H0057, neděle 20.11.2022, 17:00

HC LitomyšlBK Nová Paka

4:3 (0:1 3:2 1:0)

Drama v závěru vyřešil Škvor

První zápas nadstavby s vítězem základní části Královehradeckého kraje sehráli hráči Litomyšle na výbornou. Proti celku z Nové Paky ztráceli polovinu hrací doby. Nakonec dokázali, že nasazení a dravost dokáže zlomit i nepříznivý stav.

Dostál M.(Horáček) - Škvor, Jonáš, Bláha, Voříšek Š., Zahradník - Půlpán T., Půlpán A., Edl, Jakubec, Švec Š., Stoklasa, Myška, Voříšek J., Vomočil

BK Nová Paka:

Mahdal (Bouška) - Leder, Junek, Pour, Vrba, Suvorov, Fišar, Šípek - Rossokha, Fedulov, Hnik, Bondar, Kindyshev, Trejbal, Horyna, Hric, Malík

Branky a nahrávky: 3. Vomočil (Myška, Škvor), 34. Stoklasa (Bláha), 35. Voříšek J. (Vomočil), 60. Škvor (Půlpán T. , Vomočil) – 17. Kindyshev (Hric, Horyna), 29. Bondar (Hnik, Malík), 38. Hnik (Bondar)

Vyloučení: 9:7 Využití: 1:1

Rozhodčí: Kratochvíl - Teplý,Schaffer

Diváci: 239

Zápas s Novou Pakou začal v ostrém tempu a už od počátku dávali hosté najevo, kdo je favoritem. V dresu Litomyšle dostal přednost v bráně Dostál, který se měl co ohánět od úvodní sirény. Nejinak na tom byl i jeho protějšek Mahdal. Útočná hra obou týmu zaměstnávala gólmany, kteří měli sice dost práce, ale za svá záda puk nepustili.  Na první branku se tak čekalo až do 17. minuty, kdy akci 2 na 1 učebnicově vyřešili nahrávající Hric a střílející Kindyshev – 0:1.

Druhá třetina na tempu neztratila. Ve 23. minutě měla Litomyšl šanci v přečíslení v podobné situaci, ze které padl úvodní gól. Vomočil však místo nahrávky volil střelu, která neskončila v bráně. O minutu později dostala Nová Paka výhodu hráče v poli, ale více ze hry měla Litomyšl. Mnohem hůře dopadlo pro domácí oslabení z 29. minuty, kdy se mezi střelce zapsal Bondar – 0:2.  Dvougólový rozdíl ovšem l domácí mužstvo nezlomil. Taktiku nezměnilo a vrhlo všechny své síly do útoku. Za svou snahu bylo náležitě odměněno. Ve 33. minutě vystřelil z kruhu Myška a u branky tečoval puk Vomočil – 1:2. V čase 34:00 vypálil pro změnu bombu do brány Stoklasa. Jeho střela trefila břevno a zapadla za Mahdalova záda – 2:2. Radost diváků o 23 vteřin umocnila střela Voříška, který z dálky napodobil domácího kapitána – 2:3. Hosté si vzali oddechový čas. Chvilka odpočinku jim očividně prospěla. Po vhozeném buly se usadili v útočném pásmu a nenechali Dostála vydechnout. Tomu se podařilo čelit útočným snahám hostí až do 38. minuty, kdy se prosadil Hnik – 3:3.

Úvodní minuty závěrečné části naznačily, že se oba celky nespokojí s dělbou bodů. Ve 44. minutě došlo k drobné rozmíšce před novopackou brankou, ze které hosté vytěžili přesilovou hru. Hra v oslabení však byla v tomto zápase doménou Litomyšle. Tento fakt potvrdili domácí hned při třech po sobě jdoucích trestech. V 50. minutě došlo ke změně a dlouhé minuty se hrálo 4 na 4.  Oba brankáři předváděli skvělé výkony a hra směřovala k prodloužení. V posledních dvou minutách však došlo ke zvratu. V čase 57:54 byl vyloučen hostující Malík. Litomyšl hnána touhou po vítězství proti nejlepšímu celku základní části, vrhla své poslední síly do útoku. V čase 59:39 vypálil Škvor nad levé rameno Mahdala a puk se zastavil až v síti – 3:4. Hosté zareagovali odvoláním brankáře, ale na výsledku to nic nezměnilo.

Jan Škvor (obránce HC Litomyšl): „Po dlouhé době nás čekal zápas s kvalitním celkem z Královehradeckého kraje. Byl to hokejovější zápas a bavilo nás to. Po většinu dobu jsme však byli lepším týmem. Zvláště v první a druhé třetině. V poslední třetině jsme si to zkomplikovali zbytečnými třemi vyloučeními, což se nesmí stávat. Přesilovky musíme pořád zlepšit. Zápas nakonec rozhodl můj náhodný gól. Zápas byl náročnější, ale chtěli jsme postoupit do lepší skupiny, kde se hrají hokejovější zápasy, které nás dokáží lépe připravit na play off.“