Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Do Poličky pro body

01.12.2017 | Petr Šilar

Derby má vždy pro fanouška hokeje zvláštní chuť. Zápas v Poličce sladko-kyselou. Výsledek znamenal tři body, ale výkon neodpovídal představám trenéra ani náhodou. Hrál se hokej bez elánu a navíc naprosto v komorní atmosféře. Body za vítězství se však počítají a úspěchy nových posil také.


18. kolo | Středa 29.11.2017, 18:30
 

HC Spartak Polička - HC Litomyšl

3:4

0:1, 3:0, 0:3

Branky: 27. Augustin (Krajíček), 33. D. Hejtmánek (Martinů), 39. L. Boháček (J. Hejtmánek, Zobač) – 8. Müller (Hroch, Procházka), 41. Skoumal (Mečiar), 54. Hroch, 54. Budina (Pilavka).

Rozhodčí: Veselý – Kalus, Kalina. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Diváci: 205

HC Spartak Polička: HC Spartak Polička: Zelený – Vápeník, Štěrba, Švanda, J. Hejtmánek, Kabelka, Augustin – Švejda, L. Boháček, Krajíček, D. Hejtmánek, Zobač, Martinů, J. Dvořák, Koudelka, J. Boháček.

HC Litomyšl: HC Litomyšl: Klička – Šklíba, Mečiar, Budina, Procházka, Lustyk, Jankovský – O. Dvořák, Skoumal, Švec, Müller, Pilavka, Hroch, Barkóci, Novotný, Kovář.

Komentář
 
 
 

Prvních pět minut zápasu bylo vše v pořádku. Hráči Litomyšle byli na puku a tvořili hru. V 6. minutě dobrý výkon korunoval Kovář individuální akcí, která však neznamenala gólový úspěch. Polička dokázal kontrovat akcí 2 na 1, ale gólman Klička byl pozorný. V polovině třetiny měli domácí výhodu přesilovky, ale na jejím konci měl největší šanci Barkóci. Následné šance Poličky neměli úspěch a hrálo se spíše z povinnosti. Nejzajímavější moment přišel v 18. minutě v přečíslení. Místo nahrávky vyslal střelu do růžku branky Müller – 0:1. O asistenci se postarali dva nováčci v litomyšlském dresu – útočník Procházka a obránce Hroch. Oba ze Šumperku.

V druhé třetině nastoupilo za Litomyšl úplně jiné mužstvo. Laxní přístup a hra bez elánu znamenala jediné. Zvýšenou aktivitu Poličky. V 27. minutě se prosadil Augustin – 1:1. O šest minut překonal Kličku Hejtmánek – 2:1. Hra o něco málo zrychlila, ale hokej se hrál nemastný- neslaný. Nic na tom neměnily ani přesilové hry. To ovšem platilo jenom do 39. minuty kdy výhodu hráče v poli využili domácí. Boháček s pomocí tyčky navýšil gólový příděl – 3:1.

O druhé přestávce by asi nikdo nechtěl přijít pod ruku trenérovi, který musel důrazně připomenout hráčům, že přijeli hrát hokej a ne na lekce krasobruslení. Důrazný pohovor zabral. Po půl minutě pobytu na ledě se střelou od modré prosadil Skoumal – 3:2. Tempo hry se zvýšilo a diváci mohli sledovat naprosto jiné dva týmy. V 54. minutě se svižnou střelou prosadil nový hráč Hroch – 3:3. Za necelou minutu zaúřadoval před brankou kapitán Budina a bylo hned lépe – 3:4. Obrat byl dokonán a ani přesilovka Poličky v závěru utkání nepřinesla změnu ve skóre.

 
 
 
Ohlasy

"První třetina od nás byla žalostná, druhá nám vyšla lépe, zlepšili jsme bruslení, prosadili se střelecky. V kabině jsem apeloval na kluky, aby si dali záležet na začátku třetí části a dopadlo to tak, že jsme po půlminutě zbytečně inkasovali. To byl zlom. Vzápětí jsme nevyužili obrovskou gólovku, potom se dopustili dalších chyb, což vyvrcholilo před čtvrtým gólem, kdy jsme doslova odevzdali puk Pilavkovi. Tohle se nemůže stávat. Soupeř na tom byl technicky i bruslařky asi lépe než náš mladý tým, ale mrzí mě, že jsme mu minimálně dva góly sami hloupě darovali,“ zamýšlel se nad porážkou poličský kouč Miloš Grubhoffer.

 
 

Jan Svatoš: Nastoupili jsme v dobrém tempu, ale to nám vydrželo pouze prvních pět minut. Jinak byly první dvě třetiny tragické. Nakonec nám výkon v té poslední zajistil tři body. Nové posily zvýší konkurenci v našem týmu.

Aktuální články
Letní příprava ŽÁCI + ELEVOVÉ

Starší žáci, mladší žáci a elévové - TRÉNINKY NA SUCHU každé pondělí a středa od 17.00 na ZS. Sportovní oblečení a...

 
SOUSTŘEDĚNÍ - MLADOČOV 2018

Starší žáci, Mladší žáci + Elévové - 22. - 25.6.2018 závazné přihlášky posílejte SMS, Ladislav Klement 724 335 258 a Jan Jandík 728...

 
SOUSTŘEDĚNÍ - VRANICE 2018

pro kategorie 2009 a mladší - 14. - 17.6.2018 - ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠKY DO KONCE KVĚTNA nahlásit Aleš Rychtařík 606 624 680

 
O hokeji ve zpravodaji Lilie 4/18
 
PODĚKOVÁNÍ !!!
 
S ledem se rozloučili turnajem
 
Mladší dorost vyhrál nadstavbu regionální ligy mladšího dorostu!
 
S ledem se rozloučí nejmenší naděje
 
Starší dorostenci končí sezonu porážkou v Mělníku, celkově však na pěkném 7.místě
 
Lilie byla zašlapána koňskými kopyty
 
Utkání
Muži | Neděle 11.03.2018, 17:00
E0196
4:4
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Neděle 18.03.2018, 17:30
E0197
6:1
HC Hlinsko - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS