E0003, neděle 25.09.2022, 17:00

HC LitomyšlHC Spartak Polička

8:0 (1:0, 5:0, 2:0)

Premiéra vyšla na výbornou

V prvním letošním utkání letošní přivítala Litomyšl soupeře z Poličky. Zápas byl pikantní zvláště pro oba brankáře, kteří v uplynulé sezoně hájili barvy soupeře. Fanoušci domácího celku museli mít radost nejen z výkonu strážce svatyně, ale také z bodového přísunu nových posil.

Dostál (Horáček) - Bláha, Bažant, Ondráček, Zahradník, Jonáš, Škvor - Jakubec, Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Večeřa, Cink, Edl, Háněl

HC Spartak Polička:

Klička — Macek, Elis, Boštík, Máša, Nunvář - Šerejch, Zobač, Vondra, Tobiáš, Malenovský, Jindra, Krajíček, Kunstmüller

Branky: Barkóci (Cink), 22. Bláha (Barkóci, Stoklasa), 29. Půlpán (Edl, Škvor), 37. Voříšek (Háněl), 38. Půlpán (Jonáš, Půlpán), 40. Škvor (Půlpán, Půlpán), 53. Půlpán (Edl, Půlpán), 60. Stoklasa (Cink, Bažant)

Vyloučení: 9:13 (navíc Macek 5 + OK) Využití: 3:0 V oslabení: 2:0

Rozhodčí: Ondřej Škorpil — Lukáš Matějka, Adam Najman

Diváci: 185

Premiérový zápas nové sezony začal přivítáním fanoušků, o které se postarali předseda litomyšlského oddílu Martin Vandas a starosta Litomyšle Daniel Brýdl. Ten také vhodil čestné buly. Litomyšl se hned na úvod představila s novými posilami. Kromě Matěje Dostála, Jana Škvora a bratrů Půlpánových se uvedl Adam Jonáš, který v loňské sezoně nastupoval v druholigové Nové Pace.

Počáteční minuty utkání patřily hráčům v červeno-žlutých dresech.  Ti si také zahráli první přesilovou hru, a tak se měl domácí gólman co ohánět. Obraz hry se však začal pomalu otáčet. Pomohla k tomu přesilová hra v polovině 9. minuty. Litomyšl v ní měla několik šancí na vstřelení prvního gólu, ale gólman Klička byl proti svým bývalým spoluhráčům stoprocentní. Stejně si počínal i v následujících třech početních výhodách. Poprvé kapituloval v 18. minutě, když mu za záda zapadla střela Barkóciho – 1:0. Tou dobou hráli domácí již pátou přesilovkou.

Druhá třetina nabídla hned desetkrát hru v nestandardním počtu hráčů na ledě. Stejně jako v první části hry si první přesilovku zahrála Polička. Gólovou radost však v 22. minutě zažili domácím, když se v oslabení trefil Bláha – 2:0. O sedm minut později se rozjel litomyšlský brankostroj. Pouhých osm vteřin početní výhody stačilo Alešovi Půlpánovi na vstřelení gólu – 3:0. V polovině utkání mohlo být pro hosty ještě hůře, když se v oslabení neúspěšně rozjel na svého bývalého spoluhráče Voříšek. Ten svou chybu napravil ve 37. minutě, když vymetl při hře 5 na 4 růžek Kličkovy branky – 4:0. O necelou minuty později se předvedli tři nováčci v dresu Litomyšle. Aleš Půlpán přihrál Adamovi Jonášovi a ten vyzval ke střele Tomáše Půlpána – 5:0. Gólový učet třetiny se uzavřel v čase 39:57. Bratři Půlpánové si vyměnili puk, který nakonec putoval na hokejku Škvora. Ten zakončil přesně mezi betony – 6:0.

Poslední část utkání ztratila tempo a vše nasvědčovalo i tomu, že hlavní rozhodčí bude moci nechat píšťalku v kapse. V 53. minutě klid přerušila střela Aleše Půlpána, která rozvlnila síť Kličkovy brány – 7:0. O několik minut později odpískal sudí dva tresty a oba týmy si zahrály přesilovou hru. V čase 58:35 se na trestnou lavici podívala bratrská dvojice za krosček a z týmu soupeře putoval předčasně do kabin Macek. Drobná roztržka však nebyla tím posledním zajímavým momentem zápasu. Pomyslnou tečku udělal při hře 3 na 4 patnáct vteřin před koncem kapitán Stoklasa, který zazvonil pukem o břevno, a nakonec mohl zdvihnout ruce nad hlavu – 8:0.

Filip Stoklasa (kapitán HC Litomyšl) :

Jaké bylo úvodní utkání?
Zápas s Poličkou byl pro mě vůbec prvním v této sezoně. Těšil jsem se a kluci taky. První utkání jsou takové na prd a jsme rádi, že to skončilo 8:0 a těšíme se na další zápas. Hlavně v první třetině jsme měli těžké nohy. Podržel nás Dosty a pomohlo i hodně přesilových her. Jsme rádi, že to je za náma a v dalších zápasech to bude lepší. Chceme se neustále zlepšovat a posouvat laťku úspěchu.

Došlo ke změnám v týmu. Jaká je nálada v kabině?
Začlenění do týmu není moc těžké. Je to malej rybník. Všichni se známe a je jedno odkud přijde nový spoluhráč. Jestli z Chocně nebo Třebové.