Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sympatický výkon body nepřinesl

10.11.2017 | Petr Šilar

Starý, Kovář, Bláha, Pilavka, Budina, Musil, Vomočil… Tak to je výčet hráčů, kteří nemohli nastoupit proti soupeři z Hlinska. Polák, Večera, Svatoš, Zahradník, Voříšek. Těchto pět dorostenců se představilo na ledě před domácím publikem. „Vedli si dobře a pro tým je to příslib do budoucna,“ řekl po zápase trenér Svatoš na adresu mladíků.

12. kolo | Středa 08.11.2017, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Hlinsko

2:5

0:4, 1:1, 1:0

Branky: 36. Skoumal (Lustyk), 46. Solnička – 14. Pazourek (Plachý), 14. Zdražil,  16. Klíma (Sobotka, Havel), 20. Havel (Chvojka), 32. Pazourek (Poskočil).

Rozhodčí: Kratochvíl – Kalus, Kalina. Vyloučení: 8:6, navíc Poskočil (HL) 5 min. + OK. Využití: 0:2. . Třetiny: 0:4, 1:1, 1:0.

Diváci: Diváci: 156

HC Litomyšl: Klička (21. Kalousek) – Mečiar, Jankovský, Polák, Šklíba, Lustyk, Švec – Barkóci, Skoumal, Dvořák, Bor, Solnička, Novotný, Zahradník, Voříšek, Svatoš, Večeřa, Hynek.

HC Hlinsko: Saifr - Poskočil, Sobotka, Brázda,Fink, Klíma, Pazdera - Pelán, Pazourek, Plachý, Brebera, Tulis, Zdražil, Velínský, Králíček, Havel,Chvojka,Hron

Komentář
 
 
 

Nic nenasvědčovalo v prvních minutách, že přijel na litomyšlský led celek z vyšších pater tabulky. Domácí hráli zodpovědně a soupeře k ničemu nepouštěli, bohužel se jim však nepovedlo vstřelit vedoucí gól, který být tým uklidnil. Nepomohla ani nabídnutá přesilovka v 9. minutě. Aniž by to kdokoliv tušil, tak se kritickou stala 12. minuta. V ní nabídli domácí hráči hostům výhodu jednoho hráče v poli navíc. Ti šancí nepohrdli. Jako první se trefil Pazourek – 0:1. Buly, break a o šestnáct vteřin později se individuální akcí blýsknul Zdražil – 0:2. Málokdo v danou chvíli tušil, že to není konec. Nabídnutá čtyřminutová přesilovka znamenala jediné. Tlak hostí, který vyústil k další brance, s přispěním obránců, z hole Klímy – 0:3. Půlminutu před koncem první části hry dostal ideální přihrávku Havel a hororový scénář byl dopsán – 0:4. Na tento výsledek zareagoval trenér výměnou brankářů.

Druhou část zvládli domácí mnohem lépe. Hra se divákům líbila, jen ty góly chyběly. Ani nabídnuté přesilovky však neměly to správné vyústění. Dokonce i při dvojité výhodě neměli domácí štěstí. V polovině zápasu vyfasoval hostující Poskočil trest 5+OK. Ani zvýšená snaha kýženou branku nepřinesla. Hosté polevili, ale to jim nezabránilo, aby v 33. minutě skóroval Pazourek – 0:5. Koňské síly začaly ubývat a toho využil Lustyk, který napálil puk tvrdě na bránu a hostující gólman jej vytěsnil pouze do plexiskla. Toho využil najíždějící Skoumal a poslal puk tam, kam patří – 1:5. Jemná korekce však byla málo, ale další šance se neujaly.

V poslední části hry byli hráči Litomyšle jednoznačně lepším celkem. To potvrdil i Solnička, který v 46. minutě využil chybnou rozehrávku hostí. Osamocen se vydal k bráně a uspěl – 2:5. O minutu později mohlo být veseleji, ale obránce Pazdera zaskočil za gólmana a puk se za brankovou čáru nedostal. Jelikož domácím nepomohli ani dvě přesilové hry v závěru zápasu, tak se do konce utkání skóre nezměnilo.


 
 
 
Ohlasy

Jan Svatoš: "Zbytečných 8 minut v první třetině nám prohrálo zápas. Strašně se nadřeme na gól a stále se potýkáme s chybami v obraně. I tak jsme soupeře přehrávali, bohužel bez efektu. Navíc je potřeba přihlédnout na to, že více mladší tým mít nemůžeme.Bohužel také musím konstatovat, že nám chybělo sedm hráčů ze základní sestavy."

 
 

Aktuální články
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....

Dne 16. dubna 2020 nás opustil bývalý hráč, dlouholetý činovník a velká osobnost litomyšlského hokeje  pan Zdeněk Hanus.

 
Veselé Velikonoce

Přejeme Vám veselé Velikonoce. HC Litomyšl

 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
CHCEŠ HRÁT EXTRALIGU? ZRUŠENO!!!
 
Hokejový turnaj přípravek ročník 2012 a mladší
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS