11. kolo, neděle 05.11.2017, 17:00

HC LitomyšlHC Chrudim

3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Vedoucí celek ligy byl nad naše síly

Zápas s vedoucím celkem ligy byl nejlepší pozvánkou na hokej. Neoblíbený soupeř z Chrudimi přijel v plné polní a od prvních minut dával najevo, kdo je na hřišti favorit. Ostré brusle však doplnily i lokty, a tak zápas bolel od první minuty.

Klička – Mečiar Šklíba, Novotný, Pilavka, Barkóci, Starý, Dvořák, Skoumal, Budina,
Jankovský,Štěpán, Bor, Solnička, Hynek

HC Chrudim:

Chalupa – Urban, Klement, Pilař, Budínský, Kalous, Brožek, Hudec, Machač, Mlejnek – Plch, Novák, Dobiáš, Kišš, Štěpánek, Karásek, Haltuch, Koreček, Jiří Polák

Vyloučení: 5:8 + Jiří Polák 5 minut + OK
Využití: 2:3

Střely: 24:29

Rozhodčí: Barek - Bohuněk, Kolář

Diváci: 194

Vstup do zápasu vyšel dobře Chrudimi, ale hned ve 3. minutě dostali domácí výhodu přesilové hry. Ta radost z branky nepřinesla. O pět minut později se situace zopakovala, ale střelecky se nedařilo a tak neměl nejmladší hráč Chrudimi v brance příliš mnoho práce. Puk se poprvé v bráně objevil ve 12. minutě, ale ta byla mimo své obvyklé místo. V čase 13:00 se poprvé do statistik zapsal navrátilec do sestavy Štěpán Švec. Na trestné lavici se však příliš neohřál. Po osmi vteřinách využila Chrudim přesilovku. Účet zápasu otevřel Plch. Střelu od mantinelu beci do bezpečí nedostali – 0:1. Ve 14. minutě byl navíc vyloučen Dvořák. Tři vteřiny po konci jeho trestu se trefil Haltuch – 0:2. Domácí však zbraně nesložili a útok Solničky měl gólové parametry. Poslední vteřiny si Chrudim pohlídala i bez jednoho hráče v poli.

Úvodní minuty prostřední části hry patřili hráčům Litomyšle. Přesilovku se jim však zužitkovat nepodařilo. V 26. minutě těsně minul branku domácí Hynek. V té samé minutě se opět vylučovalo a těžila z toho Chrudim. Přesilovky zápas rozhodovaly a nejinak tomu bylo v 28. minutě. Do listiny střelců se zapsal chrudimský rebel Polák – 0:3. Stejnou mincí mohli oplatit hráči Litomyšle, ale štěstěna se usadila na lavičce hostí. Zkušení hosté v polovině hry zápas kontrolovali. To změnila až 38. minuta kdy došlo k dalšímu vyloučení na straně hostí, které zápal pro boj neopouštěl. Ke střele se dostal Mečiar a zrušil kouzlo Chalupy – 1:3. Jeho radost však byla protknutá bolestí, neboť byl atakován a hra musela být přerušena. Rozhodčí nakonec zákrok posoudil jako hrubost, což mnohým divákům nestačilo. Píšťalka zněla méně častěji, než by si mnozí přáli. Lavičku také musel opustit i kapitán Budina, který skončil v péči lékařů.

Bojovnost a snaha domácímu celku nechyběla. Snaha vyrovnat byla znát. Studenou sprchou však byl nešťastný gól kdy si ve 43. minutě puk z hole Plcha srazil do branky domácí hráč – 1:4. Následovaly minuty hry bez přerušení, kdy zkušený tým hostí kontroloval hru. Veškeré šance likvidovali gólmani a hlavně díky skvěle chytajícímu Kličkovi si Litomyšl stále držela šanci na dobrý výsledek. V 55. minutě se nesmazatelně zapsal do zápisu Polák, který si vykoledoval od hlavního trest 5+OK. Přesilovka do konce zápasu tak dala šanci na zvrat v zápase. Ten nastal v 58. minutě. Nejprve Dvořák našel zpoza branky Švece, který si svou střelu dobře rozmyslel a rozvlnil síť – 2:4. O 23 vteřin se prezentoval výstavní trefou Skoumal, který puk umístil do levého rohu Chalupovy branky – 3:4. Do konce zápasu v tu chvíli chyběly více jak dvě minuty. Chrudimský celek však zabral. Ačkoliv trenér Svatoš poslal na led to nejlepší co měl, tak se na výsledku nic nezměnilo...

Jan Svatoš: „Přijel k nám dobře bruslící soupeř, který není náhodou první v tabulce. Největší chybou bylo, že jsme nedůrazně bránili před brankou a neubránili přesilovky. Chrudim hraje jednoduše a efektivně. Na to že, nedohráli tři hráči, jsme v závěru zamakali, ale síly docházely. Pochválím gólmana a Švece. Děkuji fanoušků za podporu. Přál bych si aby jich chodilo více."

HC Chrudim:

Jiří Polák, trenér HC Chrudim: "V dnešním zápase jsme hodně zaostali za výkonem z Chotěboře. Neustále se potýkáme s velkým množstvím vyloučení. Dnes můžeme být rádi za tříbodový zisk."