Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Já na bráchu a brácha na mě

28.11.2022 | Petr Šilar

Soupeřem Litomyšle ve třetím kole nadstavbové části soutěže byla Jaroměř. Na dlouhém a úzkém kluzišti to domácí umí a dlouho vzdorovali. Nakonec však všechny body putují k lídrovi aktuální tabulky. 

H0068 | neděle 27.11.2022, 17:00
 

HCM Jaroměř - HC Litomyšl

2:3

0:1 2:0 0:2

Branky a nahrávky: 27. Teuber J. (Teuber T.) 38. Vágner (Voňka) - 6. Půlpán A. (Půlpán T.) 48. Švec (Cink) 60. Půlpán A. (Stoklasa, Půlpán T.)


Vyloučení: 2:2 bez využití

Rozhodčí: Machač - Rezek, Roischel

Diváci: 106

HCM Jaroměř: Vich (Prokš) - Voňka, Vágner, Kotrč, Mišinec, Souček, Bujňák - Holub, Kašpar, Teuber T., Krause, Záliš, Tomášek, Teuber, Vejman

HC Litomyšl: Dostál (Horáček) - Bláha, Myška, Bažant, Zahradník, Jonáš, Škvor - Švec, Edl, Jakubec, Voříšek J., Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Barkóci, Cink, Vomočil

Komentář
 
 
 

Na první gól čekala hrstka diváků do 6. minuty, kdy důraz před brankou předvedli bratři Půlpánové. Tomáš nahrával a Aleš střílel – 0:1. Tento stav vydržel i po první siréně. Litomyšli totiž přeskakoval puk a mnoho nebezpečných střel zablokovali domácí obránci. Navíc ani jeden tým nevyužil přesilovou hru. 

Úvod druhé části vyšel naopak domácí, kteří využili nepříliš dobrého výkonu Litomyšle během prvních střídání. Ve 27. sehrála hlavní roli opět bratrská dvojice. Tomáš Teuber přihrál Josefovi a bylo vyrovnáno – 1:1. S jídlem roste chuť a rázem byli domácí na koni, což potvrdili další brankou. Ve 38. minutě se o ni postaral Vágner – 2:1. 

Do závěrečné třetiny nastoupili borci z Litomyšle s odhodláním a chutí prodloužit vítěznou sérii. Ve 48. minutě nakročil k zisku bodů Švec, který vypálil od modré a puk se zastavil až v síti – 2:2.  Zápas, který příliš hokejové krásy nepobral, pokračoval dál a skóre se neměnilo. Nakonec sáhl trenér Bažant v závěru utkání ke změnám v první formaci. „Poslal jsem do hry Stoklasu s tím, že by to mohlo vyjít,“ řekl šéf hostující lavičky. Tento taktický tah nakonec vyšel. V čase 59:23 obdržel Aleš Půlpán přesnou nahrávku právě od Stoklasy a napálil puk do odkryté brány – 3:2. Na tento gól už soupeř nedokázal zareagovat, a tak si Litomyšl připsala třetí vítezství v řadě. 

 
 
 
Ohlasy

 
 

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl) „Soupeř hrál velmi dobře, a i další týmy to budou mít v Jaroměři těžké. Štěstí bylo tentokrát na naší straně a jsme moc rádi za tři body, kterých si z venku obzvláště ceníme.  Věříme, že naše výsledky jsou dobrou pozvánkou na domácí utkání s Moravskou Třebovou.“ 

Aktuální články
Nic zvláštního se nestalo

Litomyšl sehrála druhý osmifinálový zápas s Poličkou v naprostém klidu. Zatímco v minulém utkání musel favorit...

 
O velikém zmaru a sladkém vítězství

Těžko popsat, co dneska zažili diváci prvního utkání play off. Soupeř z Poličky nastoupil bez respektu a získal během první třetiny...

 
Juniorka vydřela výhru nad Hlinskem

V utkání, které moc hokejové krásy nepobralo, rozhodla poslední desetiminutovka, kdy se domácím podařilo vstřelit dvě branky.

 
PLAY OFF 2023
 
Junioři znají soupeře
 
Vítězstvím naladili diváky na vrchol sezony
 
Junioři ukončili základní část
 
Věci se dějou
 
Průšvih? Slabé slovo
 
HOKEJOVÝ TÝDEN A-TÝMU !!!
 
Utkání
Muži | středa 25.01.2023, 18:30
H0178
2:6
HC Polička - HC Litomyšl
 
Muži | neděle 29.01.2023, 17:00
H0186
VS.
HC Litomyšl - HC Polička
 
 
© eSports s.r.o. & HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS