Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sympatický výkon body nepřinesl

10.11.2017 | Petr Šilar

Starý, Kovář, Bláha, Pilavka, Budina, Musil, Vomočil… Tak to je výčet hráčů, kteří nemohli nastoupit proti soupeři z Hlinska. Polák, Večera, Svatoš, Zahradník, Voříšek. Těchto pět dorostenců se představilo na ledě před domácím publikem. „Vedli si dobře a pro tým je to příslib do budoucna,“ řekl po zápase trenér Svatoš na adresu mladíků.

12. kolo | Středa 08.11.2017, 18:30
 

HC Litomyšl - HC Hlinsko

2:5

0:4, 1:1, 1:0

Branky: 36. Skoumal (Lustyk), 46. Solnička – 14. Pazourek (Plachý), 14. Zdražil,  16. Klíma (Sobotka, Havel), 20. Havel (Chvojka), 32. Pazourek (Poskočil).

Rozhodčí: Kratochvíl – Kalus, Kalina. Vyloučení: 8:6, navíc Poskočil (HL) 5 min. + OK. Využití: 0:2. . Třetiny: 0:4, 1:1, 1:0.

Diváci: Diváci: 156

HC Litomyšl: Klička (21. Kalousek) – Mečiar, Jankovský, Polák, Šklíba, Lustyk, Švec – Barkóci, Skoumal, Dvořák, Bor, Solnička, Novotný, Zahradník, Voříšek, Svatoš, Večeřa, Hynek.

HC Hlinsko: Saifr - Poskočil, Sobotka, Brázda,Fink, Klíma, Pazdera - Pelán, Pazourek, Plachý, Brebera, Tulis, Zdražil, Velínský, Králíček, Havel,Chvojka,Hron

Komentář
 
 
 

Nic nenasvědčovalo v prvních minutách, že přijel na litomyšlský led celek z vyšších pater tabulky. Domácí hráli zodpovědně a soupeře k ničemu nepouštěli, bohužel se jim však nepovedlo vstřelit vedoucí gól, který být tým uklidnil. Nepomohla ani nabídnutá přesilovka v 9. minutě. Aniž by to kdokoliv tušil, tak se kritickou stala 12. minuta. V ní nabídli domácí hráči hostům výhodu jednoho hráče v poli navíc. Ti šancí nepohrdli. Jako první se trefil Pazourek – 0:1. Buly, break a o šestnáct vteřin později se individuální akcí blýsknul Zdražil – 0:2. Málokdo v danou chvíli tušil, že to není konec. Nabídnutá čtyřminutová přesilovka znamenala jediné. Tlak hostí, který vyústil k další brance, s přispěním obránců, z hole Klímy – 0:3. Půlminutu před koncem první části hry dostal ideální přihrávku Havel a hororový scénář byl dopsán – 0:4. Na tento výsledek zareagoval trenér výměnou brankářů.

Druhou část zvládli domácí mnohem lépe. Hra se divákům líbila, jen ty góly chyběly. Ani nabídnuté přesilovky však neměly to správné vyústění. Dokonce i při dvojité výhodě neměli domácí štěstí. V polovině zápasu vyfasoval hostující Poskočil trest 5+OK. Ani zvýšená snaha kýženou branku nepřinesla. Hosté polevili, ale to jim nezabránilo, aby v 33. minutě skóroval Pazourek – 0:5. Koňské síly začaly ubývat a toho využil Lustyk, který napálil puk tvrdě na bránu a hostující gólman jej vytěsnil pouze do plexiskla. Toho využil najíždějící Skoumal a poslal puk tam, kam patří – 1:5. Jemná korekce však byla málo, ale další šance se neujaly.

V poslední části hry byli hráči Litomyšle jednoznačně lepším celkem. To potvrdil i Solnička, který v 46. minutě využil chybnou rozehrávku hostí. Osamocen se vydal k bráně a uspěl – 2:5. O minutu později mohlo být veseleji, ale obránce Pazdera zaskočil za gólmana a puk se za brankovou čáru nedostal. Jelikož domácím nepomohli ani dvě přesilové hry v závěru zápasu, tak se do konce utkání skóre nezměnilo.


 
 
 
Ohlasy

Jan Svatoš: "Zbytečných 8 minut v první třetině nám prohrálo zápas. Strašně se nadřeme na gól a stále se potýkáme s chybami v obraně. I tak jsme soupeře přehrávali, bohužel bez efektu. Navíc je potřeba přihlédnout na to, že více mladší tým mít nemůžeme.Bohužel také musím konstatovat, že nám chybělo sedm hráčů ze základní sestavy."

 
 

Utkání
Muži | Neděle 18.11.2018, 17:00
E0067
5:6
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Středa 21.11.2018, 18:30
E0075
VS.
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS