E0108, neděle 19.11.2023, 17:00

BK Nová PakaHC Litomyšl

2:4 (1:0 1:1 0:3)
Petr Šilar |

Týmová souhra vedla k vítězství

Novopačtí hokejisté na svém ledě příliš často body nerozdávají. Tentokrát však museli udělat výjimku. Všechny tři poslali do Litomyšle.

BK Nová Paka:

Krinwald (Vizner) – Najman, Kotyza, Suvorov, Šípek, Vrba, Klust, Had, Fišar – Foerster, Strnad, Nevyhoštěný, Mach, Malík, Dvořák, Hric, Horyna, Brokeš

HC Litomyšl:

Horáček (Kaplan) – Škvor, Jonáš, Zahradník, Š. Voříšek, Bláha, Bažant – J. Voříšek, Švec, Vomočil, Háněl, Dostál, Pilař, Barkóci, Půlpán, Stoklasa, Jakubec, Edl, Jankovský

Branky a nahrávky: 14. Nevyhoštěný (Kotyza, Brokeš), 29. Mach (Strnad, Horyna) – 36 Jakubec (Bažant, Stoklasa), 46 Stoklasa (Jankovský), 50. Pilař (Jonáš), 60. Půlpán (Jakubec)

Vyloučení: 2:7  Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 

Rozhodčí: Nedvěd – Brož, Hurei

Diváci: 238

Komentář

První třetina patřila bezesporu domácímu týmu. Ten si hned v prvních deseti minutách zahrál dvě přesilové. Ani ty však nepomohly k úvodnímu gólu utkání. Gólman Horáček byl totiž vždy na svém místě. To však platilo jen do 14. minuty, kdy se na konci vydařené akce dostal do zakončení Nevyhoštěný, který střelou do pravého vinglu stanovil gólový účet první periody – 1:0.

Stejně jako v předchozí části měli domácí zkraje výhodu dvou přesilových her. Ani to jim však na vstřelení gólu nestačilo. Pochvala za střeleckou snahu však přeci jenom přišla. V 29. minutě se dokázal prosadit Mach – 2:0. O tři minuty později byl vyloučen na čtyři minuty Jonáš a domácí tak mohli navýšit vedení. To se jim nepovedlo, a navíc inkasovali z hole Jakubce – 2:1.

Ani do poslední části nevstoupili hosté se svěšenou hlavou.  Naopak. K obratu zavelel kapitán Stoklasa, který vyrovnal ve 46. minutě – 2:2. Vzápětí otočil skóre ve prospěch Litomyšle Pilař. To se psaly poslední vteřiny padesáté minuty – 2:3. Náskok si skvěle hrající tým hostí udržel do konce utkání, navíc v nabídnuté přesilové hře dostal puk za záda Krinwlada v čase 59:26 Půlpán – 2:4.

 


Ohlasy

HC Litomyšl:

Petr Pešina ( trenér HC Litomyšl): „První třetina patřila Pace a jenom díky Horáčkovi jsme prohrávali o gól. Po druhé brance soupeře jsme se začali zlepšovat v rozehrávce a chodili jsme častěji do přečíslení. Výsledkem bylo snížení. Ve třetí třetině jsme ukázali, že umíme bojovat a výsledek jsme otočili. Pochvala patří celému teamu.

Utkání

Muži | E0144

HC Litomyšl

4:3 pp
(1:0 1:2 1:1 - 1:0)

HC Kohouti Česká Třebová

Muži | E0147

HC Náchod

vs.

HC Litomyšl

Dorost | E3480

HC Litomyšl

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

HC Skuteč

Dorost | 2. kolo

HC Litomyšl

TJ Lanškroun

Starší žáci | 7. kolo

HC Litomyšl

HC Polička

Starší žáci | 12. kolo

HC Chrudim

HC Litomyšl

Mladší žáci | 5. kolo

HC Litomyšl

HC Chrudim

Mladší žáci | 6. kolo

HC Hlinsko

HC Litomyšl

Aktuální články

Kohoutí pírka a plyšáci létaly vzduchem

Derby proti České Třebové je zárukou dobrého hokeje a nejinak tomu bylo i tentokrát. Proti lídrovi tabulky se postavil tým bojovníků,...

Pozvánka na "plyšákový" zápas proti HC Kohouti Česká Třebová

Přijďte ve středu podpořit kluky na zápas proti týmu HC Kohouti Čská Třebová.  Nezapomeňte vzít plyšáka a po prvním...

Předčasná mikulášská nadílka na ledě

Dříve než zazářil na zámeckém návrší stromeček, padlo na zimním stadioně devět gólů. Hosté z Třebechovic pod Orebem inkasovali...