Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Po Sázavě body nepřipluly

04.10.2018 | Petr Šilar

Světlá nad Sázavou patří mezi favority soutěže. Litomyšl chce atakovat nejvyšší mety také. Vzájemný souboj však vyšel lépe domácím, kteří měli přeci jenom o trochu více štěstí a méně najetých kilometrů k branám stadionu.

E0008 | Středa 03.10.2018, 18:30
 

HC Světlá nad Sázavou - HC Litomyšl

3:2

1:0, 1:2, 1:0

Branky: 10. Blažek (Doležal Jaroslav, Dolinský), 40. Doležal Jakub 50. Doležal Jaroslav (Bradáč, Dolinský) - 27. Pilavka (Holík, Cink), 32. Jakubec (Kovář)   


Vyloučení: 5:6 Využití: 1:0 

Rozhodčí: Kukeně, Pošvář, Pecina 

Diváci: 149

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek ( Folvarský) - Svoboda, Vacek, Bradáč, Šíma, Kořínek, Fibikar, Blažek, Piskač, Štros, Dolinský, Doležal Jaroslav, Doležal Jakub, Kopecký, Špatenka, Kubát

HC Litomyšl: Kalousek (Klička) - Švec, Holík, Pazdera, Navrátil, Šklíba, Mečiar - Jankovský, Křesťan, Jakubec, Cink, Skoumal, Kovář, Večeřa, Voříšek, Vomočil, Pilavka, Budina

Komentář
 
 
 

V první třetině to zpočátku vypadalo, že hráči Litomyšle nechali rychlost a hokejovost v útrobách domácí haly. Hráči Světlé byli jednoznačně lepší. Dobře bruslili a napadali. Radost udělali svým divákům na začátku 10. minuty hned při první přesilovce, když se trefil Blažek – 1:0. Od této chvíle se začali zlepšovat také hráči s lilií na prsou, kteří se dostávali do hry. Ke změně výsledku to však nevedlo.

Pohovor v kabině po první odehrané části utkání pomohl. Přesilovka po 34 vteřinách sice nedopadla dle představ, ale v 27. minutě poslal puk směr brána Holík a Pilavka tečí překonal gólmana – 1:1. V 32. minutě pak Jakubec drze vyjel z rohu a vystřelil na bližší tyč a překvapil strážce domácí klece – 1:2. Následovalo několik dalších útoků, které však navýšení skóre neznamenaly. Když to vypadalo na těsné vedení po druhé části hry, tak se do šance 18 vteřin před sirénou prodral Jakub Doležal. Za záchranou brzdu však zatáhl Navrátil. Faulovaný hráč proměnil nařízené trestné střílení a začínalo se od nuly – 2:2. Hráči Litomyšle mohli při odchodu do šaten pouze litovat, že se neujali výraznějšího vedení, neboť šancí měli opravdu dostatek.

Třetí část utkání byla vyrovnaná, ale ani jeden celek nechtěl udělat chybu. Dalo by se říci, že více ze hry měli litomyšlští hráči. Dvě vyloučení krátce po sobě však útočné snahy dost přibrzdily. „Dokázali jsme si vytvořit tlak. I tyčka zazvonila, ale gól jsme bohužel nevstřelili,“ poznamenal asistent trenéra Bóďa Jakubec. V 50. minutě se tak radovali domácí, když se prosadil Jaroslav Doležal – 3:2. Do konce zápasu chybělo 10 minut, ale tým Světlé si dokázal poradit s veškerými útočnými snahami litomyšlského týmu.

 
 
 
Ohlasy

Ladislav Fixa, trenér: Důležité domácí vítězství nad silným mužstvem Litomyšle. Za soudržnost a bojovnost celému týmu patří poděkování. Výtky máme ke zbytečným faulům, které stojí mnoho sil a rozhodují v kategorii dospělých o osudu utkání.

 
 

Bohumil Jakubec, asistent trenéra: Krutá porážka. Byl to remízový zápas na vysoké úrovni, zatím ale nejlepší v této sezoně. Světlá má zkrátka kvalitní tým. My musíme zapracovat na větším důrazu v předbrankovém prostoru.

Aktuální články
Do Litomyšle dorazí orlí letka z Chrudimi

Domácí borci si v posledním utkání s chutí zastříleli. Ve středu je však v tradičním čase 18.30 čeká těžší soupeř, který nebude...

 
Skuteč si odvezla z Litomyšle ranec

Utkání se Skutčí mělo jasného favorita. Domácí své kvality předvedli hned v první třetině, kdy nedali soupeři šanci. Konečný...

 
Brankáři přestřelku nepřipustili

Hlinečtí koně mají pořádnou páru a hrát proti nim není žádná procházka růžovou zahradou. Jistota v bráně a trpělivá hra dopředu...

 
Junioři suveréně vítězí nad Slovanem a postupují do nádstavby z prvního místa
 
Kohouty se oškubat nepovedlo
 
Zápas bolel, ale přinesl radost z výhry
 
Bodové žně pro Litomyšl. Na góly málem nestačil zápis
 
Páteční přestřelka juniorů s Poličkou
 
Vstup do soutěže vyšel na výbornou
 
Junioři v pátek zvítězili v Poličce,v sobotu padli doma po nájezdech s Českou
 
Utkání
Muži | Neděle 21.10.2018, 17:00
E0031
HC Litomyšl - HC Skuteč
 
Muži | Středa 24.10.2018, 18:30
E0040
VS.
HC Litomyšl - HC Chrudim
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS