E0115, středa 19.01.2022, 18:30

HC LitomyšlHC Spartak Choceň

3:2 sn (0:1 2:0 0:1)

Dramatické derby se šťastným koncem

Zápas s Chocní měl to, co každé derby má mít. Šance, góly, atmosféru, napětí a dramatický závěr. To celé navíc okořeněné vítězstvím.

Horáček (Nimmerrichter) - Večeřa, Voříšek, Jakubec, Stoklasa, Ostřanský, Cink, Barkóci, Vaňo, Pilavka, Stráník - Havlík, Zahradník, Švec, Dvořák, Voříšek, Bláha

HC Spartak Choceň:

Mahdal - PRachař, Krejza, Pilař M., Vlček, Půlpán,Martinec, Pulpán, Pilař L., Procházka, Hemský - Škvor, Knytl, Rudy, Noivák, Šeda, Pazdera

Branky: 25. Stoklasa (Dvořák, Ostřanský) 31. Ostřanský (Bláha) rozhodující nájezd Barkóci - 18. Pilař L. (Knytl,Hemský) 60. Hemský (Šeda,Vlček)

Vyloučení: 3:1 Využití: 0:1 Oslabení: 1:0

Rozhodčí: Rulíček - Hájková, Říha

Diváci: 231

Vstup do utkání vyšel podle představ příznivců Litomyšle. Hráči hýřili energií, a tak mohli diváci sledovat střelecké hody. Bohužel žádná ze střel nenašla cíl. K vytouženému gólu nepomohla ani přesilová hra po devíti odehraných minutách.  Brankář Horáček byl téměř bez práce. To se však změnilo v 15. minutě, kdy se hosté dostali do vyložené šance. Odpověď na útočnou snahu přišla záhy, kdy se před Mahdalem ocitl Barkóci. Proti dobře mířené střele však vylétla do vzduchu lapačka, která radost z gólu zmařila. V 17. minutě dostali výhodu přesilové hry hosté a svou převahu zužitkovali. Horáček sice vyrazil dvě střely, ale proti té třetí z hole kapitána Pilaře byl bezmocný – 0:1. Aktivnější Litomyšl se snažila okamžitě o vyrovnání, ale to bohužel nepřišlo.

Druhá část utkání byla o trochu vyrovnanější, ale dobře hrající Litomyšl byla odměněna za svou aktivitu. Ve 25. minutě vystřelil od modré Stoklasa a přízemní střela zalétla k pravé tyči Mahdalovy brány – 1:1. Radost z vyrovnání mohla být velice krátká. V polovině zápasu dostali totiž hosté výhodu dvou hráčů v poli. Za 27 vteřin však branku nevstřelili. V pokračující přesilovce se jim dařilo ještě hůře. Ostřanský se dostal do samostatného nájezdu a jeho provedením rozjásal publikum – 2:1. Střelec druhé branky mohl svůj gólový účet navýšit krátce před druhou sirénou, ale v 37. minutě orazítkoval pouze tyč. Další šance na obou stranách eliminovali brankáři.

Fanoušci horlivě povzbuzovali i v třetí periodě, a tak se více útočilo, než bránilo. Zlepšený herní projev Chocně znamenal více práce pro Horáčka. Jeho kolega z Chocně však nudou rozhodně také netrpěl. V 57. minutě zacinkala konstrukce domácí branky. Hosté zvýšili obrátky a vrhli své síly do útoku. Obrana se otevřela, ale hráči Litomyšle neměli štěstí v zakončení. Hosté se nehodlali s výsledkem smířit a na poslední minutu odvolali svého brankáře. Tento tah jim vyšel a v čase 59:22 se ocitl před odkrytou brankou Hemský, který vyrovnal – 2:2.

Prodloužení se odehrálo v klidu a došlo na nájezdy. V dovednostní disciplíně byli lepší gólmani, kteří shodně pustili za svá záda dva puky. Za domácí se prosadil Jakubec a Barkóci. Právě druhý jmenovaný se rozjel v šesté sérii, a i napodruhé se nemýlil. Jelikož soupeř nedokázal odpovědět, tak bylo o vítězi jasno.

David Barkóci (útočník HC Litomyšl)

Jaké bylo dneska derby?
Hodnotím zápas pozitivně, protože jsme nakonec vyhráli, ale lehký zápas to nebyl. Bylo to nad očekávání, protože se nám tři čtyři zápasy moc nevedlo. Dneska si to sedlo a druhej bodík jsme urvali.

Co byl rozhodující faktor utkání?
Musím pochválit gólmany na obou stranách. Bylo rozhodující, že nepadlo tolik gólů, i když šance byly.

Věděl jsi, jak pojedeš nájezdy?
Měl jsem vymyšlený ten první. Druhej jsem nevěděl co udělám. Když jsem se rozjel tak jsem sledoval gólmana, jak zajíždí do brány. Věděl jsem, že ode mě bude čekat to, co jsem udělal při prvním nájezdu. Takže jsem se mezi kruhama rozhodl, že budu dělat kličku do bekhendu. Naštěstí to vyšlo.