Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Óda na radost v podání Litomyšle

22.01.2018 | Petr Šilar

Zápasy se Světlou nad Sázavou jsou těmi, na které se dlouho vzpomíná nehledě na výsledek Pro Litomyšl tentokrát šlo o zápas pravdy. Případná výhra by znamenala, že v posledním zápase v souboji o play off budou mít hráči s lilií na prsou osud na vlastních hokejkách. Porazit však skvěle sehraný tým který dokáže nemožné ???

E0150 | Neděle 21.01.2018, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Světlá nad Sázavou

4:1

0:1, 2:0, 2:0

Branky: 36. Barkóci (Musil), 37. Starý, 51. Zahradník (Pilavka, Voříšek), 59. Dvořák (Mečiar) – 12. Vantuch (Kořínek).

Rozhodčí: Vepřovský – Souček, Málek. Vyloučení: 5:4, navíc Jakub Doležal a P. Včela (oba SV) 10 min. OT + OK. Využití: 1:0.
V oslabení: 1:0.

Diváci: 171

HC Litomyšl: Kalousek – Mečiar, Šklíba, Navrátil, Polák, Starý, Bláha, Jankovský – Kovář, Skoumal, Dvořák, Barkóci, Musil, Hroch, Pilavka, Voříšek, Zahradník, Hynek.

HC Světlá nad Sázavou: Zvolánek (Koubský) - Svoboda, O. Včela, Šíma, Špatenka, Kořínek, Fibikar - Böhm, Vantuch, Blažek, Štros, P. Včela, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Kopecký, Kubát

Komentář
 
 
 

Od první minuty dokazovali hosté, že hokej v jejich podání je nejrychlejší hrou na planetě. Nezpomalilo je ani oslabení na úvod utkání, které domácí gólově nezužitkovali. V cestě k úspěchu hráčů od Sázavy stál gólman Kalousek, který tahal krásné zákroky jak esa z rukávu. Prvních deset minut tak jeho výkon podpořený souhrou ve hře dozadu znamenal, že i prvotřídní útočníci neměli důvod k radosti. Svou převahu přetavili v gól hosté ve 12. minutě. Tečovaná střela z dálky zapadla za Kalouskova záda. Autorem gólu byl Vantuch – 0:1. V 16. minutě se Litomyšl dostala do slibné šance. Puk lítal přes brankoviště dlouhé vteřiny, ale za záda brankáře Zvolánka jej nikdo neusměrnil. Vzápětí se do útoku vydal Kovář, ale úspěšný nebyl. Akce vyvolala reakci a tou bylo několik za sebou jdoucích zákroků Kalouska, který čelil světelské snaze o navýšení skóre. První třetina však další zápisy do kolonky gólů nepřinesla.

Druhá část hry začala jako ta první. Domácí si zahráli přesilovku, která radost prořídlým tribunám nepřinesla. Tempo hry neupadlo akorát nebyli hosté tolik dominantním týmem. Gólové šance neubývaly, ale to bylo vše. V 29. minutě se orosilo čelo nejednomu příznivci Litomyšle. Světlá dostala výhodu v podobě přesilové hry 5 na 3. Domácí obrana však předvedla, jak neztratit hlavu a podpořena Kalouska předvedla skvělou hru v nejtěžší pasáži hry. Litomyšl se brzy oklepala a začala pronikat před hostujícího brankáře. V 35. minutě byl pukem zraněn hostující Jaroslav Doležal a hra byla na několik minut přerušena, než se podařilo zlikvidovat krvavou stopu. Hráči obou týmů si tak udělali nechtěnou přestávku. Po nástupu na led si domácí zahráli přesilovou hru. Radost se dostavila po 11 vteřinách. Barkóci se nejlépe zorientoval v brankovišti a nedal brankáři šanci – 1:1. Za necelé dvě minuty se fanoušci dostali do varu, když Starý vyslal gumový projektil směr brána a ten se zastavil až o síť – 2:1. Zlepšený výkon Litomyšle znamenal vedení v zápase.

Žádné bránění výsledku ani poraženecká nálada. Oba týmy se vrhly do útoku a skvělé výkony brankářů držely týmy ve hře. V 50. minutě musel mít radost každý, kdo miluje hokej. Reklamu mu udělali domácí, když rychle přenesli hru do útočného pásma a útočnou akci střelou do vinglu zakončil Zahradník – 3:1. V 52. minutě si zahráli hosté přesilovku ve které se předvedl pouze Petr Včela, který inkasoval 30 trestných minut (OT+OK)! Na ledě to začalo jiskřit a v 56. minutě získala výhodu Litomyšl. Ta však netrvalo dlouho a zbytečný faul srovnal počet hráčů na ledě. Ve hře 4 na 4 byla lepší Světlá ale recept na vstřelení gólu nenašla. Dvě minuty před koncem domácí chybovali a hosté si zahráli vylepšenou přesilovku 6 na 4. Nevyšlo jim však hned první buly a puku se zmocnil Mečiar, který poslal puk přesně na hokejku Dvořáka a ten uzavřel gólový účet zápasu – 4:1.

 
 
 
Ohlasy

Jan Svatoš, trenér: "Polovinu zápasu byla lepší Světlá, ale díky Kalouskovi vstřelila pouze jeden gól. Nakoplo nás, že jsme ubránili dvojité oslabení. Zápas byl odbojovaný a brankář byl nejlepší hráč na ledě. Jsem rád, že jsme se prosadili i střelecky. Musím také pochválit dorostence, kteří odvedli dobrý kus práce, i když měli v nohách těžký víkendový zápas."

 
 

Jakub Kořínek, trenér: "První polovinu zápasu jsme hráli přesně, co jsme potřebovali. Dobrý výkon jsme ale nedokázali potvrdit gólově. Následně přišel výpadek koncetrace, kdy se domácí dostali do vedení a zápas již dotáhli do vítězného konce."

Aktuální články
Letní příprava ŽÁCI + ELEVOVÉ

Starší žáci, mladší žáci a elévové - TRÉNINKY NA SUCHU každé pondělí a středa od 17.00 na ZS. Sportovní oblečení a...

 
SOUSTŘEDĚNÍ - MLADOČOV 2018

Starší žáci, Mladší žáci + Elévové - 22. - 25.6.2018 závazné přihlášky posílejte SMS, Ladislav Klement 724 335 258 a Jan Jandík 728...

 
SOUSTŘEDĚNÍ - VRANICE 2018

pro kategorie 2009 a mladší - 14. - 17.6.2018 - ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠKY DO KONCE KVĚTNA nahlásit Aleš Rychtařík 606 624 680

 
O hokeji ve zpravodaji Lilie 4/18
 
PODĚKOVÁNÍ !!!
 
S ledem se rozloučili turnajem
 
Mladší dorost vyhrál nadstavbu regionální ligy mladšího dorostu!
 
S ledem se rozloučí nejmenší naděje
 
Starší dorostenci končí sezonu porážkou v Mělníku, celkově však na pěkném 7.místě
 
Lilie byla zašlapána koňskými kopyty
 
Utkání
Muži | Neděle 11.03.2018, 17:00
E0196
4:4
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
Muži | Neděle 18.03.2018, 17:30
E0197
6:1
HC Hlinsko - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS