E0047, neděle 15.10.2023, 17:30

HC Spartak ChoceňHC Litomyšl

4:8 (1:5 1:2 2:1)

Ke třem bodům stačily úvodní minuty

V čase 10:39 padl na choceňském ledě vítězný gól. Postaral se o něj David Barkóci, který zvýšil na 5:1. Zbytek zápasu dohrála Litomyšl bez většího zaváhání, i když hrála více jak třetinu zápasu v oslabení.

HC Spartak Choceň:

________________________________________
Jansa (11. Valenta) - Knytl, Votava, Novák, Kalous - Polák, Adámek, Krejza, Prachař, Svatoš, Farkas, M. Pilař, Vítek, Lichtág, Záruba

Horáček (M. Dostál) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - J. Voříšek, Edl, Háněl, J. Dostál, L. Pilař, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, Jakubec

Branky a nahrávky: 9. Svatoš (Lichtág, Knytl), 31. Knytl (Krejza, Lichtág), 55. Polák (Vítek, Knytl), 59. Polák (Prachař, Pilař) – 2. Barkóci (Pilař, Půlpán), 6. Bláha (Jakubec, Stoklasa), 10. Pilař (Barkóci, Půlpán), 11. Jakubec (Bláha), 11. Barkóci (Škvor, Půlpán), 39. Stoklasa (Půlpán), 40. Bláha (Bažant, Stoklasa), 56. Jakubec (Stoklasa, Bláha)

Vyloučení: 7:13 Využití: 2:2 V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Rulíček - Hájková, Kolář

Diváci: 322

Lepší nástup na ledě soupeře, který v letošní sezoně ještě nevyhrál, si hráči a fanoušci Litomyšle nemohli přát. První gól totiž padl už ve 2. minutě hry a postaral se o něj Barkóci – 0:1. Dalším úspěšným střelcem byl o necelé čtyři minuty později Bláha – 0:2. Na jeho branku zvládli domácí zareagovat díky trefe Lichtága z 9. minuty – 1:2. Drobná korekce však pro vývoj zápasu nic neznamenala. V 10. minutě odskočil při přesilové hře na rozdíl dvou branek Pilař, který choceňský led zná jako své brusle – 1:3. Střelecký koncert tím ještě nekončil. Zlom přišel v 11. minutě. V čase 10:21 vyhnal z brány Jansu přesným zásahem Jakubec – 1:4. Jeho nástupce Valenta se sotva rozkoukal a už lovil puk z brankoviště. V čase 10:39 uzavřel gólový účet první periody Barkóci – 1:5

Druhou třetinu měli nejvíce práce rozhodčí, kteří nenechali vychladnout trestnou lavici. Hlavně na té litomyšlské se prostřídalo hned pět hráčů. Toho využili domácí ke snížení v 31. minutě. Do střelecké listiny se zapsal Knytl – 2:5. Hosté si schovali své góly až na závěr prostřední dvacetiminutovky. Během posledních dvou minut se trefili Stoklasa – 2:6 a Bláha – 2:7.

Obraz hry se v poslední části nezměnil. Hosté se nikam netlačili, a navíc zahřívali trestnou lavici ještě poctivěji než v předchozí dvacetiminutovce. Na góly tak museli diváci čekat až do úplného závěru. V 55. minutě využil přesilovku Polák – 3:7. V 56. minutě kontroval v oslabení Jakubec – 3:8. Tečku za utkáním udělal v 59. minutě Polák – 4:8.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Utkání jsme kontrolovali a bereme tři body. Teď nás čeká příprava na středeční derby s Moravskou Třebovou, které chceme vyhrát.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...