E0114, středa 22.11.2023, 18:30

HC Spartak PoličkaHC Litomyšl

2:3 pp (0:0 2:0 0:2)

Dobrému výkonu chyběly zpočátku branky

Do Poličky odjela Litomyšl s odhodláním, přidat další body do vyrovnané tabulky krajské ligy. Tento úkol se podařilo splnit, ale přeci jenom ne úplně.

HC Spartak Polička:

Havlík (Ehrenberger) - Máša, Nunvář, Havlík, Beran, Elis, Prokopec - Boštík, Šerejch, Kunstmüller, Martinů, Slezák, Malenovský, Střecha, Tobiáš, Vondra

Filípek (Horáček) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bláha, Bažant - J. Voříšek, Švec, Vomočil, Háněl, Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, Jakubec, Edl, Jankovský

Branky a nahrávky: 25. Kunstmüller (Střecha, Nunvář), 30. Střecha (Martinů, Kunstmüller) – 49. J. Voříšek (Bažant, Bláha), 50. Edl (Stoklasa, Švec), 64. J. Voříšek

Vyloučení: 6:6 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Čížek - Kolář, Dalecký

Diváci: 142

Úvodní třetina nepřinesla příliš mnoho zajímavého. Rozhodčí nemuseli vylučovat a do kolonky vstřelených gólů nepřibyl ani jediný. Od začátku utkání měla Litomyšl sice převahu, ale brankář Havlík si se všemi šancemi poradil. Obdobně se dařilo jeho protějšku, kterým byla nová posila. Sedmnáctiletý Lukáš Filípek je v Litomyšli na hostování z Pardubic. Důvodem je zranění Matěje Dostála.

Druhá třetina byla podstatně živější. Domácí otevřeli v 25. minutě skóre, když se trefil Kunstmüller – 1:0. Radost poličských fandů se zvětšila už o pět minut později, když svého spoluhráče napodobil Střecha – 2:0. Litomyšl na dvougólové manko sice zareagovala zvýšenou aktivitou, ale pukům chyběla přesnost. Po sérii vyloučení na obou stranách měl skvělou příležitost na vstřelení Stoklasa, který v čase 39:17 jel trestné střílení, ale ani v tomto případě nebylo litomyšlskému kapitánovi přáno.

Pokud zápas postupně gradoval, tak poslední dějství bylo jeho vrcholem. Vše podstatné se však odehrálo během několika málo minut. V čase 46:37 usedl na trestnou lavici Šerejch a přesilovku využil pět vteřin před jejím koncem Jakub Voříšek  - 2:1. Domácí mohli zareagovat vzápětí, když v čase 49:35 dostal trest Jonáš. Jenže po třiadvaceti vteřinách se rozjela litomyšlská mašina a Edl v oslabení vyrovnal – 2:2. Rychlá sprcha pro domácí a naděje na body pro hosty. Gólové představení však skončilo a Havlík s Filípkem zařídili dělbu prvních bodů.

O druhém bodě se nakonec rozhodl už v prodloužení. Nejlepším střelcem se se stal v čase 63:21 Jakub Voříšek, který rozhodl individuální akcí a potvrdil fakt, že tentokrát se hráčům Litomyšle dařilo nejvíc, když na ledové ploše chyběl někdo z hráčů.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Po celé utkání jsme měli převahu. Chyběly nám ovšem góly. Ty se nám podařilo vstřelit, až ve třetí třetině. Do té doby jsme brankáře hostí jenom trefovali. Jsem rád, že jsme utkání vyhráli. Musím pochválit brankáře Lukáše Filípka, který měl v našem dresu premiéru a zvládl ji dobře. Věřím, že nám pomůže, nahradit zraněného Matěje Dostála.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...