Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Moře plyšáků a zmařených příležitostí

19.12.2021 | Petr Šilar

Zápas proti Novému Městu nad Metují měl charitativní podtext. Diváci mohli přinést plyšové hračky a při prvním gólu Litomyšle je vhodit na led. Tato akce měla velký úspěch a více než 500 plyšáků zamířilo organizaci Naděje v Litomyšli. Menší radost měli ovšem fanoušci domácího celku z výsledku zápasu, který po urputném boji neskončil vítězstvím.

E0090 | Neděle 19.12.2021, 17:00
 

HC Litomyšl - TJ Spartak Nové Město nad Metují

4:5

2:3 1:2 1:0

Branky: 4. Voříšek (Jakubec, Bažant), 6. Havlík 40. Ostřanský (Cink) 55. Ostřanský (Stoklasa, Ondráček) - 2. Reichmann (Petr) 6. Březina (Borovec) 15. Černý (Veselý) 31. Černý (Veselý, Klust) 36. Klust (Hylena, Březina)


Vyloučení: 1:0 bez využití

Rozhodčí: Veselý - Kalus, Kalina 

Diváci: 384

HC Litomyšl: Nimmerrichter (21. Horáček) - Cink, Večeřa, Ostřanský, Voříšek, Barkóci, Stoklasa, Dostál, Jakubec, Vaňo - Havlík, Dvořák, Ondráček, Bláha, Bažant, Zahradník, Švec

TJ Spartak Nové Město nad Metují: Biegl (Burian) - Hynek, Maršík, Mach, Černý, Petr, Hylena, Březina, Veselý, Reichmann, Knotek - Borovec, Dostál, Klust, Pohl, Novák, Vitebský

Komentář
 
 
 

Zápas začal v ostrém tempu a lépe vyšel hráčům z města hodinek. Ve 2. minutě překonal Nimmerrichtera hostující Reichmann – 0:1. Útočné snahy obou týmů nepolevovaly, a tak v čase 3:33 po gólu Voříška začaly létat na led plyšové hračky – 1:1. Radost diváků byla ještě větší, když se v 6. minutě rozjel na bránu Havlík a hostujícímu Bieglovi vymetl šibenici – 2:1. Bohužel však vedení nevydrželo domácím dlouho. O patnáct vteřin později vyrovnal Březina – 2:2. Tempo zápasu nepolevovalo a zejména domácí se starali o vytíženost soupeřova gólmana. Bohužel se nedařilo, a tak šel při nepovedené hře obrany do vedení v 15. minutě soupeř a do střelecké listiny se opět zapsal Březina – 2:3. V poslední minutě se Litomyšl snažila vyrovnat, ale ani tři gólové šance se neujaly. Naopak jednu tutovku uhasil Nimmerrichter, který po přestávce zůstal na střídačce. 

Seriál nepřesných zakončení pokračoval i v druhé části hry. Diváci přesto sledovali atraktivní hokej s fyzicky dobře připraveným soupeřem. Ten na svou první vážnou šanci čekal do poloviny zápasu, ale naložil s ní se vší parádou. V 31. minutě nedal Horáčkovi šanci Černý – 2:4. Jak zahrát buly předvedli hosté v 36. minutě. Ihned po rozehrání putoval puk na hranici kruhů, kde stál Klust, který okamžitě vypálil a bylo vymalováno – 2:5.  V následujících minutách viděli příznivci Litomyšle mnoho šancí, ale stále to nevypadalo na gól. Důraz před brankou Biegla se však vyplatil a pětadvacet vteřin před sirénou propasíroval puk do branky Ostřanský – 3:5. 

Poslední třetina byla ve znamení snahy vyrovnat zápas. Výkon domácích měl stoupající tendenci, ale nepřesná zakončení jen přibývala. Ve 48. minutě si hosté zahráli první a zároveň poslední přesilovou hru, ale ta gól nepřinesla. Za svou snahu byli domácí odměněni v 55. minutě, kdy Stoklasa vyvezl puk a přihrál na Ostřanského, který se nemýlil – 4:5.  Poslední minuty vrhla Litomyšl veškeré síly do útoku a zkoušela i hru bez brankáře, ale vyrovnávací gól jí nebyl souzen. 

Partnery utkání byly Řeznictví Morávek a Naděje

 
 
 
Ohlasy

Jan Dostál (útočník HC Litomyšl): „Zápas byl z obou stran vyrovnaný, akorát nám se nepodařilo proměnit šance. Soupeři tam padlo skoro všecko. Špatný zápas to však nebyl. Odmakali jsme ho. Hlavně třetí třetinu jsme se to snažili otočit. Nemyslím si, že to bylo úplné zklamání. 

 
 

Tomáš Topol (trenér Spartak Nové Město nad Metují): „Za dnešek musím kluky pochválit a smeknout před nimi pomyslný klobouk. Naprosto perfektní výkon proti neskutečnému týmu, jaký Litomyšl v této sezoně má, byli jsme ale naprosto rovnocenným soupeřem, hráli jsme bojovně, obětavě, zodpovědně a výsledek se dostavil. Tyto tři body jsou pro nás zlatý, ještě jednou chci klukům poděkovat, za dnešní výkon si to právem zaslouží. Šli jsme do utkání s bojovností a odhodláním porvat se tu o body a to se povedlo, což je naprostá pecka.... Myslím, že diváci viděli kvalitní utkání, byl to fakt moc pěkný zápas z obou stran, rád bych ještě pochválil i rozhodčí, kteří udělili za zápas pouze jeden trest a nechali hráče obou týmů hrát, což zápasu jenom prospělo."

Aktuální články
HC Litomyšl B : HC Sokol Čestice 8 : 6 (1:2, 4:3, 3:1)

Získat tři body byla naše povinnost, což jsme splnili. Utkání bylo plné chyb a nechali jsme soupeři hodně velkou dobu v naději na...

 
Tabulka okresní soutěže

Tabulka OLLH 2021-2022 TÝMZB1.Litomyšl B11272.Choceň B10243. Polička B11224.Skuteč11195.Rebels Polička9186.Mor. Třebová...

 
Hodinkářům jsme vrátili bůra

Odveta proti Novému Městu nad Metují vyšla na výbornou. Soupeři se sice dařilo dvě třetiny zápasu dotahovat, ale v té poslední na dva...

 
Dramatické derby se šťastným koncem
 
TÝDEN HOKEJE leden 2022
 
Juniorům skončila základní část soutěže
 
Slepené sestavě to nelepilo
 
HC Polička B : HC Litomyšl B 2 : 4 ( 0:0, 0:1, 2:3)
 
HC Polička B : HC Litomyšl B
 
Na ledě lídra se body získat nepovedlo
 
Utkání
Muži | Neděle 23.01.2022, 17:00
E0118
3:5
Nové Město nad Metují - HC Litomyšl
 
Muži | Středa 26.01.2022, 18:30
E0123
VS.
HC Chrudim - HC Litomyšl
 
 
Copyright © 2017 HOKEJOVÝ CLUB LITOMYŠL, z.s. RSS