Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

O vítězství rozhodla závěrečná třetina

11.10.2020 | Petr Šilar

První domácí utkání sehrála Litomyšl s celkem Hlinska. Po dvou vyrovnaných třetinách zvýšili hráči s lilií na prsou tempo a dovedli zápas k vítězství. Za normálních okolností by to byla pro fanoušky velká sláva, ale tentokrát jim byl vstup na stadion zapovězen. Na jak dlouho? 

E0025 | Neděle 11.10.2020, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Hlinsko

5:3

1:1, 1:1, 3:1

Branky: 11. Skoumal (Vomočil), 39. Skoumal (Pilavka,Vomočil), 48. Barkóci (Vaňo), 51. Jakubec (Dvořák), 52. Jakubec (Edl,Cink) - 6. Hron (Králíček,Dítě), 22. Chvojka (Pelán), 60, Pelán (Plachý)


Vyloučení: 4:5 Využití: 2:0 

Rozhodčí: Čížek - Mikula, Landsman

HC Litomyšl: Nimmerrichter (Horáček) – Cink, Dvořák, Bažant, Jankovský, Ondráček, Švec – Vomočil, Skoumal, Pilavka, Vaňo, Voříšek, Barkóci, Vytlačil, Jakubec, Edl

HC Hlinsko: Sodomka (Kekula) - Lenoch, Beneš, Sobotka, Fink, Brázda, Čáslava - Dítě, Plachý, Hudec, Havel, Hron, Chvojka, Bříza, Králíček, Pelán, Zdražil

Komentář
 
 
 

První dvě minuty zápasu patřili domácím, kteří nastoupili proti soupeři z Hlinska, v jehož barvách nastoupil i mistr světa a extraligový mistr ligy Petr Čáslava. Byl to však soupeř, který měl na úvod utkání největší tutovku v podobě nájezdu. Ten však zastavila tyč Nimmerrichterovi branky. O pár minut později dostali hosté výhodu přesilové hry, kterou nevyužili. To jim však neubralo z chuti útočit, a tak účet zápasu otevřel ze skrumáže Hron – 0:1. Zápas rázem získal na tempu a těžili z toho místní borci. V 11. minutě v přesilové hře objel Skoumal soupeřovu branku a následně poslal kotouč za záda hostujícího gólmana – 1:1. Následná pasáž hry byla obdobou basketbalového utkání, kdy se hrálo z jedné strany na druhou. V této pasáži vyhrávali oba gólmani a nezměnila na tom nic ani přesilová hra domácích, která se brzy změnila na bezgólovou pasáž 4na4.

Druhá část utkání začala přesilovkou Hlinska, které vstoupilo na led s větší razancí a potvrdil to i gólově. Minutku a kousek po začátku třetiny dopravil puk za záda gólmana domácích Chvojka – 1:2. Následná pasáž hry byla plná nepřesností a připomněla, že sezona je teprve na začátku. K další změně skóre tak došlo až v 39. minutě, když se přesnou střelou prosadil Skoumal – 2:2.

V úvodu závěrečné třetiny rozezvučeli hosté konstrukci Nimmerrichterovi brány. Toho se však domácí nezalekli a pokračovali v taktice, kterou jim naordinoval trenér. Výsledkem vysunuté obrany a většího tlaku na bránu byla ve 48. minutě střela Barkóciho z pravého kruhu, která znamenala změnu na světelné tabuli – 3:2. Na tento úspěch navázalo nevinné nahození na bránu, po němž byl za autora gólu označen Jakubec – 4:2. Ten samý hráč se prosadil i o minutu později – 5:2. Hosté neměli příliš času na zvrácení výsledku, ale stejně udělali maximum. V 56. během přesilovky odvolali brankáře a vrhli se do útoku. Zužitkovat přesilovku se jim však povedlo až osm vteřin před koncem, kdy zaznamenal gól Pelán – 5:3.

 
 
 
Ohlasy

Michal Skoumal, útočník HC Litomyšl: „Zápas hodnotím pozitivně, protože jsme vyhráli. Dvě třetiny hrál soupeř výborně. V té třetí jsme přidali na pohybu a díky tomu jsme vyhráli. Doma se hraje jinak než venku, protože známe hřiště. Bez diváků je to škoda a tímto zdravíme z kabiny všechny fanoušky.“

 
 

Aktuální články
ROZPIS TRÉNINKŮ NA PROSINEC 2020

Tento rozpis ledu bude platit do 23. 12. 2020. Od 24. - 31. 12. 2020 bude sváteční provoz.

 
Na kus řeči - Matěj Bažant

Ještě nedávno se proháněl po ledě prvoligových klubu v Chance lize. Odchovanec litomyšlského hokeje, bývalý asistent trenéra...

 
A-tým daroval krev litomyšlské nemocnici

Dnes proběhl odběr krve litomyšlských hokejistů, kteří si již prošli onemocněním COVID 19.

 
Na kus řeči - Jakub Dušan Vaňo
 
TRÉNUJ DOMA | 2. Agility trénink (rychlost, výbušnost)
 
Hokej mi chybí, je součástí mého života, líčí Bažant a točí videa
 
TRÉNUJ DOMA | 1. Agility trénink (žebřík)
 
TRÉNUJ DOMA | 3. Práce s holí (dribbling doplňující cviky)
 
TRÉNUJ DOMA | 2. Práce s holí (dribbling s překážkou)
 
TRÉNUJ DOMA | 1. Práce s holí (dribbling)
 
Utkání
Muži | Středa 07.10.2020, 18:30
E0016
HC Polička - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 11.10.2020, 17:00
E0025
5:3
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS