Vítězný gól padl už v deváté minutě

19.09.2018 | Petr Šilar

Na další přípravný zápas si pozvali domácí borci tým z Nové Paky. Formující se tým pro novou sezonu opět prokázal bojovnost a odhodlání a veze se na vlně vítězství.

Přípravné utkání | Neděle 16.09.2018, 17:00

HC Litomyšl - HC Nová Paka

Branky: 5. Cink, 9. Jakubec, 47. Skoumal - 31. Nedvěd

Vyloučení: 7:4 (Nová Paka TS) V oslabení: 1:0

Diváci: 99

HC Litomyšl: Kalousek - Pazdera, Bláha, Navrátil, Šklíba, Mečiar, Starý, Budina, Švec, Skoumal, Barkóci, Kovář, Musil, Zahradník, Vomočil, Pilavka, Holík, Jakubec , Cink, Jankovský

HC Nová Paka: Veselý - Škod, Špal, Monéík, Nedvěd, Pour, Chleborád, Šuvara, Kloutvor, Teuber, Malík, Hnik, Hidveghy, Vrba, Mach, Kazda

Komentář

Když hráči plní pokyny trenéra, tak je radost koukat na led. Hned v první minutě dostali borci výhodu přesilové hry, přetavit ji v gól nedokázali. V 5. minutě se však po přihrávce Skoumala prosadil Cink – 1:0. V 9. minutě udělali přítomným a hlavně trenérům radost mladíci, kteří se rvou o místa v sestavě se zkušenými matadory. Zahradník namazal Jakubcovi a týmová kasa mohla očekávat tučný příspěvek – 2:0. Další přesilovky ani oslabení nic na výsledném skóre nezměnili. Soupeř však pomalu začal vystrkovat drábky.

Ve druhé třetině kraloval hostující gólman a navíc padla na střelce deka. Jak jinak si vysvětlit střeleckou statistiku: Počet střel 17:6 a na góly 0:1. V 27. minutě podržel Litomyšl Kalousek, který nepřipustil vyrovnání z trestného střílení. Za hosty se však prosadil v polovině zápasu Nedvěd – 2:1. To však byla jediná soupeřova radost a zároveň naděje do závěru zápasu.

Do poslední třetiny poslal trenér promíchané formace a obraz hry se proměnil k lepšímu. Navíc se ve 47. minutě při oslabení trefil Skoumal – 3:1. Tím byl účet zápasu uzavřen.

Ohlasy

Bóďa Jakubec, asistent trenéra: Až na druhou třetinu musím hráče pochválit. Byla to dobrá hra. Co se týká sestavování základní sestavy, tak máme hrubé obrysy. Máme dostatek hráčů a nechceme se nikoho zbavovat. Každý z nich musí makat naplno, aby se o místo v kádru zasloužil. Nikdo to nebude mít zadarmo.

Muži | Neděle 18.11.2018, 17:00
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl