E6137, neděle 13.02.2022, 17:00

HC ChrudimHC Litomyšl

4:1 (1:0 2:0 1:1)

Jediný gól na vítězství nestačil

Tempo play off je neúprosné. První čtvrfinálové utkání na ledě Chrudimi tak bylo pro Litomyšl čtvrté během uplynulých osmi dnů. Bohužel nedopadlo dobře a soupeř bere vedení v sérii hrané na dva vítězné zápasy.

HC Chrudim:

Cvrček Dominik (Matoušek) - Karásek, Koreček, Haltuch, Kostka, Formánek, Novák, Dobiáš, Cvrček David, Štěpánek, Kišš, Polák J., Plch - Pejzl, Pilař, Polák O., Budínský, Machač, Kalous, Secký

Horáček (5. Nimmerrichter) - Ostřanský, Cink, Stoklasa, Vomočil, Voříšek J., Jakubec, Barkóci, Skoumal, Háněl, Dostál, Vaňo, Večeřa - Ondráček, Zahradník, Bažat, Dvořák, Havlík, Bláha

Branky: 16. Plch (Polák J., Pilař) 24. Novotný (Formánek, Cvrček David) 26. Kišš (Pejzl, Plch) 56. Štěpánek (Koreček, Novotný) – 46. Vomočil

Vyloučení: 3:4

Rozhodčí: Škorpil, Kis - Schaffer, Mikula

Diváci: 280

Úvod utkání v Chrudimi začal v tempu, i když Litomyšl měla za sebou velmi náročnou sérii s Hlinskem.  První ranou pro hostující tým bylo odstoupení brankáře Horáček, který si poranil třísla. Do branky nastoupil v 5. minutě Nimmerrichter. Oba týmy si následně vytvořili gólové šance, ale ujala se pouze jediná ze 16. minuty, kdy se nejlépe zorientoval v závaru před brankou domácí Plch – 1:0. Vzápětí hrála Litomyšl přesilovku, ale ta k vyrovnání nevedla.

Vstup do druhé části utkání zastihl v lepší pohodě domácí celek. Ve 24. minutě stál na konci úspěšné kombinace Novotný – 2:0. O dvě minuty později se prosadil Kišš – 3:0. Soupeř měl i nadále převahu, ale ani dvě nabídnuté přesilovky nic nezměnili na skóre zápasu.

Dvacet minut je dlouhá doba a Litomyšl zbraně nesložila. Změna ve formacích přinesla ovoce. Ve 46. minutě se do samostatného úniku dostal Vomočil a pokořil jinak výborně chytajícího Cvrčka – 3:1. Ten si poradil i ve dvou oslabeních a další puk za svá záda nepustil. Poslední gól tak padl v 56. minutě do litomyšlského branky. Jeho autorem byl Štěpánek – 4:1.

Další utkání se hraje ve středu v Litomyšli. Začátek zápasu je v 18:30.

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): „V Chrudimi jsme celý zápas tahali za kratší konec. Soupeř nás přebruslil a po zásluze trestal naše chyby v předbrankovém prostoru. V poslední třetině jsme se ještě pokusili o zvrat, ale bohužel to na dotaženi tříbrankového náskoku soupeře nestačilo. Věřím, že v domácím zápase zabojujeme o vrácení série zpět do Chrudimi.“