13. kolo, neděle 12.11.2017, 17:00

HC ChotěbořHC Litomyšl

7:1 (3:1, 2:0, 2:0)

Na Vysočinu pouze na "výlet"

Hrát s favoritem vyžaduje velkou vnitřní sílu a odhodlání. Na cizím hřišti to platí dvojnásob. Pro Litomyšl navíc platí, že se střeleckou potenci nedaří přetavit v góly.

HC Chotěboř:

HC Chotěboř: Pešek Matěj (Hamarič) - Vácha, Ludvík, Klofáč, Mendl, Krejčí, Mašek Patrik, Musílek - Havel, Křesťan, Nguyen, Svoboda, Eis, Hospodka, Vlček, Hlídek, Mašek Petr

HC Litomyšl: Kalousek (Klička) - Jankovský, Kovář, Polák, Šklíba, Mečiar, Starý - Solnička, Dvořák, Švec, Novotný, Skoumal, Barkóci, Bor, Voříšek, Hynek

Branky a nahrávky: 7:53 Hospodka (Eis), 8:54 Křesťan (Vácha), 10:01 Mašek Petr (Klofáč), 33:33 Havel (Ludvík, Nguyen), 37:42 Vlček (Hlídek, Mašek Petr), 51:14 Mašek Petr (Krejčí, Vlček), 51:40 Křesťan (Nguyen) - 16:01 Hynek (Švec, Voříšek)

Rozhodčí: Veselý - Brejša, Hrabal Vyloučení: 5:5, Chotěboř - Klofáč TH, Litomyšl - Mečiar 5+OK Využití: 0:0 V oslabení: 0:0  Zásahy brankářů: 33:44

Diváci: 260

První třetiny patří bohužel už pravidelně k těm nejslabším. Nejinak tomu bylo i na ledě Chotěboře. Sedm minut vydrželi hosté držet krok. Vše změnila 8. minuta kdy se trefil Hospodka – 1:0. O minut později byl přesný Křesťan – 2:0. V 11. minutě svítil na ukazateli díky Maškovi ještě gól navíc – 3:0. V 17. minutě stihl na nepříznivou situaci zareagovat Hynek – 3:1. To však byl poslední gól Litomyšle nejen ve třetině, ale bohužel v celém zápase.

Druhá třetina patřila domácím, i když ke střeleckým pokusům se odhodlala obě družstva. V čase 33:33 se trefil kat z minulého utkání Havel – 4:1. O čtyři minuty ho napodobil Vlček – 5:1. Hosté tak byli zralí na ručník, ale do konce zápaasu bylo daleko.

Poslední perioda měla dva okamžiky hodné k zaznamenání. V 52. minutě navýšili gólový účet Litomyšle Mašek – 6:1 a Křesťan – 7:1. Za zmínku ještě stojí zákrok pěstí domácího Klofáče, po kterém dostal trest ve hře a Novotný skončil v nemocnici. Na straně Litomyšle vyfasoval Mečiar za obranu spoluhráče 5+OK.

Webobvé stránky: V dalším utkání potvrdili domácí roli favorita a zaslouženě získali tři body a vedou tabulku KLM.

Jan Svatoš: "Špatný přístup hráčů od nástupu na led. Chuť po vítězství na venkovním ledě byla nulová. Gólman Kalousek pochytal co mohl. Omlouvám se za výkon a hráči by měli udělat to samé a nejlépe tak, že vyhrajeme nad Chocní."

4:3
(3:0 0:2 1:1)

(1:1 1:1 0:0)

4:7
(2:0, 2:3, 3:1)

BÉČKO VYHRÁLO PRVNÍ FINÁLOVÝ ZÁPAS

V prvním utkání slaví naše béčko výhru. Druhý a možná rozhodují zápas odehrajeme v neděli 10. 3. 2024 od 17:00 na ZS ve Skutči....