E0237, neděle 04.02.2024, 17:00

HCM JaroměřHC Litomyšl

4:5 (0:2 2:0 2:3)

Je třeba se koncentrovat na celé utkání

Utkání s Jaroměří bylo jako den a noc. Vedení se změnilo na vyrovnání. Pár minut před koncem tým Litomyšle prohrával, ale nakonec se podařil obrat z kategorie zázraků.

HCM Jaroměř:

Prokš (Veinfurter) - Petira, Mišinec, Kotrč, Nedomlel, Pavič - Kašpar, Štohanzl, Souček, Jahelka, Rind, Urlich, Hájek, Teuber, Záliš, Háze, Holub

Horáček (Klička) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Švec, Bláha, Bažant - T. Půlpán, J. Voříšek, Edl, Jakubec, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, A. Půlpán, Stoklasa

Branky a nahrávky: 31. Kašpar, 35. Kašpar (Štohanzl), 46. Kašpar (Mišinec), 48. Rind (Souček) – 12. Jakubec (Škvor, Barkóci), 17. Barkóci (Zahradník, Dostál), 42. Švec (A. Půlpán, Vomočil), 52. Pilař (Bláha, Bažant), 59. T. Půlpán

Vyloučení: 3:5 Využití: 0:1 Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Pecha - Pluháček, Volf

Diváci: 94

První třetina byla jasnou záležitostí Litomyšle, která stále bojuje o co nejlepší pozici v play off. O vedoucí gól se postaral Jakubec, který si tak nadělil ve 12. minutě pěkný dárek k narozeninám – 0:1. Domácí nekladli výrazný odpor, a tak mohla hostující lavička slavit ještě jednou. V 17. minutě se prosadil Barkóci, který stanovil stav po první dvacetiminutovce na 0:2.

Jaroměř sice do play off nakročeno nemá, ale přesto neodevzdala zápas. Co se domácím nepovedlo v první třetině, to dokázali přetavit v gólovou radost v té druhé. O vyrovnání se postaral Kašpar, který se trefil v rozmezí pěti minut – 2:2. Litomyšl se tak dočkala trestu za profesorskou hru.

Největší drama si nechali oba aktéři do závěrečné periody. Ve 42. minutě využil první přesilovou hru Švec – 2:3. Jenže trocha polevení znamenala, že se soupeř nadechl k obratu. Ve 46. minutě se z hattricku radoval Kašpar – 3:3 a ve 48. minutě strhl vedení na svou stranu Rind – 4:3. Hráči Litomyšle ovšem zabrali a osm minut před koncem vyrovnal Pilař – 4:4. Jenže přišla chyba, která se prostě stávat nemá. V 58. minutě na trestnou lavici putoval Jonáš a šance na výhru se rapidně snížila. Místo útočení musel začít hostující tým brání. V 59. minutě se však dopustil chyby i domácí brankář, který rozehrál puk přímo na hůl Tomáše Půlpána, který jej okamžitě uklidil do sítě – 4:5 Domácí na branku zareagovali oddechovým časem a odvoláním brankáře. Tento tah však nepřinesl kýžený výsledek, a tak zápas po drobné strkanici čtyř výtečníků skončil vítězstvím Litomyšle.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Dobře rozehrané utkání jsme honili na konci. V dalších zápasech se musíme koncentrovat celou hrací dobu.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...