2:5
Ladislav Klement |

Přípravné utkání v Chocni

HC Spartak Choceň : HC LITOMYŠL  2:5

Ve středu náš tým odehrál přípravné utkání v Chocni s výsledkem 5:2, které bylo v 48 minutě přerušeno, kvůli nebezpečným podmínkám na místním stadionu.

Ostřanský, Cink, Skoumal, Vaňo, Voříšek Jakub, Jakubec, Vytlačil, Edl, Drobný,
Dostál, Bažant, Havlík, Ondráček, Švec, Voříšek Štěpán, Bláha, Klička, Nimmerrichter

Zápas v Chocni přerušen kvůli mlze

Po bezbrankové první třetině se našemu celku podařilo proti tradičnímu rivalovi z Chocně využít hned několika brankových příležitostí a ujmout se vedení v podobě čtyřgólového náskoku. I přes snížení domácí celku na 4:1 pouhé dvě sekundy před koncem druhé třetiny ,náš tým nastoupil do závěrečné třetiny s cílem utkání dotáhnout do vítězného konce. To se ovšem nepodařilo, kvůli inverzi na zimním stadionu a „nehratelným“ podmínkám v podobě husté mlhy, kvůli které prakticky nebylo vidět ani od branky ke střídačce. Rozhodčí tak zápas kvůli bezpečnosti hráčů na ledě ukončil za stavu 5:2 ve 48 minutě utkání.

Odvetný zápas proti týmu HC Spartak Choceň se odehraje v neděli 19.9. od 17:00 na zimním stadionu v Litomyšli. Přijďte náš tým, který poprvé před domácím publikem nastoupí ve zbrusu nových dresech, o víkendu podpořit proti tradičnímu soupeři.

Ohlasy:

„S aktuální marodkou týmu a hned několika juniorskými hráči v kádru jsme odehráli dobré utkání, které bohužel nebylo možné z důvodu bezpečnosti hráčů a podmínkám na stadionu dohrát do konce. Chtěl bych všechny kluky pochválit za přístup k utkání proti kvalitnímu soupeři a nasazení, se kterým všech 48 minut odehráli. Těšíme se na odvetu již v neděli před domácím publikem.“

Jakub Bažant, trenér

Choceň je těžký soupeř, takže jsme rozhodně rádi za výhru, i když utkání nebylo dohráno do úplného konce. Skvělý výkon týmu podpořil také brankář Filip Klička. Celý zápas byl z důvodu mlhy a podmínek na stadionu poměrně komplikovaný, takže jsme rádi, že nedošlo k žádnému zranění. V neděli se těšíme na první domácí utkání, ve kterém budeme chtít navázat na předchozí výkon a potěšit diváky výhrou.