Večeřa David |

Redstone ELJ: Junioři se v neděli vrátili z Brna poprvé vítězně, v pátek se v Havířově drželi proti vedoucímu AZ statečně

asistence:Voříšek 2,Jakubec 2,Hricuš,Lichtag

Dva rozdílné zápasy se stejným výsledkem sehráli naši junioři během minulého víkendu. S tím rozdílem, že na ledě vedoucího AZ Havířov ve 12 hráčích do pole drželi do 45.minuty nerozhodný stav 1:1, přesto nakonec podlehli obrovské střelecké převaze domácích-na střely 59:12. Na velmi solidním výsledku 4:1 má lví podíl brankář Batěk, ale také nezměrná bojovnost a obětování se celého týmu, kterému se ještě během zápasu 2 hráči zranili a museli odstoupit. Přesto v 59.minutě za stavu 3:1 pro domácí naši zkusili hru bez brankáře, bohužel bez úspěchu a s inkasovaným gólem do prázdné branky. Ale takový je hokej a kluci si zaslouží velkou pochvalu.
Na první advent pak junioři zajížděli k důležitému zápasu do Brna na led tabulkových sousedů Warriors. Hrálo se o hodně a bylo to na obou týmech od začátku znát. Nikdo nechtěl udělat chybu, přesto měli naši mírnou převahu a více šancí. Šance soupeře až na jednu zlikvidoval opět výborný Ondra Batěk. Po dvou třetinách byl těsný stav 1:2 ve prospěch našich kluků a závěr utkání sliboval opět drama, ostaně jako pokaždé v zápase těchto mužstev. Nakonec skvělým taktickým výkonem slavili úspěch svěřenci trenérů Pešiny a Bažanta a zaslouženě si z "horké půdy" v hale Na Úvoze odvážejí plný bodový zisk po vítězství 1:4 do Litomyšle. Mimochodem je to teprve první venkovní vítězství našich juniorů v extraligové soutěži! Těšíme se na příští víkend, kdy junioři Litomyšle hostí nejprve v pátek 6.12.v 17.00 hodin věhlasný VHK ROBE VSETÍN a poté v neděli 8.12. v 16.30 hodin HK MD ŠUMPERK. Přijďte fandit klukům z juniorky!