HC HlinskoHC Litomyšl

8:5 (4:1 1:3 3:1)
Petr Šilar |

Na lídra soutěže nestačilo ani pět branek

Litomyšl se utkala s Hlinskem, které se svými výkony ukotvilo na čele tabulky. Špatný vstup do zápasu se podařilo sice odčinit, ale závěr patřil domácímu celku. Z tripu na Vysočinu jsme se tak vrátili z prázdnou.

HC Hlinsko:

Kraus (Hanák) - Beneš, Machač, Nepokoj, Fink, Oliva, Hudec - Karásek, Bříza, Štěpánek, Jílek, Havel, Bříza, Kišš, Hron, Chvojka, Zdražil

HC Litomyšl:

Horáček (Dvořák) - Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bažant, Švec, Myška, Bláha - J. Voříšek, Edl, Háněl, Dostál, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, Jakubec

Branky a nahrávky: 1. Bříza (Bříza, Kraus), 9. Jílek (Zdražil, Hudec), 11. Jílek (Zdražil, Hudec), 16. Kišš (Machač, Oliva), 22. Jílek (Hudec, Fink), 54. Kišš (Oliva, Nepokoj), 59. Bříza (Beneš, Nepokoj), 60. Oliva (Machač) – 7. Bláha (Voříšek, Půlpán), 25. Jakubec (Bažant, Horáček), 29. Půlpán (Voříšek), 32. Jakubec (Půlpán, Bláha), 49. Dostál (Edl)

Vyloučení: 8:10 Využití: 3:1 Oslabení: 1:2

Rozhodčí: Škorpil - Dalecký, Javůrek

Diváci: 168

Komentář

Vstup do utkání vyšel zatraceně lépe domácím. Už v 1. minutě se prosadil Bříza – 1:0. Na tento gól zvládl zareagovat Bláha, který se v 7. minutě prosadil v oslabení – 1:1. Domácí však vzápětí ukázali, proč jsou lídry soutěže. V 9. a v 11. minutě překonal Horáčka Jílek – 3:1. Navíc v 16.  minutě navýšil v přesilové hře skóre Kišš – 4:1. hráči Litomyšle tak odcházeli do šaten s mankem, ale nikoliv se skloněnou hlavou.

Druhá třetina nezačala pro hostující tým o nic lépe. Ve 22. minutě Jílek dokončil hattrick a zatížil gólové konto Litomyšle – 5:1. Mistrovský tým se však ani tímto děsivým výsledkem nenechal odradit. V 25. minutě se v oslabení gólově prosadil Jakubec – 5:2. V 29. snížil Půlpán – 5:3 a do konce třetiny přidal branku v oslabení opět Jakubec – 5:4.

V závěrečné části hry se podařilo litomyšlskému celku srovnat krok. Ve 49. minutě vyrovnal Dostál – 5:5. Radost z lavičky hostí však brzy vymizela. Vyrovnaný zápas se zlomil v 54. minutě, když se v přesilové hře prosadil Kišš – 6:5. Nervozita ze závěru utkání byla na ledě znát a píšťalka rozhodčího byla neustále v permanenci. V posledních pěti minutách bylo uděleno celkem sedm trestů. V 59. minutě se ve dvojnásobné přesilovce trefil Bříza – 7:5. Skóre nakonec uzavřel naopak v oslabení 45 vteřin před koncem Oliva – 8:5.

Ohlasy

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „První třetina se nám nepovedla. Podařilo se nám však vyrovnat. Utkání se nakonec rozhodlo ke konci zápasu ve prospěch Hlinska.“

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.