HC OpočnoHC Litomyšl

2:7 (0:3 2:3 0:1)
Petr Šilar |

Radostné návraty s bodovou příchutí

První zápas v letošním roce  odehrála Litomyšl na ledě Opočna, které se krčí na dně tabulky. Mnozí fanoušci možná očekávali, že se strhne gólová smršť, ale tempo zápasu divoké nebylo. Více než skóre však zajisté potěší, že se do sestavy po delší pauze vrátili útočník Tomáš Půlpán a brankář Filip Klička.

HC Opočno:

Mičian (Šinkora) - Franc, Podzimek, Čtvrtečka, Daňo, Kubíček, Hvězda - Steklík, Křeček, Mervart, Fuks, Mlateček, Bureš, Winkler, Kopecký, Zelený

HC Litomyšl:

Klička (Horáček) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - Voříšek, Jankovský, T. Půlpán, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, A. Půlpán, Stoklasa, Jakubec, Edl

Branky a nahrávky: 28. Mervart (Winkler, Bureš), 37. Bureš (Mervart) – 8. J. Voříšek (Vomočil), 10. Švec, 13. A. Půlpán (Voříšek, Bažant), 29. T. Půlpán (Stoklasa, Škvor), 39. Stoklasa, 39. T. Půlpán (Dostál, Stoklasa), 56. J. Voříšek (Vomočil, Bažant)

Vyloučení: 3:4 Využití: 0:1

Rozhodčí: Maštalíř - Rezek, Šesták

Diváci: 70

Komentář

Víno, chlebíčky a lenošení. Svátky jsou nenávratně pryč a kola hokejové ligy se roztáčí na plné obrátky. K pořádnému zápasovému tempu však první utkání po vánočních svátcích mají mnohdy daleko. Nejinak tomu bylo i v Opočně, kde kromě lehkosti chybělo i více nasazení. Ani tyto faktory však radost z výsledku nezkazily.

Úvod utkání patřil papírovému favoritovi. O první gól v novém roce se postaral v 8. minutě Jakub Voříšek – 0:1. O ten další se zasloužil o necelé dvě minuty Švec, který úspěšně zakončil individuální akci – 0:2. Své první body si připsal i sniper Aleš Půlpán, který se zapsal pod další branku ze 13. minuty zápasu – 0:3.

Druhá třetina byla z pohledu skóre přeci jenom vyrovnanější. První gól za Opočno si připsal v 28. minutě Mervart – 1:3. Na jeho úspěch zareagoval Tomáš Půlpán, který se po dlouhé pauze připojil k týmu.  Ve 29. minutě předvedl, že hokej hrát nezapomněl – 1:4. Domácí celek stihl ještě jeden gól, když se krátce po přesilovce trefil Bureš – 2:4. V následujících minutách však Klička, který se vrátil do litomyšlské klece po více jak roční pauze, předvedl své brankářské dovednosti a další puk za svá záda nepustil. O vylepšení gólové bilance se postarali v této třetině ještě kapitán Stoklasa a Tomáš Půlpán, kteří se trefili svorně v 39. minutě – 2:5.

Závěrečná třetina už příliš radosti nepřinesla. Rozruch byl pouze v závěrečných deseti minutách, kdy rozhodčí poslali na trestnou lavici postupně pět hráčů. Přesilovou hru však dokázali využít pouze hosté. Gólovou tečku napsal v 56. minutě střelec úvodní branky Voříšek (v zápase 2+1) – 2:6.

Ohlasy

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „První utkání po dlouhé pauze je vždy těžké. Věděli jsme, jak na tom v tabulce Opočno je, a tomu odpovídalo i nasazení. Utkání neprospěla ani kvalita ledu, ale tři body máme. Jsem rád, že se nám po zranění vrátil do sestavy Tomáš Půlpán a Filip Klička.“

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.