E0182, středa 09.02.2022, 18:30

HC HlinskoHC Litomyšl

6:3 (1:2 3:1 2:0)

Méně znamenalo více

Zápas v Hlinsku mohl rozhodnout o postupujícím do čtvrtfinále. Bohužel se tak nestalo. Domácí hráčům se povedlo udělat nejen méně chyb, ale také velmi dobře zahrát v oslabení. O osudu série rozhodne páteční zápas na litomyšlském ledě.

HC Hlinsko:

Sodomka (Kekula) - Homola, Brožek, Hudec, Havel, Cejpek, Matýs, Hron, Zdražil, Bříza T., Chvojka, Bříza A. - Hamák, Adolf, Lenoch Š., Fink, Lenoch P., Brázda

Horáček (Nimmerrichter) - Ostřanský, Skoumal, Stoklasa, Vomočil, Voříšek J., Večeřa, Vaňo, Cink, Barkóci, Dostál - Havlík, Zahradník, Bažant, Dvořák, Voříšek Š., Bláha

Branky: 7. Havel (Bříza T.) 23. Chvojka (Fink) 24. Cejpek (Homola) 39. Homola (Zdražil) 41. Bříza T. (Havel) 58. Havel (Brázda) - 7. Vaňo (Cink) 8. Havlík (Stoklasa, Skoumal) 23. Stoklasa (Skoumal)

Vyloučení: 9:7  V oslabení: 2:0

Rozhodčí: Kis, Barek - Padevět, Voltner

Diváci: 197

Litomyšl vstoupila do druhého osmifinálového utkání s plnou vervou. Stejně tak i soupeř nezůstával se svými útočnými snahami pozadu. Skóre se poprvé měnilo v 7. minutě, když se prosadil Havel – 1:0. Stejně jako v minulém utkání však přišla okamžitá odpověď. Za půl minuty vyrovnal Vaňo – 1:1. Další rána pro domácí přišla za patnáct vteřin, kdy stál na konci skvělé souhry Havlík – 1:2. V polovině třetiny mohlo skóre ve prospěch Litomyšle ještě narůst, ale přesilová hra nevyšla podle plánu. Naopak domácí dostali v závěru možnost hrát nejprve 5 na 4 a následně i půl minuty 5 na 3. K vyrovnání jim to však nestačilo.

„První třetina byla ok. Do té druhé jsme šli s tím, že dáme jeden nebo dva góly a rozhodneme utkání,“ přál si po první dvacetiminutovce trenér Jakub Bažant. Bohužel tento plán nevyšel. Ve 23. minutě se před brankou dobře zorientoval Chvojka a vyrovnal – 2:2. Rychlá odezva od Litomyšle netrvala ani minutu. Skoumal našel na křídle Stoklasu a ten okamžitě vypálil – 2:3. Radost z vedoucí branky však zmizela velmi rychle, když na konci zdařilé akce 2 na 1 přesně zamířil Cejpek – 3:3. Hra se neustále přelévala ze strany na stranu. Na konci třetiny dostali možnost v přesilovce strhnout vedení na svou stranu hráči Litomyšle, ale chyba pomohla Homolovi k vedoucímu gólu – 4:3.

Poslední část hry pokračovala ve stejném rytmu, jak ta předchozí. Bříza po necelé minutě v oslabení navýšil – 5:3. V dalších minutách se útočníci činili na obou stranách, ale oběma brankářům pouze přibývaly zásahy. Svůj přehled v menším počtu hráčů nakonec zase předvedli domácí, když se po zdařilé akci při hře 4 na 4 prosadil v 58. minutě Havel – 6:3. Takový stal přetrval až do konce utkání.

Rozhodující zápas bude odehrán v Litomyšli v pátek 11. února v 18:30

Vítěz postoupí do čtvrtfinále mezi týmy: Česká Třebová, Moravská Třebová, Choceň, Třebechovice, pod Orebem, Chrudim, Nové Město nad Metují, Nový Bydžov

Jakub Bažant (trenér HC Litomyšl): Odehráli jsme náročný zápas. Soupeři se dneska dařilo a jeho vůle vrátit sérii do Litomyšle byla obrovská. V pátek nás čeká velká bitva a já věřím, že nás přijde podpořit co nejvíce lidí a postoupíme do čtvrtfinále."