E0209, neděle 21.01.2024, 18:00

HC ChrudimHC Litomyšl

5:1 (1:1 3:0 1:0)

Přesilovky rozhodly o vítězi

Chrudim i Litomyšl se snaží v závěru základní části vylepšit svou pozici pro nadcházející play off. Vzájemný duel tak byl soubojem o lepší postavení v tabulce. V souboji dvou sousedů vyhráli domácí, kteří víckrát zužitkovali výhodu hráče v poli navíc.

HC Chrudim:

Matoušek (Cvrček) - Felcman, Hrdlička, Hybeš, Pejzl, Linhart, Urban - Felcman, Polák, Langr, Kostka, Turčáni, Brožek, Cvrček, Novák, Hebek, Dobiáš, Pavlík

Horáček (Klička) - Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Švec, Bažant – A. Půlpán, Jankovský, J. Voříšek, Vomočil, Dostál, Pilař, Barkóci, T. Půlpán, Stoklasa, Edl

Branky a nahrávky: 5. Brožek (Pejzl, Polák), 21. Dobiáš (Langr, Novák), 27. Pavlík (Novák, Kostka), 40. Pavlík (Kostka, Linhart), 55. Pavlík (Dobiáš, Kostka) – 20. J. Voříšek (Stoklasa, Pilař)

Vyloučení: 8:10 Využití: 4:0

Rozhodčí: Kratochvíl - Topolský, Mikula

Diváci: 151

Úvod zápasu naznačil, že ani jeden ze soupeřů se nikam nepožene. Šancí bylo pomálu, ale přesto se skóre měnilo poměrně brzy. V 5. minutě tečoval puk za Horáčkova záda Brožek – 1:0. Zatímco v první desetiminutovce dominovali domácí, tak v té druhé se karta obrátila. Zlepšená hra znamenala vyrovnávací branku těsně před odchodem do kabin. V čase 19:28 se v chrudimském brankovišti nejlépe zorientoval navrátilec do sestavy Jakub Voříšek – 1:1. V témže čase putovali na trestnou lavici hned tři hráči za hrubost. Tím naznačili průběh dalšího dějství.

Druhou třetinu začali domácí v početní výhodě. Zužitkovali ji velmi rychle. Po 32 vteřinách se do odkryté klece trefil Dobiáš – 2:1. Další góly padaly pouze v přesilovkách, kterých se odehrálo jen v této části 7. Úspěšní však byli pouze domácí. Střelec byl jen jeden. Ve 27. i 40. minutě zakončoval přesně Pavlík – 4:1.

Poslední část utkání byla opět rozkouskována častými prohřešky. Celkem 8 vyloučených hráčů si vyzkoušelo trestnou lavici. Brankáři předváděli spolehlivý výkon. Domácí Matoušek si mohl připsat bezchybnou třetinu a hostující Horáček nedosáhl v oslabení na střelu Pavlíka, který v 55. minutě dokončil hattrick – 5:1.

Petr Pešina (trenér HC Litomyšl): „Zbytečná vyloučení nás stála utkání. Musíme zapracovat na herní disciplíně.“

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

PŘÍMĚSTSKÝ SPORTOVNÍ TÁBOR LVÍČEK

SPORTOVNÍ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR LVÍČEK Datum: 19. – 23. 8. 2024 Začátek: 8.00 hod. Konec: 16.00 hod. Místo: Sportovní areál za...