E0010, středa 16.10.2024, 19:00

HC Spartak ChoceňHC Litomyšl

6:5 (3:3 1:1 2:1)

Přetahovanou nakonec vyhráli domácí

Derby s Chocní poznamenaly změny v sestavách.  Ani jeden z celků tak nebyl v ideálním složení. Přesto se hrál bojovný hokej s velkým množstvím gólů. O jeden více bohužel vstřelil Spartak.

HC Spartak Choceň:

Hanák (Bednář) - Leder, Blažej, Knytl, Votava, Novák, Matějíček - Prachař, Lichtág, Michalec, Urban, Záruba, Semorád, Krejza, Martinec, Vítek, Nedvídek

Horáček (Vlk) - Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Dvořák, Švec, Abraham - A. Půlpán, Fúzik, Hlaváček, Vomočil, Drobný, Dostál, Barkóci, T. Půlpán, J. Voříšek

Branky a nahrávky: 4. Lichtág (Prachař), 7. Vítek (Záruba), 15. Semorád (Martinec, Votava), 34. Martinec (Semorád, Blažej), 47. Záruba (Vítek, Knytl), 48. Leder (Lichtág) – 3. Dostál (Drobný), 10. T. Půlpán (Hlaváček), 15. Švec (A. Půlpán), 33. Voříšek (Vomočil, A. Půlpán), 45. Dostál (Fúzik)

Vyloučení: 1:4 Využití: 1:0 Oslabení: 0:1

Rozhodčí: Veselý - Kalus, Kopecký

Diváci: 435

Utkání začalo v ostrém tempu k velké radosti početného publika. Trenérům však předváděná hra příliš radosti neudělala. První gól padnul už v 3. minutě, kdy se trefil Dostál – 0:1. Na vyrovnání se ovšem nemuselo dlouho čekat. Ve 4. minutě srovnal Lichtág – 1:1. Oba gólmani měli s ofenzivou dost práce, a střelci byli při chuti. V 7. minutě skóroval Vítek – 2:1. Na reakci hostí se čekalo, pro tento zápas, nezvykle „dlouho“. Tomáš Půlpán vyrovnal v oslabení o necelé tři minuty později – 2:2. Další pokračování zápasu mělo scénář podle jednoho mustru. Gól do jedné sítě a vzápětí do druhé. V čase 14:23 Semorád zařídil vedení domácích a v čase 15:00 vyrovnal nehlídaný Švec – 3:3.

Do druhé části nastoupili oba týmy v poklidnějším tempu. Ubylo šancí a také gólových příležitostí. Diváci si mohli odpočinout, neboť vše podstatné se událo uprostřed zápasu během jedné minuty. Nejprve se dostala Litomyšl do vedení díky Voříškovi – 3:4, aby vzápětí Martinec srovnal doklepnutím kotouče za Horáčkova záda – 4:4.

Poslední třetina byla plná očekávání. Jako první misku vah ve svůj prospěch převážili hosté. Fúzik našel v čase 44:46 Dostála a ten se ani podruhé v zápase nemýlil – 4:5. Odpověď přišla opět rychle. Na tabuli svítilo 46:44, když se o vyrovnání postaral Záruba – 5:5. Jenže tentokrát odpověď nepřišla. Přesně o minutu později napřáhl na modré obránce Leder a jeho dělovku zastavila až síť v bráně – 6:5. Litomyšl měla ještě dost času na otočení zápasu ve svůj prospěch. Bohužel se tomu tak nestalo. Choceň ustála nejen bombu Aleše Půlpána, který orazítkoval tyč, ale i hru v šesti v závěru utkání.

Matěj Bažant (obránce HC Litomyšl): „Chybělo nám osm hráčů základní sestavy, ale i přesto jsme odvedli bojovný výkon. Diváci si užili pěkný hokej, ale my jsme z toho nevyšli bohužel vítězně. Musíme v příštích utkáních doladit souhru v obranné třetině, abychom nedostávali tolik gólů. Do dalších zápasů samozřejmě jdeme s tím, že chceme vyhrát.“

Pozvánka na domácí zápas B-týmu proti HC Skuteč

HC LITOMYŠL B vs. HC SkutečV pátek 18. 10. 2024 od 19:30 na zimní stadionu Litomyšl.

Jedenáctka jen to hvízdlo

První domácí zápas sehrála Litomyšl proti nevyzpytatelnému soupeři z Lanškrouna. Diváci ovšem brzo ztratili pochybnost, kdo je na...

Dva góly zkrátka na vítězství nestačily

První mistrovské utkání sehráli hráči Litomyšle na zimním stadionu v Moravské Třebové. Se soupeřem drželi krok, avšak zaostali...