E0176, středa 20.12.2023, 19:00

HC Slovan Moravská TřebováHC Litomyšl

3:5 (0:2 1:1 2:2)

Štědrý večer nastal, tři body nachystal

Poslední zápas v letošním roce odehrála Litomyšl na ledě v Moravské Třebové. Od prvních minut dávali hráči jasně najevo, že si nehodlají přetrhnout vítěznou šňůru. To se jim podařilo a do nového roku vplují na vítězné vlně.

HC Slovan Moravská Třebová:

Peksa (Řoutil) - Holub, Cekr, Netolický, Janků, Kuchař, Blaháček, Dubovčí - Faltus, Marek, Vaňous, Kavan, Cach, Palička, Maška, Augustin, Brandýs, Veselský, Horký

Horáček (Kaplan) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - Jakubec, Jankovský, Vomočil, Pilař, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, J. Voříšek, Edl

Branky a nahrávky: 25. Augustin (Palička, Cach), 49. Vaňous (Dubovčí), 55. Blaháček (Faltus, Kavan) – 3. J. Voříšek (Půlpán), 13. Půlpán (Vomočil), 27. J. Voříšek (Půlpán, Stoklasa), 54. Jakubec (Vomočil), 60. Půlpán

Vyloučení: 5:5 (OK trenér Přecechtěl)  bez využití

Rozhodčí: Vepřovský - Říha, Kukla

Diváci: 235

Zasadit první ránu bývá mnohdy stěžejním momentem zápasu. Nejinak tomu bylo i v derby proti Moravské Třebové. Na konci 3. minuty se o první radost hostující lavičky postaral Jakub Voříšek – 0:1. Další brankové příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat, a tak se ve 13. minutě dostal k zakončení Půlpán – 0:2. Domácí na nepříznivý stav nedokázali zareagovat a ke vstřelení gólu jim tak nepomohla ani přesilová hra.

Druhá třetina už tak jednoznačná nebyla. Slovan zvýšil tempo a byl po zásluze odměněn. Ve 25. minutě se prosadil elitní útočník Augustin – 1:2. Litomyšl ovšem nechtěla pustit otěže zápasu z rukou a zareagovala bleskurychle. Ve 27. minutě svou druhou branku přidal Jakub Voříšek – 1:3. V následujících minutách hráči přitvrdili hru. Ve výsledku si domácí zahráli přesilovku 5 na 3, po které následovaly dvě klasické výhody ve prospěch hostí. Vzhledem k tomu, že oba týmy mají skvělé brankáře, tak se skóre na světelné tabuli nezměnilo.

Naplněný odhodláním vstoupil litomyšlský tým do poslední třetiny. Tu začal s výhodou hráče v poli, neboť trest obdržela domácí hráčská lavice. Domácí chtěli změnit nepříznivý stav, ale svou početní výhodu ze 45. minuty také nevyužili. Ve hře 5 na 5 však byli úspěšnější a ve 49. minutě se do střelecké listiny zapsal Vaňous – 2:3. akce vyvolala reakci a na rozdíl dvou branek změnil skóre v 54. minutě Jakubec – 2:4. O minutu později to však bylo zase jinak. V čase 54:24 se prosadil Blaháček – 3:4. Domácí vycítili šanci na vyrovnání a vsadili na frontální útok. Necelé dvě minuty před koncem dokonce odvolali i brankáře. Jejich snahy o vyrovnání zmařil nakonec  v čase 59:58 Půlpán, který nenechal bez povšimnutí prázdnou klec – 3:5.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Od začátku jsme byli lepším týmem a rozdíl v první třetině mohl být i vyšší. Hra se v druhé části vyrovnala a přitvrdila. Povedlo se nám však udržet dvoubrankové vedení. Do poslední třetiny jsme vstoupili s odhodláním, že to dáme, a to se nám podařilo.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...