E0161, neděle 08.03.2020, 17:00

HC LitomyšlHC Hlinsko

10:5 (4:1, 3:1, 3:3)

V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně

V poslednímu domácímu utkání v sezoně nastoupili hráči Litomyšle proti soupeři z Hlinska. Obraz zápasu odpovídal umístění, o které se oba soupeři měli „poprat“. Necelá stovka diváků neviděla špičkový hokej, ale mohla si užít gólové představení korunované deseti brankami na domácí straně.

Horáček (Klička) - Navrátil, Jankovský, Švec, Bláha, Myška, Mečiar - Ostřanský, Vomočil, Barkóci, Jakubec, Dvořák, Šíp

HC Hlinsko:

Peřina (20.Sodomka) - Sobotka, Fink, Poskočil, Lenoch, Beneš Brázda - Králíček, Plachý, Chvojka, Zdražil Hudec, Homola, Dítě, Hron, Vlček, Nečas

Branky: 2. Vomočil (Ostřanský), 5. Barkóci (Šíp,Jankovský), 11. Švec (Ostřanský), 20. Ostřanský (Dvořák), 23. Vomočil (Jakubec,Dvořák), 28. Jakubec (Švec), 35. Navrátil, 43. Jakubec (Švec), 43. Dvořák (Ostřanský), 56. Ostřanský (Jankovský,Dvořák) - 8. Hudec, 23. Homola (Beneš), 41. Homola (Beneš), 46. Sobotka (Homola, Dítě), 55. Homola (Hron, Dítě)

Vyloučení: 3:3 Využití: 1:1

Rozhodčí: Škorpil, Kalus, Kopecký

Diváci: 91

Kdo se zdržel v bufetu nebo u sledování fotbalového derby, tak se divil. Litomyšl vstoupila do utkání velmi razantně, když po čtyřech minutách svítilo díky Vomočilovi a Barkócimu na světelné tabuli skóre 2:0. O další čtyři minuty však soupeř přišel ke snadnému puku a bylo to – 2:1. Na počátku 11. minuty však diváci viděli krásnou přesilovkou akci, když Ostřanský z levé strany poslal puk napravo, kde stál přesně střílející Švec – 3:1. Iniciativu následně převzali hosté, kteří předvedli festival zmařených šancí a gólman Horáček se rozhodně nenudil. V poslední minutě se však ujal puku Ostřanský, který dojel až do útočného pásma a přesně z pravé strany zakončil – 4:1.

Druhá část zápasu začala také velmi svižně. V rozmezí pouhých osmi vteřin se ve 23. minutě trefil Vomočil a následně Homola – 5:2. Hra rychle ubíhala a ani jeden celek se příliš nezaobíral s obrannou taktikou. S drobné letargie probral diváky na počátku 28. minuty Jakubec, kterému na gól namazal Švec – 6:2. V 35. minutě pak dostal puk na hůl Navrátil, který z kruhu navýšil na – 7:2. Hosté si do konce třetiny stihli zahrát přesilovku, ale ta v konečném součtu nic neznamenala.

V poslední části hry diváci viděli tři góly během tří minut. Na straně hostí se po 26 vteřinách prosadil Homola a ve 43. minutě Jakubec a Dvořák – 9:3. Hosté se následně usadili v útočném pásmu a těžili z toho ve 46. minutě gól z hole Sobotky - 9:4. Následovala hra nahoru a dolů, ve které nikdo neměl výrazně navrch. V 55. minutě se však radovali hosté, když Homola zkompletoval hattrick – 9:5. Diváci, kteří se dožadovali „desítky“ se dočkali o minut později, když zápas gólově uzavřel sniper Ostřanský – 10:5.

Bohumil Jakubec, asistent HC Litomyšl: "Poslední zápas před domácím publikem jsme chtěli odehrát se ctí. Děkuji hráčům za předvedený výkon a za vítězství. Věřím, že se nám podaří dohrát sezonu v Hlinsku ve stejném duchu."

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....