H0110, neděle 15.01.2023, 17:00

HC LitomyšlTJ Spartak Nové Město nad Metují

3:2 (2:0 1:1 0:1)
Petr Šilar |

Vítězstvím naladili diváky na vrchol sezony

Zápas proti Novému Městu nad Metují byl posledním před play off. Do sestavy se vrátil Tomáš Půlpán a brankoviště hájil Martin Horáček. Hrálo se o druhé místo v nadstavbové části. Litomyšl vyhrála a v neděli vyzve Poličku.

HC Litomyšl:

Horáček (M. Dostál) - Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Škvor, Jonáš - Švec, Jankovský, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, Barkóci, J. Dostál, T. Půlpán

TJ Spartak Nové Město nad Metují:

Biegl ( Čáp) - Franc, Šrenk, Borovec, Dufek, Mert, Pohl, Dostál - Reichmann, Černý, Bucek, Hylena, Hynek, Šťastný, Vanát, Velinský, Prouza

Branky a nahrávky: 12. A. Půlpán (T. Půlpán, Edl), 17. Jakubec (J. Voříšek, Stoklasa), 40. A. Půlpán (Edl, Jonáš) – 33. Hynek, 49. Pohl (Černý)

Vyloučení: 5:4 bez využití


Rozhodčí: Vrba, Čížek - Najman, Kalina

Diváci: 214

Komentář

Úvod utkání přinesl pohodové tempo a zájem obou týmů hrát o lepší postavení v tabulce. Nepřinesl však žádnou výraznější šanci na změnu skóre. Gólu se však diváci přeci jenom v první třetině dočkali. Ve 12. minutě to vzal na sebe Aleš Půlpán, který ujel po pravé straně kluziště všem obráncům a puk poslal k zadní tyči soupeřovy brány – 1:0. Hosté zareagovali zvýšenou aktivitou u Horáčkovy brány a dostali obranu pod tlak, který trval několik minut. O jeho přerušení se postaral navrátilec do sestavy Tomáš Půlpán, který však přesně nezakončil. Domácí šance na vítězství tak držel Horáček, který se zapotil nejen v oslabeních. V závěru třetiny se však snažili i útočníci. V 17. minutě našel Voříšek zpoza brány osamoceného Jakubce, který nikým neatakován přesně zamířil a nedal Bieglovi šanci – 2:0. Posledních pár minut se odehrálo v režii Litomyšle, která si vybudovala příjemný náskok.

Obraz hry se nezměnil ani v druhé třetině. Šance na obou stranách končily u gólmanů. Ne však ta z 23. minuty, kdy se z přečíslení prosadil Hynek – 2:1. Snížení vlilo do žil soupeře novou energii a po několika minutách byla znát postupná převaha. Tento stav však se změnil v čase 39:38 kdy se do pásma dostal Aleš Půlpán, jehož střela se od špičky brusle odrazila do tyčky a následně do brány – 3:1.

Úkolem Litomyšle bylo v poslední části hry uhájit dvougólový náskok. To se dařilo do 45. minuty, kdy si slabší chvilku vybral i domácí brankář. Autorem gólu byl Pohl – 3:2. Jedna vlaštovka však jaro nedělá, a tak se oba brankáři vyrovnali bez problémů s rostoucím počtem šancí. Jejich poměr se změnil na počátku 53. minuty, když si hosté zahráli dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Tlak na obranu byl obrovský, ale gólové účty zůstaly na svých hodnotách. V čase 58:26 si oddechový čas vybral hostující trenér, který viděl šanci na vyrovnání. O minuty později domácí trenér, který chtěl nechat oddechnout obranu. Nakonec závěr utkání lépe zvládla Litomyšl a vítězství ji přiřklo druhé místo v nadstavbové části soutěže.

Ohlasy

HC Litomyšl:

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Dneska byl zápas hlavně o tom, kdo bude hrát s Poličkou a kdo s Náchodem. Oběma týmům by samozřejmě vyhovoval bližší soupeř. Už před zápasem jsme si však řekli, že chceme vyhrát. Byli jsme po většinu hrací doby lepším mužstvem, i když jsme pár chyb dozadu udělali. Jsem rád, že jsme navázali na zápas s Jaroměří, kdy se nám podařilo prolomit sérii porážek. Dneska jsme rádi za tři body a že jdeme do osmifinále proti Poličce."

Utkání

Muži | E0278

HC Litomyšl

4:3
(3:0 0:2 1:1)

Nové Město nad Metují

Muži | E0282

Nové Město nad Metují

3:2 sn
(1:1 1:1 0:0)

HC Litomyšl

Dorost | E3480

HC Litomyšl

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

HC Skuteč

Dorost | 2. kolo

HC Litomyšl

TJ Lanškroun

Starší žáci | 7. kolo

HC Litomyšl

HC Polička

Starší žáci | 12. kolo

HC Chrudim

HC Litomyšl

Mladší žáci | 5. kolo

HC Litomyšl

HC Chrudim

Mladší žáci | 6. kolo

HC Hlinsko

HC Litomyšl

Aktuální články

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.

BÉČKO OPĚT MISTREM!

B-tým po roce opět nejlepším týmem meziokresního přeboru.

Pozvánka na hokejový ples HC Litomyšl

MUSIC CLUB KOTELNA | 23. BŘEZNA 2024 | ZAČÁTEK 19:00