HC LitomyšlHC Hlinsko

6:5 sn (0:1 2:3 3:1)
Petr Šilar |

Nároďák má Hrubce a Litomyšl Horáčka

Předvedený výkon i dramatické zápletky byly ozdobou rozhodujícího osmifinálového zápasu proti Hlinsku. O výsledku rozhodovala až nájezdová loterie. V té se blýskl bezchybným výkonem brankář Horáček a skvělým zakončením à la Forsberg jediný střelec Jakubec.

HC Litomyšl:

Horáček (Nimmerrichter) - Barkóci, Skoumal, Stoklasa, Vomočil, Voříšek J., Jakubec, Ostřanský, Cink, Vaňo, Edl, Háněl, Večeřa - Bažant, Dvořák, Voříšek Š., Bláha, Ondráček, Zahradník

Branky: 24. Dvořák (Bažant, Barkóci), 30. Ondráček (J. Voříšek), 41. Ostřanský (Stoklasa), 49. Večeřa (Vomočil, J. Voříšek), 58. Ostřanský (Stoklasa, Cink), rozhodující nájezd Jakubec – 11. Homola (Hron), 25. Cejpek (Chvojka), 33. Homola (Cejpek), 36. Bříza (Fink, Chvojka), 59. Homola (Brožek).

Vyloučení: 6:9. Využití: 3:1

Rozhodčí: Rulíček, Čížek – Gregar, Pilný.

Konečný stav série: 2:1

Diváci: 470

Komentář

Vidina postupu mezi nejlepších osm týmu krajské ligy byla hnací silou pro celky Litomyšle i Hlinska v rozhodujícím osmifinálovém střetu. Od prvních minut se tak hrál svižný hokej. Diváci mohli tušit, že stejně jako v předchozích zápasech nebude o góly nouze. Ten první padl na začátku 11. minuty, když Hron vystřelil na bránu a odražený puk bleskově poslal do sítě Homola – 0:1. Litomyšl ještě v té samé minutě sehrála první přesilovku. Dvě gólovky pro domácí a jedna pro hosty. To byl její výsledek. V následujících minutách se hra lehce přiostřila, ale na výsledek zápasu to vliv nemělo. Ani jeden z týmu ve své přesilovce neskóroval, a tak se s napětím čekalo na druhou třetinu. V předchozích dvou zápasech padlo v této části zápasu celkem 12 gólů.

Litomyšli ve snaze vyrovnat pomohla hned úvodní přesilová hra. Ve 24. minutě se v brankovém prostoru prosadil Dvořák – 1:1. Bohužel stejně jako v předchozích zápasech radost netrvala dlouho. Chyby ve střídání využil po necelé minutě Cejpek, který ze svého úniku vytěžil další branku – 1:2.  Následovala série vyloučení, ze kterého přesně v polovině zápasu vytěžilo domácí mužstvo gól díky Ondráčkově střele skrze hradbu těl – 2:2. Při hře 4 na 4 však hosté předvedli rychlou souhru na jejímž konci byl Homola, který zakončil přesně – 2:3. V 36. minutě pak hlinecký kotel jásal znovu, když přesilovkovou trefu zaznamenal Bříza – 2:4. Reakce Litomyšle nebyla pro diváky povzbudivá, neboť výkon šel rapidně dolů a k vyrovnání nepomohla ani další přesilovková výhoda.

Vstup do třetí části zápasu ukázal, že boj o čtvrtfinále nebude jasnou záležitostí. Po úvodních 37 vteřinách naděje na postup vykřesal Ostřanský svým pohotovým zakončení z krátké vzdálenosti – 3:4. Další útočné snahy směřovaly do zhuštěné obrany, ale přesto se podařilo domácím skórovat. Ve 49. minutě vyrovnal Večeřa – 4:4. Blízko k vedoucí brance měli hosté v následujících minutách, a to zejména v přesilové hře, která započala v čase 55:04. To se jim však nepovedlo. Na druhé straně obrat z říše snů dokonal v 58. minutě Ostřanský, který potvrdil svou roli snipera - 5:4. Radost domácích neznala mezí, ale opět měla jepičí život. V 59. minutě zkompletoval hattrick Homola, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Horáčkovou brankou – 5:5. Strhnout vítězství na svou stranu mohl ještě v posledních vteřinách Stoklasa, ale brankář Saifr byl pozorný.

V prodloužení nebylo o vypjaté momenty nouze a zejména nájezd Stoklasy mohl ukončit dramatickou sérii. Bohužel se mu přesně zakončit nepodařilo, a tak přišly na řadu nájezdy.

První dvě série patřili oběma brankářům. Na domácí straně se neprosadili Ostřanský a Bažant. V třetí sérii se ve středovém kruhu objevil Jakubec, který se vrátil do sestavy po těžkém úrazu. Ani plexisklo mu však nezabránilo provést svůj jedinečný kousek, kterým je Forsbegova klička. Tu provedl na výbornou a měla cenu postupu. V dalších dvou nájezdech totiž gól nepadl. Za domácí jeli Barkóci a Stoklasa.

Příštím soupeřem Litomyšle je Chrudim. Série startuje v neděli 13. února a opět se hraje na dva vítězné zápasy.

Čtvrtfinálové dvojice
Česká Třebová – Moravská Třebová, Choceň – Třebechovice pod Orebem, Chrudim – Litomyšl, Nové Město nad Metují – Nový Bydžov.

Ohlasy

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl)

Jakým soupeřem bylo Hlinsko?
Dnešní zápas byl obrázkem celé série. Hrálo se nahoru a dolů. Hlinsko bylo soupeř, kterého jsme si na začátku přáli, ale také nás potrápil více než jsme si přáli. Chtěli jsme jít na tým, se kterým jsme odehráli nějaké zápasy v předchozí fázi. Jsme rádi, že se nám podařilo postoupit do další fáze soutěže a urvat vítězství.

Kdy se rozhodoval zápas?
V úvodní pětiminutovce třetí třetiny. Z kabiny jsme šli s tím, že s výsledkem chceme něco udělat. Udělali jsme změny v sestavě a hráči co hráli, nechali na ledě úplně všechno. Podařilo se nám snížit a otočit z 2:4 na 5:4. Soupeř, jak bylo zvykem, tak srovnal a šlo se do prodloužení a nájezdů. Jsem moc rád, že se nám povedlo postoupit. Věřím, že nás velice těžká série s dobrým koncem podpoří v další fázi soutěže.

Bylo těžké vybrat hráče na nájezdy?
Je to vždycky těžké. Je to taková tečka zápasu. Ptám se kdo se cítí. Po poradě s jedním z hráčů jsme vybrali Tadeáše, který v třetí části seděl. On rozhodl krásným blafákem a Horys v bráně podržel.

Co Chrudim?
O taktice bych nechtěl mluvit. Chrudim je vždycky těžký soupeř. V této sezoně to máme na zápasy 2:2. Je to soupeř, kterého dobře známe a na sérii se těšíme. Jsme rádi, že můžeme proti nim ve čtvrtfinále hrát.

SEZÓNA 2023/24 OFICIÁLNĚ SKONČILA

Gratulujeme HC Kohouti Česká Třebová k celkovému vítězství. Děkujeme také všem našim soupeřům za napínavou sezónu.