H0072, středa 30.11.2022, 18:30

HC LitomyšlHC Slovan Moravská Třebová

2:1 sn (1:0 0:1 0:0)

Když se daří, tak se daří

Litomyšl sehrála čtvrtý zápas nadstavbové části soutěže proti soupeři z Moravské Třebové. Ve vyrovnaném utkání nakonec zvítězila touha po vítězství a skvělý výkon gólmana.

Horáček (Dostál M.) -Bláha, Bažant, Voříšek Š.,Zahradník, Jonáš, Škvor - Švec, Dostál J., Jakubec, Voříšek J. , Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Barkóci, Cink, Vomočil

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Faltus) - Blaháček, Kuchař, Janků, Pírek, Cekr, Holub, Moučka - Marek, Horký, Langr, Kavan, Berčák, Fibrich, Scheuter, Palička, Cach, Skopal

Branky a nahrávky: 19. Půlpán A. (Bažant), rozhodující nájezd Půlpán A. (TS) – 28. Skopal

Vyloučení: 8:6 (navíc TS pro MT)

Rozhodčí: Čížek - Topolský, Pešková

Diváci: 256

Opatrný začátek rozčísnula až Vomočilova střela ve 3. minutě. Domácí celek navíc brzy získal výhodu přesilové hry, ale gól se vstřelit napodařilo. Nejblíže k první brance měl Stoklasa a následně také Aleš Půlpán. Další část hry byla ve znamení častých vyloučení a rozhodčí rozdali celkem 18 trestných minut. Na tresty se ovšem nehraje. V 19. minutě přesně zamířil Aleš Půlpán a byl z toho gól – 1:0.

Vstup do druhé třetiny nebyl tou nejzáživnější částí utkání. Výkony upadly a diváky zvedla ze sedaček až akce ze 28. minuty, kdy se do samostatného úniku dostal Skopal a vyrovnal - 1:1. V následujících minutách byla hra rozhárána a nic zajímavého se nestalo. Snad jen přesilové hry měly v sobě trochu dobrodružství. Hostě ukázali, že dokáží s favoritem utkání držet krok.

Poslední část zápasu získala na tempu. Ve 45. minutě mohl strhnout vedení na svou stranu Stoklasa, ale z poloviny odkrytou bránu netrefil. Do konce třetiny se ovšem nic dalšího nestalo a na řadě bylo prodloužení.

Jako první ohrozil bránu v 63. minutě Barkóci. Na opačné straně se předvedl Marek, který nařízené trestné střílení neproměnil.  Přesné gólové zakončení diváci neviděli a na řadu tak přišly nájezdy.  Za Litomyšl nastoupili Pešan, Jakubec a Dostál J. Gól napadl, a tak se do hry dostal opět Aleš Půlpán. Ten gólmana Peksu překonal v zápase podruhé – 2:1.

Martin Horáček (brankář HC Litomyšl): „Zápas byl hodně těžký. Chtěli jsme však prodloužit sérii vítězných utkání. Známe Moravskou Třebovou. Je to nepříjemný soupeř. Hrají tvrdě do těla, chodí do brány, hrají na brejky a čekají na svou šanci. Vypořádali jsme se s tím. Kluci hráli dobře dozadu a měli jsme více ze hry. Za mě dobrý. Když jsme hráli v Moravské, tak na mě jeli dva trestné nájezdy a dali mi dva góly. Dnes jsem to chtěl odčinit. Když jsem chytil nájezd v prodloužení, tak jsem si věřil, že už to dotáhneme i při nájezdech. Věděl jsem, že máme dobré střelce a kluci nějaký gól dají.