E0003, neděle 25.09.2022, 17:00

HC LitomyšlHC Spartak Polička

8:0 (1:0, 5:0, 2:0)
Petr Šilar |

Premiéra vyšla na výbornou

V prvním letošním utkání letošní přivítala Litomyšl soupeře z Poličky. Zápas byl pikantní zvláště pro oba brankáře, kteří v uplynulé sezoně hájili barvy soupeře. Fanoušci domácího celku museli mít radost nejen z výkonu strážce svatyně, ale také z bodového přísunu nových posil.

HC Litomyšl:

Dostál (Horáček) - Bláha, Bažant, Ondráček, Zahradník, Jonáš, Škvor - Jakubec, Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, T. Půlpán, Barkóci, Večeřa, Cink, Edl, Háněl

HC Spartak Polička:

Klička — Macek, Elis, Boštík, Máša, Nunvář - Šerejch, Zobač, Vondra, Tobiáš, Malenovský, Jindra, Krajíček, Kunstmüller

Branky: Barkóci (Cink), 22. Bláha (Barkóci, Stoklasa), 29. Půlpán (Edl, Škvor), 37. Voříšek (Háněl), 38. Půlpán (Jonáš, Půlpán), 40. Škvor (Půlpán, Půlpán), 53. Půlpán (Edl, Půlpán), 60. Stoklasa (Cink, Bažant)


Vyloučení: 9:13 (navíc Macek 5 + OK) Využití: 3:0 V oslabení: 2:0 

Rozhodčí: Ondřej Škorpil — Lukáš Matějka, Adam Najman


Diváci: 185

Komentář

Premiérový zápas nové sezony začal přivítáním fanoušků, o které se postarali předseda litomyšlského oddílu Martin Vandas a starosta Litomyšle Daniel Brýdl. Ten také vhodil čestné buly. Litomyšl se hned na úvod představila s novými posilami. Kromě Matěje Dostála, Jana Škvora a bratrů Půlpánových se uvedl Adam Jonáš, který v loňské sezoně nastupoval v druholigové Nové Pace. 

Počáteční minuty utkání patřily hráčům v červeno-žlutých dresech.  Ti si také zahráli první přesilovou hru, a tak se měl domácí gólman co ohánět. Obraz hry se však začal pomalu otáčet. Pomohla k tomu přesilová hra v polovině 9. minuty. Litomyšl v ní měla několik šancí na vstřelení prvního gólu, ale gólman Klička byl proti svým bývalým spoluhráčům stoprocentní. Stejně si počínal i v následujících třech početních výhodách. Poprvé kapituloval v 18. minutě, když mu za záda zapadla střela Barkóciho – 1:0. Tou dobou hráli domácí již pátou přesilovkou. 

Druhá třetina nabídla hned desetkrát hru v nestandardním počtu hráčů na ledě. Stejně jako v první části hry si první přesilovku zahrála Polička. Gólovou radost však v 22. minutě zažili domácím, když se v oslabení trefil Bláha – 2:0. O sedm minut později se rozjel litomyšlský brankostroj. Pouhých osm vteřin početní výhody stačilo Alešovi Půlpánovi na vstřelení gólu – 3:0. V polovině utkání mohlo být pro hosty ještě hůře, když se v oslabení neúspěšně rozjel na svého bývalého spoluhráče Voříšek. Ten svou chybu napravil ve 37. minutě, když vymetl při hře 5 na 4 růžek Kličkovy branky – 4:0. O necelou minuty později se předvedli tři nováčci v dresu Litomyšle. Aleš Půlpán přihrál Adamovi Jonášovi a ten vyzval ke střele Tomáše Půlpána – 5:0. Gólový učet třetiny se uzavřel v čase 39:57. Bratři Půlpánové si vyměnili puk, který nakonec putoval na hokejku Škvora. Ten zakončil přesně mezi betony – 6:0. 

Poslední část utkání ztratila tempo a vše nasvědčovalo i tomu, že hlavní rozhodčí bude moci nechat píšťalku v kapse. V 53. minutě klid přerušila střela Aleše Půlpána, která rozvlnila síť Kličkovy brány – 7:0. O několik minut později odpískal sudí dva tresty a oba týmy si zahrály přesilovou hru. V čase 58:35 se na trestnou lavici podívala bratrská dvojice za krosček a z týmu soupeře putoval předčasně do kabin Macek. Drobná roztržka však nebyla tím posledním zajímavým momentem zápasu. Pomyslnou tečku udělal při hře 3 na 4 patnáct vteřin před koncem kapitán Stoklasa, který zazvonil pukem o břevno, a nakonec mohl zdvihnout ruce nad hlavu – 8:0. 

Ohlasy

HC Litomyšl:

Filip Stoklasa (kapitán HC Litomyšl) :

Jaké bylo úvodní utkání? 
Zápas s Poličkou byl pro mě vůbec prvním v této sezoně. Těšil jsem se a kluci taky. První utkání jsou takové na prd a jsme rádi, že to skončilo 8:0 a těšíme se na další zápas. Hlavně v první třetině jsme měli těžké nohy. Podržel nás Dosty a pomohlo i hodně přesilových her. Jsme rádi, že to je za náma a v dalších zápasech to bude lepší. Chceme se neustále zlepšovat a posouvat laťku úspěchu.  

Došlo ke změnám v týmu. Jaká je nálada v kabině? 
Začlenění do týmu není moc těžké. Je to malej rybník. Všichni se známe a je jedno odkud přijde nový spoluhráč. Jestli z Chocně nebo Třebové.   

Utkání

Muži | E0016

HC Kohouti Česká Třebová

3:4
(1:2 0:1 2:1)

HC Litomyšl

Muži | E0022

HC Litomyšl

vs.

HC Opočno

Dorost | E3480

HC Litomyšl

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

HC Skuteč

Dorost | 2. kolo

HC Litomyšl

TJ Lanškroun

Starší žáci | 7. kolo

HC Litomyšl

HC Polička

Starší žáci | 12. kolo

HC Chrudim

HC Litomyšl

Mladší žáci | 5. kolo

HC Litomyšl

HC Chrudim

Mladší žáci | 6. kolo

HC Hlinsko

HC Litomyšl

Aktuální články

Skvělý zápas měl nádhernou tečku

První venkovní zápas zavál Litomyšl na horký led do České Třebové. Kvalitní celek posílený hráči zvučných jmen budí respekt...

O osudu utkání rozhodla první třetina

Úvodní utkání nového ročníku krajské ligy dopadlo pro Litomyšl tím nejlepším způsobem. Proti Náchodu nastoupil celek pod vedením...

Pozvánka na domácí zápas proti Náchodu

Zveme všechny fanoušky na první domácí zápas Krajské ligy mužů Královéhradeckého a Pardubického kraje.