6. kolo, pátek 09.12.2022, 19:00

HC ChrudimHC Litomyšl

3:4 sn (1:0 1:3 1:0)

Patnáct statečných a 106 trestných minut

Zápas s Chrudimí se hrál netradičně v pátek. Změna termínu, a také onemocnění způsobily, že se soupiska týmu Litomyšle značně zúžila. Týmu však nechyběla bojovnost, která nakonec vedla k vítězství.

HC Chrudim:

Matoušek (Chalupa) - Linhart, Pilař, Budínský, Urban, Hybeš, Hrdlička, Felcman - Polák, Formánek, Felcman, Hebek, Novák, Cvrček, Hykl, Kostka, Cimburek, Plch, Lang

Dostál M. (Háněl) - Bláha, Myška, Bažant, Jonáš - Švec Š., Jankovský, Edl, Jakubec, Voříšek, Stoklasa, Půlpán A., Půlpán T., Vomočil

Branky a nahrávky: 1. Cvrček (Polák, Kostka), 29. Plch (Linhart), 57. Novák (Langr) – 22. Švec (Půlpán A.), 30. Jakubec (Voříšek, Bažant), 32. Půlpán A. (Jankovský), vítězný nájezd Jakubec

Vyloučení: 9:14 navíc 5+OK Hrdlička - 5+OK Stoklasa, 10 min. OT Jonáš

Rozhodčí: Čížek - Schafer, Pošvář

Diváci: 105

Domácí celek předvedl ukázkový vstup do zápasu. Už v 1. minutě se prosadil Cvrček – 1:0. Litomyšli v tu ránu začal běžet čas rychleji, a to se projevilo na zvýšené herní aktivitě. Po pár minutách ovšem došlo k zásadnímu zlomu v zápase.  V 8. minutě došlo k šarvátce, při níž hlavní rozhodčí rozdělil celkem 64 trestných minut. Nejvyšší tresty obdrželi Hrdlička a Stoklasa, kteří zamířili okamžitě do šaten. Pro Litomyšl to znamenalo rozpad první formace a notnou ztrátu energie. K další bitce došlo o minutu později, ale už to nebylo tolik divoké. Domácí si dokonce třetiny zahráli ještě dvě přesilové hry, ale další radost z gólu neměli.

Ve druhé části utkání se hra srovnala, což se projevilo i na změně skóre. Ve 21. minutě vyrovnal v oslabení Švec – 1:1. Domácí celek ve snaze získat další cenné body nepolevil a v 29. minutě se trefil Plch – 2:1. Litomyšl zareagovala bleskově. V polovině zápasu vyrovnal Jakubec – 2:2.  To však nebyl konec a už ve 32. minutě otočil zápas Aleš Půlpán – 2:3. Na více se však tým Litomyšle nezmohl. Není divu. Domácí hráli deset minut v početní převaze. Trenér Bažant musel hru stáhnout na dvě pětky a tím došlo k velkému úbytku sil.

Vstup do poslední třetiny patřil opět domácím, kteří dostali možnost jet trestné střílení. Proti Dostálovi se rozjel ve 41. minutě Plch, ale gólman Litomyšle měl navrch. Už to vypadalo, že tři body poputují do Litomyšle, ale nakonec se tak nestalo. V 57. minutě vyrovnal Novák – 3:3 a šlo se do prodloužení. V nastaveném čase gól nepadl, a tak o bodu navíc tak rozhodly nájezdy. V těch se blýsknul zejména Dostál, který bezchybnými zákroky odčinil špatný dojem z předchozího zápasu. Když se k tomuto výkonu přidal gólem Jakubec, tak bylo o výsledku utkání rozhodnuto – 3:4.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „Předvedli jsme týmový výkon. Děkuji všem hráčům za odmakaný zápas.“