Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mečbol na naší straně

11.02.2018 | Petr Šilar

Postup přes lídra tabulky? Ještě před pár týdny by se nám každý vysmál. Po nedělním zápase je tomu jinak. Krutý výsledek na jedné straně a radost se štěstím na straně druhé. Tak by se dal charakterizovat zápas, ze kterého si Litomyšl odvezla vedení v čtvrtfinálové sérii 2:1.

Ve středu se od 18:30 hraje o postup na domácím stadioně a každý fanoušek hokeje by měl dorazit a podpořit hráče s lilií na prsou.

E0169 | Neděle 11.02.2018, 18:30
 

HC Chrudim - HC Litomyšl

2:4

1:0, 0:1, 1:3

Branky: 9:00 Kišš (Polák Jan, Burkoň), 52:47 Burkoň (Koreček) - 25:53 Musil (Starý), 57:58 Voříšek (Dvořák, Pilavka), 58:19 Barkóci (Musil), 59:01 Dvořák (Voříšek)

Vyloučení: 7:4, navíc Vomočil (LIT) 5 min + OK, Využití: 1:1, Střely: 36:28, Rozhodčí: Kratochvíl - Holeček, Kis


Diváci: 298

HC Chrudim: Ament - Burkoň, Budinský, Klement, Seidler, Brožek, Mlejnek - Dobiáš, Haltuch, Novák, Karásek, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Cvrček, Polák Jan, Polák Jiří, Polák Ondřej

HC Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Šklíba, Budina Bláha, Starý Polák – Skoumal, Kovář, Dvořák, Voříšek, Pilavka, Zahradník, Vomočil, Švec, Barkóci, Musil, Svatoš, Hynek

Komentář
 
 
 

Litomyšlští hokejisté nezačali utkání dobře. Hned na úvod se jim nepodařilo proměnit dvojnásobnou přesilovku. Dvě šance Pilavky na vstřelení branky nestačily. Více radosti z klasické přesilové hry měli naopak domácí. Na samém konci 9. minuty se prosadil Kišš – 1:0. V 16. minutě se navíc Vomočil poslal do kabin. Trenér tak musel poprvé sáhnout do sestavy a na led se dostal Musil. V tuto chvíli ještě nikdo netušil, že právě tento hráč zamíchá kolem osudu tohoto zápasu.

Druhá třetina začala o poznání lépe. V 26. minutě se ukázalo, že chuť vyhrát hráčům ze Smetanova města nechybí. O vyrovnávací branku se postaral v přesilové hře Musil – 1:1. Domácí předváděli velmi dobrý výkon a střelami opravdu nešetřili. Ani drtivý tlak a spousta šancí však na fantoma v bráně Litomyšle nestačily. Další gól tak v druhé části hry nepadl.

Poslední dvacetiminutovka byla plná zvratů, ačkoliv se to prvních třináct minut nemuselo zdát. Nikdo nechtěl udělat chybu a brankáři toho byli příkladem. V 53. minutě vedoucí branku vstřelil Burkoň – 2:1. Situace na lavičce Litomyšl nebyla růžová a času na zvrat příliš mnoho. Trenéru Svatoši navíc chyběl time out, ale vymyslet power play dokázal bravurně. V čase 57:58 se k puku dostal mladík Voříšek a svou šanci proměnil – 2:2. Štěstí se usadilo na litomyšlských holích a za 21 vteřin otočil zápas Barkóci – 2:3. Na to reagovali domácí odvoláním brankáře. Hráč navíc jim však nepomohl a na začátku 60. minuty pečetil nečekaný výsledek do prázdné branky Dvořák – 2:4.

 
 
 
Ohlasy


 
 

Jan Svatoš, trenér: "Nic není hotové. Začínáme ve středu za stavu 0:0 a Chrudim to jen tak nezabalí. Hráči podali disciplinovaný výkon a odvedli maximum. Skvěle zachytal brankář Kalousek."

Aktuální články
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....

Dne 16. dubna 2020 nás opustil bývalý hráč, dlouholetý činovník a velká osobnost litomyšlského hokeje  pan Zdeněk Hanus.

 
Veselé Velikonoce

Přejeme Vám veselé Velikonoce. HC Litomyšl

 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
CHCEŠ HRÁT EXTRALIGU? ZRUŠENO!!!
 
Hokejový turnaj přípravek ročník 2012 a mladší
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS