HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

3:6 (1:1 1:1 1:4)
Petr Šilar |

Perfektní výkon znamenal další zisk bodů

Úvod nadstavbové části soutěže měl být pro Litomyšl obzvláště těžký. Jak se ale ukázalo, tak odhodlání a chuť zvítězit dokáží vymazat favority z ledu. V České Třebové se to povedlo stejně dobře, jako doma s Novou Pakou.

HC Kohouti Česká Třebová:

Kraus (Ament) - Daněk, Schejbal, Hradil, Sedlák, Král, Jemelka - Ostřanský, Vaňo, Pavlovský, Augustin, Fúzik, Čada, Semorád, Plášek, Veverka

HC Litomyšl:

Horáček (Dostál M.) - Bláha, Bažant, Voříšek Š., Škvor, Zahradník, Jonáš - Švec, Dostál J., Edl, Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Barkóci, Myška, Stráník, Cink, Vomočil

Branky a nahrávky: 8. Plášek (Fúzik, Schejbal), 35. Augustin (Pavlovský), 44. Augustin (Pavlovský, Ostřanský) – 20. Švec (Barkóci, Vomočil), 35. Edl (Půlpán A., Půlpán T.), 47. Edl (Barkóci, Švec), 55. Stoklasa (Půlpán T., Půlpán A.), 57. Půlpán T. (Vomočil, Půlpán A.), 60. Vomočil (Švec)

Vyloučení: 4:4 Využití: 1:0 Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Rulíček - Pošvář, Kalus

Diváci: 322

Komentář

Hokejisté Litomyšle chtěli navázat v České Třebové na vydařený výkon z předchozího zápasu. Nutno říci, že porazit vítěze základní části soutěže bylo před samotným utkáním pro mnohé přání z kategorie nesplnitelných.  Zvláště po prvních minutách, které patřily jednoznačně domácímu týmu.  V 7. minutě si zahráli Kohouti první přesilovou hru, ve které ukázali, kde je jejich největší síla.  V 8. minutě odražený puk usměrnil pod víko Plášek – 1:0. Útočné snahy nepolevily ani v následujících chvílích a brankář Horáček měl plné ruce práce.  Hosté dostali příležitost potrápit soupeře v 16. minutě, kdy si zahráli první přesilovku. Ta však ke gólu nevedla. Další obrovskou šanci vyrovnat měl Aleš Půlpán, který se stal v 19. minutě exekutorem trestného střílení. V souboji s Krausem však prohrál. Když už to vypadalo, že další branka nepadne, tak se domácí obranou protáhl Švec a v čase 19:42 vyrovnal – 1:1.

Druhá třetina patřila opět domácímu celku, který přidal na tempu. Lepší výkon útoku však eliminoval skvělý gólman. Skvělými zákroky deptal soupeře až do 35. minuty, kdy se v přečíslení prosadil Augustin – 2:1. Radost domácího publika však netrvalo dlouho. Za necelou půl minutu vyrovnal Edl – 2:2. Domácí měli ještě několik slibných šancí, ale Horáček byl bezchybný.

Vstup do poslední třetiny Litomyšli opět nevyšel. Stalo se to, co si nikdo nepřál. Ve 44. minutě se prosadil elitní třebovský útočník Augustin – 3:2. Chuť bojovat a nevzdávat se. To jsou faktory, které zdobily výkon Litomyšle v předchozím utkání a projevily se i tentokrát. Na začátku 47. minuty využil nepozornosti domácího gólmana Edl a zpoza branky dopravil puk do sítě – 3:3. Co se zdálo zprvu nemožné, se stalo nakonec realitou. V 55. minutě vypálil z dálky Stoklasa a nachytal Krause na švestkách – 3:4.  Domácí zareagovali zvýšenou útočnou snahou. Hra na horu a dolů ovšem lépe vyšla Litomyšli. V 57. minutě se do brejku dostal Tomáš Půlpán a svou šanci využil – 3:5. Následně svitla domácím naděje, když byl v čase 57:48 vyloučen střelec páté branky. V přesilové hře opustil branku domácích Kraus a hosté tak čelili šesti hráčům v poli. Jejich snahu zvrátit zápas ukončil v čase 59:31 Vomočil, který poslal puk nekompromisně mezi tyče - 3:6.

Ohlasy

Vladimír Vaněk (manažer HC Česká Třebová): „Prohrát dva domácí zápasy v řadě a inkasovat celkem jedenáct gólů, to je síla. Je zřejmé, že někteří hráči chtějí především útočit, s bráněním si hlavy nelámou. Myslím, že jsme byli dvě třetiny lepším mužstvem, ale protože jsme zahodili spoustu šancí a vyrobili hodně chyb, nemáme nic.“

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): "Musím pochválit celý tým. Byla z něj cítit neuvěřitelná pohoda. Chtěl bych vyzvednout perfektní výkon gólmana. Porazili jsme dvě silná mužstva. Doufám, že na tyto výsledky navážeme v Jaroměři, kde nás nečeká lehké utkání."

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.