Úvod do turnaje Metuje Cup vyšel na výbornou

20.09.2018 | Petr Šilar

Domácí utkání s Náchodem v rámci přípravného turnaje se povedlo. Bavili se nejen diváci, ale nakonec i hráči. Osmigólový příděl je skvělou pozvánkou na další zápasy, ale hlavně novou sezonu.

Metuje cup | Středa 19.09.2018, 18:30

HC Litomyšl - HC Náchod

3:1, 2:0, 3:1

Branky: 12. Budina, 13. a 19. Pilavka, 21. a 55. Skoumal, 32. Holík,41. Švec, 55. Jankovský

vyloučení: 3:4 využití: 1:0
střely na branku: 50 : 21, rozhodčí: Škorpil - Matějka, Matálek

Diváci: 70

HC Litomyšl: Klička (Kalousek) - Švec, Pazdera, Holík, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý - Křesťan, Skoumal, Kovář, Večeřa, Zahradník, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Budina, Jankovský, Cink

HC Náchod: Kouba, (Lelek) - Plíhal, Chaloupka, do 26. Veselý, Pánek, Verner, Komárek - Oppelt, Matouš, Valášek, Leeder, Kodym, Havrda, Vondřejc, Škoda, Maršík

Komentář

Už první třetina rozhodla o výsledku utkání. Tři vstřelené góly a jeden inkasovaný byl pro soupeře těžký direkt. Gólman Náchoda odolával tlaku dvanáct minut. První rána kapitána Budiny – 1:0. O minutu později se představil jako střelec Pilavka – 2:0. V 17. minutě snižoval Oppelt – 2:1. Na konci 19. minuty navýšil účet zápasu opět Pilavka – 3:1.

V dalších třetinách sice tempo zvolnilo, ale střelecká potence litomyšlským hráčům neubyla. Hned ve 22. minutě se trefil Skoumal – 4:1 O deset minut později si diváci mohli vychutnat akci „Holík na modré“. Nový obránce Litomyšle si nechal nabít od Cinka a prostřelil vše co mu stálo v cestě – 5:1.

V poslední části hry byli diváci svědky krásných akcí, které si hráči za jasné převahy dovolili. Zajímavostí bylo, že také viděli v třetí třetině pět přesilových her z celkových sedmi. Tu první, která pokračovala z předchozí periody, využil Švec – 6:1. V 50. minutě si Holík vzal puk a přejel celé hřiště, kde ideálně našel Jankovského a ten se nemýlil – 7:1. O pět minut později poslal puk na branku Skoumal a uspěl – 8:1. Útočná nálada otvírala okénka do obrany toho využil v 58. minutě Oppelt – 8:2 a tím uzavřel střelecký účet.

Ohlasy

Bóďa Jakubec, asistent trenéra: Stříleli jsme a vyšlo to. První třetina nebyla příliš taktická, ale Klička nás těžkými zákroky podržel. Ve druhé části jsem hráli dobře a ta poslední byla spíše zábavou.

Pegase proměnili v poníka

Sraženi na kolena koňskou silou a přesto povstali z popela jako bájný pták Fénix. V Hlinsku se odehrálo drama, které neznáme ani ze...

Vstupné na 2.část a playoff KLM 2018-19

50 Kč  - dospělý  30 Kč  - zlevněné (studenti 10-18 let, ZTP)  zdarma  - děti do 10 let a hráči HC Litomyšl