H0085, neděle 18.12.2022, 17:00

BK Nová PakaHC Litomyšl

7:5 (4:4 2:1 1:0)

Návrat bez bodů a bez trenéra

Litomyšl sehrála v Nové Pace vyrovnaný zápas, ale nakonec doplatila na úzký kádr a nedostatek fyzických sil. Navíc několik málo minut před koncem se musel tým obejít bez trenéra, kterého odvezla ze stadionu sanitka.

BK Nová Paka:

Bouška (14. Mahdal) – Pour, Leder, Murashov, Vrba, Suvorov, Šípek – Hnik, Fedulov, Bondar, Kindyshev, Dvořák, Horyna, Hric, Nevyhoštěný, Rossokh

Horáček (40. Dostál) – Bláha, Bažant, Zahradník, Jonáš, Škvor – Švec, Jankovský, Edl, Jakubec, Voříšek, Stoklasa, Barkóci, Vomočil

Branky a nahrávky: 1. Hnik (Dvořák, Bondar), 9. Bondar (Hnik, Dvořák), 11. Hnik (Kindyshev, Rossokha), 12. Hnik (Bondar, Suvorov), 26. Leder (Horyna, Dvořák), 40. Suvorov (Hnik), 60. Bondar (Dvořák) – 2. Vomočil (Zahradník), 8. Jankovský (Barkóci), 14. Jankovský, 14. Vomočil (Bažant, Barkóci), 23. Jonáš (Jankovský, Edl)

Vyloučení: 3:3 Využití: 1:1

Rozhodčí: Figer - Boček, Šesták

Diváci: 164

První gól zaznamenali domácí po 34 odehraných vteřinách, když se trefil Hnik – 1:0. Vyrovnání však přišlo o necelou minutu později, když branku vstřelil Vomočil – 1:1. Tím však přestřelka nekončila. V 8. minutě se prosadil Jankovský – 1:2. O necelou minutu později srovnal Bondar – 2:2. Vedení na svou stranu strhli domácí v 11 . minutě díky Hnikovi, který o necelou minutu později zkompletoval hattrick -  4:2. Razantní odpověď Litomyšle přišla ve 14 minutě, když se trefili Jankovský s Vomočilem – 4:4. Na rychlé srovnání zareagoval domácí trenér výměnou brankářů. Tím se přísun gólů zastavil. Z divokého začátku měli jistě radost diváci, ale nikoliv lodivodové na lavičce.

Ve druhé třetině se přitvrdilo a rozhodčí začal vylučovat. Hosté využili přesilovky už ve 23. minutě, když se k zakončení dostal Jonáš – 4:5. Na tuto skutečnost zareagovali domácí vyrovnávací brankou, o kterou se postaral v 26. minutě Leder – 5:5. Další minuty patřili domácím, kteří zrychlili a začali být lepším mužstvem. Další gól tak padl v čase 39:46, když si slabší chvilku vybral brankář Horáček, za jehož záda zapadla střela od modré, kterou vyslal Suvorov – 6:5.

Do poslední části vstoupila Litomyšl s Dostálem v bráně. Střídání přineslo do celku Litomyšle energii, ale i přes veškeré snahy se vyrovnat nepovedlo. Šance byly, ale únava si vybrala svou daň. To však neznamenalo, že by Litomyšl složila zbraně. V posledních deseti minutách utkání byla lepším celkem, ale nakonec to nestačilo. Když už to vypadalo, že se bude prodlužovat, tak přišla rána. V 53. minutě schytal puk do obličeje trenér Jakub Bažant. Ten musel být okamžitě převezen do nemocnice. Svou výhru pečetili domácí pět vteřin před koncem, když se do prázdné branky trefil Bondar - 7:5

Martin Vandas (předseda HC Litomyšl) Hráli jsme dost sebevědomě. Potřebovali jsme studenou sprchu po vítězné sérii. Byla to od Nové Paky lekce před posledním zápasem v letošním roce. Věřím že budeme v plném počtu a zvítězíme.