Nejsme ve škole. Na jedničky se nehraje

13.01.2019 | Petr Šilar

Minulý týden se Litomyšli proti letce z Chrudimi dařilo. Odveta však nedopadla podle představ příznivců modrobílých barev. Jedna vstřelená branka na vítězství nestačila...

E0139 | Neděle 13.01.2019, 18:00

HC Chrudim - HC Litomyšl

1:0, 0:1, 2:0

Branky: 17. Koreček (Kubal, Budínský), 48. Novák (Dobiáš), 60. Karásek - 30. Skoumal (Starý, Švec)
Vyloučení: 3:3 Využití: 1:1
Rozhodčí: Prchal - Pilný, Plch
Střely na branku: 42:28

Diváci: 238

HC Chrudim: Chalupa- Pilař, Burkoň, Budinský, Javůrek, Machač, Klement, Kalous, Urban - Polák Ondřej, Polák Jan, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Kubal, Dobiáš, Cvrček David, Novotný

HC Litomyšl: Kalousek - Holík, Pazdera, Bláha, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý – Jankovský, Švec, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Barkóci, Voříšek, Kovář, Večeřa,Zahradník, Vomočil, Budina

Komentář

Fanoušci viděli od prvních minut svižný hokej. Litomyšl nebyla horším týmem, ale šance z úvodu se nepodařilo proměnit. V 17. minutě navíc zaváhání znamenalo vedoucí branku hostí. Koreček střílel do odkryté branky – 1:0.

Ve druhé třetině byli lepším celkem domácí, ale Kalousek čelil útokům s čistým štítem. Ve 30. minutě se podařilo zužitkovat dvojitou přesilovku. Skoumal vyjel z rohu mezi kruhy a vystřelil pod břevno Chalupovi branky – 1:1.

Třetí část zápasu měla podobný průběh jako první. Navíc soupeř využil ve 48. minutě přesilovku. Díky střele Nováka se měnilo skóre – 2:1. Vzápětí dostala výhodu hráče v poli i Litomyšl, ale ta přišla vniveč. V závěru utkání trenéři sáhli po power play, ale v té 26 vteřin před koncem utkání dovezl puk do prázdné branky Karásek – 3:1.

Ohlasy

Bohumil Jakubec, asistent trenéra (HC Litomyšl): Byl to upracovaný zápas a proti minulému utkání nám góly napadaly. Tempo nebylo ideální. Ukázalo se také, jak důležitá je disciplína.

Muži | Středa 13.03.2019, 19:00
HC Skuteč - HC Litomyšl