Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ostřanský, Drobný, Voženílek, Barkóci. Jak se to rýmuje

18.11.2019 | Petr Šilar

Derby proti Chocni je svátkem hokeje a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Lídr tabulky přijel po sérii výher natěšen na další vítězství, ale odjel s prázdnou… Domácí tvrz nebyla pokořena. 

E0057 | Středa 20.11.2019, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Spartak Choceň

6:4

2:1,1:2,3:1

Branky: 9. Voženílek (Drobný,Hejtmánek), 18. Ostřanský (Křesťan), 28. Ostřanský (Křesťan), 46. Drobný (Voženílek), 57. Ostřanský (Švec,Barkóci), 60. Barkóci - 6.Šejnoha (Šeda), 24. Martinec (Šeda), 39. Pilař L. (Krejza,Rudy), 59. Martinec (Dudadík,Šeda)

Vyloučení: 6:7 Využití: 1:2 navíc Dvořák a Mečiar 10 min. OT

Rozhodčí: Čížek - Padevět, Kis

Střely: 38:33

Diváci: 485

HC Litomyšl: Horáček (Klička) - Mečiar, Švec, Šklíba, Bláha, Jankovský, Navrátil - Ostřanský,Křesťan, Drobný, Voženílek, Jakubec, Dvořák, Barkóci, Hejtmánek, Vomočil

HC Spartak Choceň: Kalousek (Koutský) - Javůrek, Rudy, Novák, Turčáni, Šeda - Sajdl, Knytl, Martinec, Krejza, Lichtág, Prachař, Šejnoha, Pilař L., Štefka, Dudadík, Pilař M., Černý

Komentář
 
 
 

Plné tribuny. Skvělí fanoušci. Derby s lídrem tabulky. Co víc si přát? Už jen vítězství. Cesta k němu byla dnes otázkou píle, odvahy, sebeobětování a poctivé práce.

Lepší vstup do utkání měli domácí. Pomohla k tomu mimo jiné i první přesilovka. Na jejím konci však byla hořkost v podobě chyby v obraně a gólu hostí z hole Šejnohy – 0:1. Favorit nezklamal a ujal se vedení. Hosté na další minuty opanovali hřiště, a to až do 9. minuty kdy Drobný našel Voženílka, který zakončil do odkryté brány – 1:1. O minuty později rozhodčí potrestal filmovaný pád, ale domácí výhody hráč v poli nevyužili. Naopak museli čelit dalšímu tlaku hostí. Ti měli v 18. minutě štěstí, když zazvonila tyč Kalouskovy brány. V té samé minutě se za bránu dostal Křesťan, který v pádu stihl nahrát Ostřanskému, a ten se nemýlil – 2:1. V závěr třetiny se hráči Litomyšle přesvědčili o tom, že nesmí soupeře podcenit ani na chvíli, neboť každý útok může znamenat ohrožení branky.

Druhá třetina nebyla zcela ideální. Ve 24. minutě se domácí přesvědčili, proč není radno nechat hrát Choceň přesilovku. Martinec ve výhodě z levé strany prostřelil Horáčka – 2:2 a nabudil tak své spoluhráče. V 27. minutě zahrozil Ostřanský, který sám proti Kalouskovi neuspěl. O minutu později ten samý hráč ohromil tribuny. Křesťan vyhrál buly v pravém kruhu, ale puk zůstal za jeho bruslemi. První se k němu dostal Ostřanský a švihem jej uklidil pod víko Kalouskovy brány – 3:2. Choceň odpověděla tlakem, na který Litomyšl reagovala zvýšenou aktivitou. Čtyři minuty před koncem začala série vyloučení. V té nejprve Voženílek vystihl rozehrávku, ale na konci samostatného úniku byla jen trefená spojnice branky. Nedáš, dostaneš. V 39. minutě přesně zakončil Pilař – 3:3.

V úvodu poslední části hry měli domácí početní výhodu, ale ta nebyla využita. Pomohla však k velmi dobrému vstupu do třetiny. Ve 46. minutě se do zakončení dostalo duo Voženílek – Drobný a právě druhý jmenovaný zakončil přesně – 4:3. O dvě minuty později se dostal do šance Vomočil, ale pouze sestřelil gólmana. Hráči Chocně reagovali zvýšenou aktivitou, která mnohdy byla na hranici pravidel. Vynutili si však přesilovku, která domácí hráče bolela. V 53. minutě se do šance dostal Ostřanský, ale neuspěl. Další šanci měl Mečiar, ale z dálky Kalouska neprostřelil. V následujících minutách se snažili hosté vyrovnat, ale Horáček za svá záda puk nepustil. V 57. minutě se puku zmocnil Ostřanský a z nájezdu dokončil hattrick – 5:3. Fanoušci Litomyšle si však oddychli pouze na moment. V čase 58:07 se Choceň přiblížila díky Martincovi na rozdíl jednoho gólu – 5:4. Emoce na ledě plály, a rozhodčí diskuse nepřipouštěl. Mečiar chtěl reklamovat střídání hostí při zakázaném uvolnění, ale získal jen desetiminutový trest. O pár desítek vteřin později hosté zatáhli za záchrannou brzdu a odvolali brankáře. Toho v čase 59:15 využil Barkóci a uzavřel účet zápasu – 6:4

 
 
 
Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): "Utkání jsme zvládli skvěle po taktické stránce. Obětavost a nasazení hráčů bylo až na drobné chyby dle našich představ. Na takových výkonech chceme stavět do budoucna a věřím, že přesně takové zápasy mohou zdvihnout sebevědomí celého týmu. Děkuji divákům, kteří vytvořili při derby bouřlivou atmosféru."

 
 

Aktuální články
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....

Dne 16. dubna 2020 nás opustil bývalý hráč, dlouholetý činovník a velká osobnost litomyšlského hokeje  pan Zdeněk Hanus.

 
Veselé Velikonoce

Přejeme Vám veselé Velikonoce. HC Litomyšl

 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
CHCEŠ HRÁT EXTRALIGU? ZRUŠENO!!!
 
Hokejový turnaj přípravek ročník 2012 a mladší
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS