Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dárek pro Poličku

08.01.2018 | Petr Šilar

Jednou v roce na Vánoce… Asi tak by se dala popsat zcela nečekaná prohra na domácím ledě s Poličkou. Litomyšl neodvedla nejhorší výkon, ale umí zahrát lépe. Mnohem lépe...

E0145 | Neděle 07.01.2018, 17:00
 

HC Litomyšl - HC Spartak Polička

3:6

1:1, 0:2, 2:3.

Branky: 6. Barkóci (Pilavka), 49. Hroch (Šklíba), 49. Pilavka (Mečiar) –  11. D. Hejtmánek (L. Boháček), 25. J. Dvořák (Husák), 37. Štěrba (D. Hejtmánek), 52. J. Hejtmánek (Šedý, J. Dvořák), 58. Martinů, 60. Lidmila.
Rozhodčí: Vepřovský – Křivohlavý, Havel. Vyloučení: 5:3, navíc Vomočil (LIT) 10 min. OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. 

Diváci: 230

HC Litomyšl: Kalousek (37. Klička) – Mečiar, Šklíba, Navrátil, Budina, Starý, Jankovský – Švec, Skoumal, O. Dvořák, Pilavka, Vomočil, Barkóci, Müller, Kovář, Hroch, Voříšek, Zahradník, Hynek.

HC Spartak Polička: Vašátko – Lidmila, Nunvář, Štěrba, Vápeník, J. Hejtmánek, Švanda – L. Boháček, D. Hejtmánek, Jindra, Husák, Šedý, J. Dvořák, Martinů, Zobač, Poul.

Komentář
 
 
 

Začátek zápasu nebyl ideální. Hned v 3. minutě si zahráli hosté přesilovku. Ta však byla neškodná, ale zbytečná. V 6. minutě střelou z blízkosti otevřel účet zápasu Pilavka – 1:0. Litomyšl je zvyklá bojovat, a tak se vrhla do dalšího útoku. Pásmo se dařilo udržet, ale příliš mnoho snahy mnohdy limituje jednoduchost v zakončení. Krásné akce, ale nulová produktivita. V 13. minutě si hosté zahráli opět v početní výhodě. Ta znamenala pouze zhoršenou kvalitu zápasu. Domácí fanoušci měli velmi málo důvodů k radosti. V 18. minutě přišla chyba gólmana Kalouska, kdy se mu nepodařilo ideálně rozehrát. Toho využil Hejtmánek – 1:1. Konec třetiny znamenal jen další zmařené šance domácích a nevyužitou přesilovku hostí. Po dvaceti odehraných minutách málokdo chápal, že na světelné tabuli svítí výsledek 1:1 a ne 5:1…

Nástup do druhé periody nebyl nejhorší, ale Poličce se dařilo udělovat lekce z produktivity. V 25. minutě hostující Dvořák nahodil puk od hrazení a ten skončil k překvapení všech za zády Kalouska – 1:2. Následná přesilovka Litomyšle nepřinesl kýžené vyrovnání. Šance následovaly záhy, ale přesné zakončení chybělo. Hráči se snažili vzít to na sebe, ale ani tato taktika nevycházela. Následovalo několik minut nezáživného hokeje. V 37. minutě vyslal k brance puk Štěrba a světe div se. Puk skončil v síti – 1:3. Reakce z lavičky přišla záhy. Do branky zamířil gólman Klička. Domácí útočníky to vybudilo k aktivitě a nezastavilo je ani vyloučení Vomočila. Bohužel se navrátilec do sestavy Starý v závaru před hostujícím gólmanem neprosadil. Vzápětí nový muž v bráně čelil útoku, ale svoji svatyň si do sirény pohlídal.

Ani důrazný pohovor v kabině a zamíchání se sestavou nepomohlo nastartovat tým, kterému nechyběla žádná z opor. Klička v bráně se nenudil a Polička vycítila šanci na výhru. Domácí však V 46. minutě nejprve nastřelili tyčku a povedlo se jim i vybojovat přesilovou hru. Brána k vyrovnání se tak otevřela. Nejhezčí okamžiky přišly ve 49. minutě. Během deseti vteřin se trefil Hroch a Pilavka. - 3:3. Málokdo nevěřil v obrat. Zvláště když o minuty později hráči Litomyšle sehráli oslabení, které vypadalo jako přesilová hra. Šance na výhru se však začaly rozplývat v 52. minutě, kdy se z ničeho nic dostal do zakončení Hejtmánek – 3:4. Domácí opět zaveleli k útoku, ale i z vyložených šancí se nedařilo proměnit a zvonily jen tyčky Vašátkovi branky. Hra přešla v totální hokej, kdy oko diváka nestačilo pomalu ani mrknout. Šance stíhala šanci a počet střel narůstal. Tu nejnebezpečnější vyslal ke Kličkově bráně Martinů – 3:5. V poslední minutě pak dílo zkázy dokončil střelou do prázdné brány Lidmila – 3:6.

 
 
 
Ohlasy

Jan Svatoš, trenér: "Budu velmi stručný. V zápase jsem postrádal nasazení. Navíc jsme nebyli schopni zakončovat tutovky."

 
 

Miloš Grubhoffer, trenér: „Naše výhra byla šťastná, herně byla Litomyšl lepší, ale její zakončení bylo špatné. Na nás držel Vašátko, který jedno svoje zaváhání vynahradil snad sedmi chycenými tutovkami. Byla to ale zásluha všech kluků, kteří zasáhli do boje, nezlomilo je ani vyrovnání na 3:3. Pro náš mladý tým jde o veliké povzbuzení do dalších kol. Bylo rovněž důležité, že jsme měli k dispozici konečně kompletní tři formace, protože na dvě pětky bychom tempu Litomyšle nemohli čelit.“

Aktuální články
REDSTONE Extraliga juniorů

Vážení členové a příznivci HC Litomyšl. Po loňském, poměrně úspěšném, působení našeho týmu v REDSTONE Extralize...

 
A-tým zahájil letní přípravu na novou sezónu

V úterý 26. května 2020 zahájil A-tým pod vedením nového trenéra Jakuba Bažanta letní přípravu na novou sezónou. Fanoušci se mohou...

 
Prvotním cílem byla záchrana. Podařilo se a je to úspěch

„Věřím, že kluci zúročí nasbírané zkušenosti v litomyšlském áčku,“ říkají trenéři hokejové juniorky po první...

 
Vzpomínáme ....
 
Veselé Velikonoce
 
Děkujeme za podporu!
 
Rozhodnutí výkonného výboru ČSLH
 
POSLEDNÍ UTKÁNÍ A-TÝMU ZRUŠENO !!!!
 
V komorní atmosféře se rozloučili hráči vítězně
 
HOKEJOVÝ TURNAJ PŘÍPRAVEK JE ODLOŽEN!!!
 
Utkání
Muži | Neděle 01.03.2020, 17:00
E0150
HC Kohouti Česká Třebová - HC Litomyšl
 
Muži | Neděle 08.03.2020, 17:00
E0161
HC Litomyšl - HC Hlinsko
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS