E0016, středa 27.09.2023, 18:30

HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

3:4 (1:2 0:1 2:1)

Skvělý zápas měl nádhernou tečku

První venkovní zápas zavál Litomyšl na horký led do České Třebové. Kvalitní celek posílený hráči zvučných jmen budí respekt v soutěži, ale to neznamená, že není k poražení…

HC Kohouti Česká Třebová:

Vlk (Kadlc) - Havránek, Leder, Hradil, Vašíček, Blažej, Král, Jemelka, Jelínek - Ostřanský, Vaňo, Pavlovský, Prachař, Fúzik, Martinec, Rozlílek, Semorád, Plášek, Veverka

Horáček (M. Dostál) - Bláha, Bažant, Š. Voříšek, Zahradník, Jonáš, Škvor - Švec, Edl, Jakubec, J. Voříšek, Stoklasa, A. Půlpán, Barkóci, Pilař, J. Dostál, Vomočil

Branky a nahrávky: 20. Ostřanský (Prachař), 43. Semorád (Rozlílek, Vašíček), 55. Martinec (Hradil, Rozlílek) – 8. Půlpán (Pilař), 16. Dostál (Barkóci, Švec), 22. Stoklasa (Půlpán, Pilař), 44. Vomočil (Bláha)

Vyloučení: 5:7 bez využití

Rozhodčí: Čížek - Landsmann, Mikula

Diváci: 410

Hráči Litomyšle nastoupili do utkání s rivalem z České Třebové velmi aktivně. Brankář Vlk měl plno práce od prvních minut utkání. Trpělivost růže přináší a za svou aktivitu byli hosté odměněni. V 8. minutě se gólově prosadil Půlpán – 0:1. Další gólovou šanci proměnil Dostál, který v 16. minutě využil zaváhání třebovské obrany – 0:2. Domácí zvýšili svou aktivitu a dočkali se odměny necelou minutu před první sirénou. Horáčka překonal Ostřanský – 1:2.

Začátky třetin se litomyšlskému týmu zatím daří náramně. Tentokrát rychlého nástupu využil v 22. minutě Stoklasa, který dostal přesný pas od Půlpána – 1:3.  Vzápětí mohli příznivci hráčů s lilií projevit svou radost, ale přečíslení tři na jednoho zmařil skvělý Vlk. Skvělé zákroky však předváděl i jeho protějšek. Horáček. Ten si poradil se všemi střelami, kterými ho zasypali domácí útočníci. Do konce třetiny se tak skóre nezměnilo.

Na zvrat v utkání mohli Kohouti myslet ve 43. minutě, když se z dorážky prosadil Semorád – 2:3. Vzápětí se mohl o vyrovnání postarat Fúzik, ale tomu nebylo přáno. Nedáš dostaneš. Známé pravidlo, které zafungovalo i tentokrát. Ve 44. minutě Litomyšl odskočila na rozdíl dvou branek díky přesné trefě Vomočila – 2:4. Následovala série přesilovek ve prospěch domácích, ale ti na další branku nedosáhli. V 55. minutě se však dočkali, když se prosadil Martinec – 3:4. To však byla poslední radost pro domácí, kteří v posledních minutách nedokázali využít početní výhodu při hře bez brankáře.

Pavel Marek (trenér HC Česká Třebová): „První třetinu jsme doslova promrhali a silného soupeře pustili do dvoubrankového vedení. Výkon mužstva se postupně zlepšil, ale na obrat do nestačilo.“

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Na začátku utkání jsme byli aktivnější na puku, lépe bruslili a vítězství je zasloužené.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...