E0125, neděle 26.11.2023, 17:00

HC Dvůr KrálovéHC Litomyšl

3:12 (0:0 0:5 3:7)

Schovali si góly i na další zápasy?

Litomyšl vyjela na led Dvora Králové po nepříliš gólově bohatém utkání v Poličce.  Ani tentokrát nezačali hráči s lilií příliš dobře. Jenže v hokeji stačí chvilka a z půstu se stanou během několika minut hody.

HC Dvůr Králové:

Mráček (Petřík) - Dostál, Bonaventura, Mišinec, Krejcar, Dvořák, Vitebský - Hynek, Háze, Soukup, Rutrle, Vognar, Lelka, Voděrek, Veselý, Dudadík, Březák

Horáček (L. Filípek) - Švec, Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bláha, Bažant - J. Voříšek, Jankovský, Vomočil, Háněl, Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, Jakubec, Edl

Branky a nahrávky: 46. Rutrle (Háze), 57. Vognar, 59. Dudadík (Soukup) – 27. Jakubec (Půlpán), 29. Dostál (Zahradník), 33. Stoklasa (Vomočil), 34. Dostál (Jonáš), 34. Jakubec (Voříšek, Bláha), 48. Jonáš, 49. Edl (Dostál, Zahradník), 54. Edl (Dostál, Zahradník), 55. Vomočil (Švec, Jonáš), 57. Bažant (Jakubec), 59. Půlpán (Jakubec), 60. Jakubec (Bláha, Bažant)

Vyloučení: 7:8 Využití: 1:0  V oslabení: 0:1

Rozhodčí: Petr - Karlík, Pluháček

Diváci: 150

Stejně jako v předchozím utkání se diváci příliš zajímavých momentů na úvod nedočkali.  Litomyšl sice nebyla horším celkem, ale branku stejně jako v předchozím utkání nebyla schopna vstřelit. První závan vzrušení se prohnal stadionem na počátku 12. minuty, kdy se hned tři hráči ocitli na trestné lavici za hrubost. Nestandardní počet hráčů, však ani jeden celek nevyužil, a tak se do šaten šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina přinesla hned sedm vyloučení. Výhodu v poli využili jako první hosté. Prvním střelcem utkání se v 27. minutě stal Jakubec – 0:1. Tento gól nastartoval Litomyšl ke střeleckému koncertu. V 29. minutě skóroval Dostál – 0:2. Soupeř na tyto branky nezareagoval a toho střelci z Litomyšle využili. V rozmezí jedné minuty vstřelili tři branky. Postarali se o ně Stoklasa, Dostál a Jakubec – 0:5. Tato kanonáda vyhnala v 34. minutě z branky Mráčka a nastoupil Petřík.  Jeho příchod hru zklidnil a další branky tak v druhé třetině nepadly.

Poslední dvacetiminutovka začala lépe pro domácí tým. Ve 46. minutě se prosadil Rutrle – 1:5. Na drobný vzdor zareagoval individuální akcí ve 48. minutě Jonáš – 1:6. Kdo by si v tu chvíli pomyslel, že dvanáct minut před koncem nepadla ani polovina branek. Ve 49. a 53. minutě se prosadila třetí formace. O oba góly se postaral Edl – 1:8. V 55. minutě přidal branku i Vomočil – 1:9. O dvě minuty později padly dva góly v rozmezí třiadvaceti vteřin. Za hosty se prosadil Bažant a za domácí Vognar - 2:10. Ani to však nebyla konečná. V 59. minutě si osobní statistiky vylepšil i Půlpán - 2:11 na jehož gól během chvilky zareagoval Dudadík – 3:11. Tolik gólů a žádný hattrick si mohli říci milovníci statistik. Pravda. Jenže pouze do času 59:33, kdy udělal tečku za utkáním Jakubec (v zápase 3+2).

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Od první minuty jsme byli lepší a k úplné spokojenosti chyběla v první třetině jen branka. Naštěstí se nám dařilo v další fázi hry a bylo jen otázkou, kolik gólů vstřelíme. Nyní nás čeká příprava na neděli, kdy přivítáme Třebechovice.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...