8. kolo, neděle 04.12.2022, 17:00

HC LitomyšlStadion Nový Bydžov

3:6 (1:2 2:2 0:2)

Závěrečný nápor body nepřinesl

Utkání s celky ze sousedního kraje jsou divácky velmi atraktivní a nejinak tomu bylo proti Novému Bydžovu. Litomyšl předvedla proti kvalitnímu soupeři bojovný výkon, ale nevyužité šance nakonec znamenaly první prohru v nadstavbě.

Dostál (27. Horáček) - Bláha, Bažant, Voříšek Š., Zahradník, Jonáš, Škvor, Švec - Jakubec, Voříšek J., Stoklasa, Půlpán A.,Půlpán T., Barkóci, Cink, Vomočil, Edl

Stadion Nový Bydžov:

Veselý (Paleček) - Novák, Matějíček, Zmítko, Brotánek, Bezděk, Heligr - Zámečník, Němec, Postolka, Chára, Procházka, Černý, Petr, Bureš, Hlaváček, Pilný

Branky a nahrávky: 2. Voříšek J. (Bláha, Vomočil), 28. Voříšek Š. (Voříšek J.), 36. Zahradník (Půlpán T.) – 4. Hlaváček, 11. Pilný (Chára, Zmítko), 25. Procházka (Hlaváček, Brotánek), 27. Hlaváček (Procházka), 60. Procházka, 60. Procházka

Vyloučení: 5:8 (navíc Bezděk 10 OT) bez využití

Rozhodčí: Čížek - Mikula, Landsmann

Diváci: 218

Po slavnostním buly charitativního utkání začal zápas v rytmu, který si všichni domácí přáli. Už ve 2. minutě se k odraženému puku dostal nejrychleji Jakub Voříšek a otevřel skóre zápasu – 1:0. Rychlá branka bohužel nepřinesla domácím hráčům jistotu a klid. Ve 4. minutě si udělal výlet do útočné třetiny Hlaváček a projel obranou jako nůž máslem – 1:1.  Litomyšl mohla zareagovat hned v následující hře 4 na 4, ale Stoklasa ani Švec nezakončili přesně. Navíc brankář Dostál se také nenudil a hosté začali zvyšovat tempo zápasu. V 11. minutě si domácí gólman slabší chvilku, když Pilného střela proplula mezi betony za brankovou čáru – 1:2.  Hosté pokračovali po vstřelené brance v dalším náporu, ale naštěstí se jim nepodařilo náskok navýšit.

Druhá třetina začala v duchu té první. Ve 25. minutě předvedli hosté akci jak z učebnice. Rychlý přechod do třetiny, přihrávka na hůl a přesné zakončení Procházky – 1:3. O dvě minuty bylo ještě hůře, když dostal Hlaváček mikulášský dárek v podobě přihrávky od domácí obrany – 1:4. Reakce lavičky byla okamžitá. Oddechový čas a střídání gólmanů. Po krátké pauze nastoupil do hry nový tým. Hra se zrychlila a tentokrát to byli hosté, kteří tahali za kratší konec provazu. Ve 27. minutě vystřelil na bránu Štěpán Voříšek a hned bylo veseleji – 2:4. Následovala série vyloučení, která vyzněla lépe pro domácí, ale veškeré útočné snahy byly eliminovány brankářem Veselým. Zvýšená aktivita však byla po zásluze odměněna.  Ve 36. minutě se puk z hole Zahradníka dostal k jednomu z hostujících hráčů, který jej tečoval za brankovou čáru – 3:4. Další gól nabudil domácí tým, ale vyrovnat se bohužel nepodařilo.

V poslední třetině oba týmy zpomalily. Více ze hry měla Litomyšl, která se snažila o vyrovnání. Bohužel útočné akce postrádaly přesné zakončení. Ke gólu nepomohly ani přesilové hry, a tak domácí trenér sáhl po záchranné brzdě a odvolal Horáčka z brány. Soupeř chvíli v oslabení vzdoroval, ale nakonec šanci na vylepšení skóre využil. V poslední minutě dvakrát trefil Procházka prázdnou branku a rozhodl definitivně o podobě výsledku – 3:6.

Jan Zahradník (obránce HC Litomyšl): „Zápas nebyl optimální. Nedařilo se nám v koncovce, ale byla tam bojovnost. Když zlepšíme zakončování, tak příště určitě vyhrajeme.“