E0146, neděle 23.02.2020, 17:00

HC Kohouti Česká TřebováHC Litomyšl

4:0 (1:0,1:0,2:0)

Více práce měl Horáček, ale radoval se Vlk

První zápas v Poháru Vladimíra Martince sehráli hráči Litomyšle na ledě České Třebové, která senzačně vypadla v play off. Oproti minulému vzájemnému zápasu došlo ke změnám na postu brankáře. Litomyšl navíc přijela v nepříliš početném složení.

HC Kohouti Česká Třebová:

Vlk (Nimmerrichter) – Pažourek, Holík, Jemelka, Žouželka, Pražák, Hrubý,Velinský, Matějka - Plášek, Filip, Křečan, Král, Korhoň, Hemský, Pirkl,Vaňo,Švub, Šejba

Horáček (Klička) – Mečiar, Švec, Navrátil, Jankovský, Vacek – Křesťan, Voženílek, Cink, Skoumal, Barkóci, Dvořák, Šíp

Branky: 14. Holík (Korhoň, Šejba), 28. Hemský (Křečan, Filip), 50. Vaňo (Pražák, Vlk), 55. Pirkl (Velinský, Vaňo)

Vyloučení: 2:8  Bez využití

Rozhodčí:  Škorpil – Gregar, Kopecký

Diváci: 413

V úvodu zápasu se vyznamenal gólman Horáček, který naposledy sehrál soutěžní zápas 15. ledna a ani v následujících minutách se nenudil. Naopak jeho protějšek měl méně práce. Domácí si v prvních deseti minutách zahráli i dvě přesilové hry, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Ve 14. minutě však domácí obrana nedůsledně bránila u mantinelu a byla z toho přihrávka na kruhy, kde byl připravený Holík, který bombou pod víko nedal Horáčkovi šanci – 1:0. Do konce první dvacetiminutovky už se skóre neměnilo, jen v poslední minutě zamířili na trestnou lavici dva hráči Litomyšle.

Úvod druhé třetiny byl pracný pro obranu hostí, ve které se točilo jen pět hráčů. Soupeř se však i přes veškeré šance nedokázal dobrat dalšího gólu. Až ve 28. minutě se po chybě dostal puk k Hemskému, který trefil odkrytou bránu – 2:0. Hra Litomyšle se zlepšila, ale více střel zaznamenali domácí.

Poslední část hry se nesla ve stejném duchu jako ty předchozí. Soupeř měl více ze hry, ale díky Horáčkovi a „parádičkám“ soupeře se skóre neměnilo. Ve 47. domácímu celku zatrnulo, neboť puk vlétl na lavičku a došlo k zranění nového trenéra České Třebové Pavla Rohlíka. O dvě minuty později mu však svěřenci udělali radost, když dostal puk za obranu Vaňo, kterému efektivní zakončení vyšlo – 3:0. V 55. minutě pak přesně zakončil Pirkl – 4:0. V posledních dvou minutách ještě domácí hráli přesilovku 5 na 3, ale bez gólového efektu.

V sérii hrané na tři vítězná utkání se ujala vedení Česká Třebová. Ve středu 26. února je na pořadu odveta, na kterou jsou všichni fanoušci srdečně zváni.

Pavel Rohlík, trenér (HC Kohouti Česká Třebová: „Po téměř dvoutýdenní zápasové přestávce jsem očekával, že to bude ještě horší. Měli jsme zápas pod kontrolou, ale mohli jsme jej rozhodnout podstatně dříve. Ukázalo se to, co jsem viděl na dvou trénincích. Některé akce zbytečně přehráváme. Je tam, s nadsázkou řečeno, milion přihrávek a málo střelby. Vyhráli jsme první zápas a jdeme dál, v koncovce potřebujeme být efektivnější.“

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Výsledek 4:0 byl pro nás milosrdný. Věřím, že ve středu nás čeká jiný zápas. Určitě jsme nepředvedli proti favoritovi soutěže ustrašený výkon."