E0178, neděle 07.01.2024, 17:00

HC TrutnovHC Litomyšl

5:0 (0:0 4:0 1:0)

Vítězná šňůra skončila u Draků

Litomyšl neokusila chuť porážky již řadu týdnů. Každá série vítězství však musí mít konec. Ta naše skončila tentokrát v Trutnově. Navíc poprvé v sezoně se týmu nepodařilo vstřelit ani jeden gól.

HC Trutnov:

Holubec (Martinec) - Perička, Křížek, Mostecký, Chaloupka, Štembera, Vácha, Junek, Křížek - Švadlák, Jirků, Janoušek, Šlaicher, Rada, Smékal, Luštinec, Vondráček, Šimoníček, Stojkovič, Mach, Chytráček

Horáček (Klička) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - Jakubec, Jankovský, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, A. Půlpán, Stoklasa, Edl

Branky a nahrávky: 25. Vondráček (Šimoníček), 28. Chytráček (Janoušek), 30. Smékal (Vondráček, Šimoníček), 35. Vondráček (Smékal), 52. Luštinec (Janoušek)

Vyloučení: 3:4

Rozhodčí: Pecha - Šesták, Volf

Diváci: 225

Vstup do utkání se pro Litomyšl nevyvíjel vůbec špatně. Zvláště dva samostatné úniky si říkaly o gól, ale málo platné. Brankář Holubec zmařil veškeré šance hostujícího celku. K celkové pohodě nepomohl ani fakt, že hned čtyři hráči Litomyšle usedli na trestnou lavici. Přesilovky naštěstí soupeři nepomohly, a navíc to byly jediné tresty za celý zápas. Domácí pro změnu hráli dvě oslabení, ale ani ty neměly vliv na skóre zápasu. Konec třetiny znamenal pro Litomyšl další ránu. Pro zraní obličeje skončil zápas pro Bažanta.

Jako by jedno zranění nestačilo, tak i na začátku druhé periody musel odjet jeden z hráčů do nemocnice. Tentokrát to byl Vomočil. To zásadní pro vývoj zápasu se však stalo mezi 24. a 34. minutou. Za domácí se postupně trefili dvakrát Vondráček, Smékal a Chytráček – 4:0

V závěrečné třetině se Litomyšl snažila alespoň o čestný úspěch, ale ani přes veškeré snahy se gól vstřelit nepovedlo. Naopak domácí přidali ještě jednu branku z hole Luštince na počátku 52. minuty – 5:0. Tímto výsledkem zápas skončil a domácí si tak připsali cenné body v boji o play off.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Utkání jsme začali dobře. Bohužel se nám však nepodařilo vstřelit gól. Ve druhé třetině přišlo deset minut, kde se nám nedařilo v obraném pásmu a inkasovali čtyři branky. Dvě vlastní. V poslední části nám šlo o vystřelení branky, ale to se nám nepodařilo. Doufám, že jsme si smůlu vybrali a proti Hlinsku nám to bude padat.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...