Do Poličky pro body

01.12.2017 | Petr Šilar

Derby má vždy pro fanouška hokeje zvláštní chuť. Zápas v Poličce sladko-kyselou. Výsledek znamenal tři body, ale výkon neodpovídal představám trenéra ani náhodou. Hrál se hokej bez elánu a navíc naprosto v komorní atmosféře. Body za vítězství se však počítají a úspěchy nových posil také.

18. kolo | Středa 29.11.2017, 18:30

HC Spartak Polička - HC Litomyšl

0:1, 3:0, 0:3

Branky: 27. Augustin (Krajíček), 33. D. Hejtmánek (Martinů), 39. L. Boháček (J. Hejtmánek, Zobač) – 8. Müller (Hroch, Procházka), 41. Skoumal (Mečiar), 54. Hroch, 54. Budina (Pilavka).

Rozhodčí: Veselý – Kalus, Kalina. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0.

Diváci: 205

HC Spartak Polička: HC Spartak Polička: Zelený – Vápeník, Štěrba, Švanda, J. Hejtmánek, Kabelka, Augustin – Švejda, L. Boháček, Krajíček, D. Hejtmánek, Zobač, Martinů, J. Dvořák, Koudelka, J. Boháček.

HC Litomyšl: HC Litomyšl: Klička – Šklíba, Mečiar, Budina, Procházka, Lustyk, Jankovský – O. Dvořák, Skoumal, Švec, Müller, Pilavka, Hroch, Barkóci, Novotný, Kovář.

Komentář

Prvních pět minut zápasu bylo vše v pořádku. Hráči Litomyšle byli na puku a tvořili hru. V 6. minutě dobrý výkon korunoval Kovář individuální akcí, která však neznamenala gólový úspěch. Polička dokázal kontrovat akcí 2 na 1, ale gólman Klička byl pozorný. V polovině třetiny měli domácí výhodu přesilovky, ale na jejím konci měl největší šanci Barkóci. Následné šance Poličky neměli úspěch a hrálo se spíše z povinnosti. Nejzajímavější moment přišel v 18. minutě v přečíslení. Místo nahrávky vyslal střelu do růžku branky Müller – 0:1. O asistenci se postarali dva nováčci v litomyšlském dresu – útočník Procházka a obránce Hroch. Oba ze Šumperku.

V druhé třetině nastoupilo za Litomyšl úplně jiné mužstvo. Laxní přístup a hra bez elánu znamenala jediné. Zvýšenou aktivitu Poličky. V 27. minutě se prosadil Augustin – 1:1. O šest minut překonal Kličku Hejtmánek – 2:1. Hra o něco málo zrychlila, ale hokej se hrál nemastný- neslaný. Nic na tom neměnily ani přesilové hry. To ovšem platilo jenom do 39. minuty kdy výhodu hráče v poli využili domácí. Boháček s pomocí tyčky navýšil gólový příděl – 3:1.

O druhé přestávce by asi nikdo nechtěl přijít pod ruku trenérovi, který musel důrazně připomenout hráčům, že přijeli hrát hokej a ne na lekce krasobruslení. Důrazný pohovor zabral. Po půl minutě pobytu na ledě se střelou od modré prosadil Skoumal – 3:2. Tempo hry se zvýšilo a diváci mohli sledovat naprosto jiné dva týmy. V 54. minutě se svižnou střelou prosadil nový hráč Hroch – 3:3. Za necelou minutu zaúřadoval před brankou kapitán Budina a bylo hned lépe – 3:4. Obrat byl dokonán a ani přesilovka Poličky v závěru utkání nepřinesla změnu ve skóre.

Ohlasy

"První třetina od nás byla žalostná, druhá nám vyšla lépe, zlepšili jsme bruslení, prosadili se střelecky. V kabině jsem apeloval na kluky, aby si dali záležet na začátku třetí části a dopadlo to tak, že jsme po půlminutě zbytečně inkasovali. To byl zlom. Vzápětí jsme nevyužili obrovskou gólovku, potom se dopustili dalších chyb, což vyvrcholilo před čtvrtým gólem, kdy jsme doslova odevzdali puk Pilavkovi. Tohle se nemůže stávat. Soupeř na tom byl technicky i bruslařky asi lépe než náš mladý tým, ale mrzí mě, že jsme mu minimálně dva góly sami hloupě darovali,“ zamýšlel se nad porážkou poličský kouč Miloš Grubhoffer.

Jan Svatoš: Nastoupili jsme v dobrém tempu, ale to nám vydrželo pouze prvních pět minut. Jinak byly první dvě třetiny tragické. Nakonec nám výkon v té poslední zajistil tři body. Nové posily zvýší konkurenci v našem týmu.

Starší dorost hostí lídra tabulky a aspiranta na postup do kvalifikace o Extraligu SDO

HC LITOMYŠL : HC VLCI JABLONECpátek 23.2 v 19.30 hodin na ZS v Litomyšli

SEMIFINÁLE JE TU !!

Náš A-tým míří do semifinále KLM, po vyřazení favorizované Chrudimi, se utkáme s Kohouty ze sousední České Třebové.

Mladší dorost vítězí nad Poličkou

HC LITOMYŠL - Spartak POLIČKA  5:3 (2:0,2:2,1:1) Branky:Farkas Daniel,Adámek Matěj,Dostál Jan,Lipavský Filip,Stráník...

Béčko zvládlo první semifinalový zápas.

Touha je zázrak

Starším dorostencům Poděbradka opět chutnala

Pozvánka na hokej !!!

Starší dorostenci porážejí HC Chotěboř