HC NáchodHC Litomyšl

2:5 (1:1 1:0 0:4)
Petr Šilar |

Komorní atmosféra se stala vítěznou

Na náchodský stadion dorazila pouhá hrstka příznivců hokeje. Ti sledovali gólově vyrovnaný zápas, který se lámal až v poslední třetině. Důležité body však nakonec putovaly do Litomyšle.

HC Náchod:

Novotný (Kouba) - Novák, Pelda, Lelek, Štěpán, Suk, Ondruš - Vondřejc, Wajsar, Zeman, Maršík, Kubeček, Matouš, Kocián, Polej, Škoda, Červíček

HC Litomyšl:

Horáček (Filípek) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Bláha - Stoklasa, Jankovský, Jakubec, Edl, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, J. Voříšek

Branky a nahrávky: 4. Maršík (Polej), 39. Polej (Matouš, Novák) – 8. Vomočil (Půlpán, Bláha), 46. Půlpán (Bažant), 53. J. Voříšek (Vomočil, Bláha), 59. Jakubec (Stoklasa, Barkóci), 60. Půlpán (Vomočil)

Vyloučení: 4:4 (navíc Vondřejc 5 + OK) Využití: 0:1

Rozhodčí: Nedvěd - Kareš, Horák

Diváci: 82

Komentář

Utkání začali aktivněji hosté, když zahrozili hned v prvním střídání. Slibné akce však zastavil gólman Novotný a konstrukce branky. Nedáš, dostaneš. Ve 4. minutě vstřelil úvodní gól Maršík – 1:0.  Z brzké branky se však litomyšlská parta rychle oklepala. O vyrovnání se postaral v 8. minutě Vomočil – 1:1.  Tímto gólem se však střelci odmlčeli na dlouhou dobu.

Druhá třetina byla přehlídkou šancí, ale nikoliv gólů. Nepomohly k tomu ani přesilové hry na obou stranách. Jediná branka padla krátce po té poslední, když se prosadil v 39. minutě Polej – 2:1.

Trenér Litomyšle o přestávce zamíchal sestavou a výsledky se dostavily. Poctivou práci a odhodlání se podařilo zúročit už ve 46. minutě, kdy se o vyrovnání postaral Půlpán - 2:2. Hosté se však s dělbou bodů nechtěli smířit a makali dál.  Obrat nastartovala prodloužená přesilová hra, když se nechal za odhozené rukavice v souboji vyloučit domácí Vondřejc. Vzhledem k tomu, že Jonáš si za faul odseděl klasický trest, tak měla Litomyšl tříminutovou přesilovku. Tu v 53. minutě využil Jakub Voříšek – 2:3. Závěr patřil mistrům, takže nezůstalo jen u jedné branky. V čase 58:45 navýšil gólový příděl Jakubec – 2:4. Domácí zareagovali na nepříznivý stav odvoláním brankáře. Toho využil Půlpán, který pečetil výsledek gólem do prázdné branky – 2:5.

Ohlasy

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Do poslední třetiny jsme upravili sestavu s odhodláním otočit stav utkání. To se nám nakonec povedlo a odvážíme si z Náchoda důležité body.“

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.