestné střílení, které proměnil Dostál – 2:2. Tím se však střelecký účet třetiny neuzavřel. V čase 39:05 otočil vývoj utkání hostující Malík – 2:3.

Závěrečná dvacetiminutovka vyzněla lépe pro hosty. Dokázali se i v okleštěné sestavě zlepšit, a navíc zavřít branku. Domácí dokázali vzadu vystavět také nepropustnou hráz, ale to k výhře nestačilo.

Jakub Bažant (manažer HC Litomyšl): „Věřím, že se tým nakopne a začne šlapat, abychom byli v plné síle připraveni na čtvrtfinále.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...