E0079, středa 08.12.2021, 18:30

HC LitomyšlHC Kohouti Česká Třebová

2:7 (1:2,1:3,0:2)

Litomyšl musela poprvé skousnout porážku

Druhý zápas v nadstavbové části soutěže sehrál domácí tým proti celku z České Třebové. Ten se doslova na poslední chvíli dostal mezi elitu. Svou kvalitu však prokázal a jako první tým dokázal vyhrát na litomyšlském ledě po šedesáti odehraných minutách.

Horáček (Nimmerrichter) – Bažant, Bláha, Švec, Dvořák, Ondráček, Zahradník - Jakubec, Voříšek, Vaňo, Ostřanský, Cink, Stoklasa, Barkóci, Háněl, Jankovský

HC Kohouti Česká Třebová:

Vlk (Kraus) - Sedlák, Jemelka, Blažej, Daněk, Schejbal, Král – Augustin, T. Prachař, Pavlovský, Veverka, Polodna, Plášek,Semorád, Fúzik, Ruda.

Branky: 4. Vaňo (Jakubec), 28. Jakubec (Voříšek) – 1. Augustin (T. Prachař, Pavlovský), 16. Plášek (Polodna, Veverka), 24. Augustin (Pavlovský, Fúzik), 28. Fúzik (Pavlovský, Sedlák), 34. Pavlovský (Schejbal, Augustin), 48. Fúzik (Pavlovský, Sedlák), 53. T. Prachař.

Rozhodčí: Čížek – Švejda, Landsmann

Vyloučení: 11:13 Využití: 1:3 Oslabení: 0:1

Diváci: 305

Úvod utkání se odehrál opravdu v rychlém tempu. Bohužel však pro domácí celek tento scénář svědčil hostům. Po 27 vteřinách se ujali díky přesné střele Augustina vedení – 0:1. Rychlé tempo gól nepřerušil a v nabídnuté přesilovce se ve 4. minutě nemýlil po přesné přihrávce Jakubce Vaňo – 1:1. Hrál v následujících minutách nepostrádala rychlost a nouze nebyla ani o gólové šance. Oba brankáři měli dost práce. V 16. minutě dostal přihrávku k brance Plášek a nedal Horáčkovi šanci -1:2. O minutu později ujeli v oslabení Voříšek s Jakubcem, ale svoji šanci k vyrovnání nevyužili. Skóre se tak neměnilo ani po snaze vyrovnat v následujících minutách.

Druhé dějství vyšlo opět lépe hostujícímu celku. V 24. minutě se v přesilové hře trefil Augustin – 1:3. Třebovští byli lepším týmem, a to potvrdili i po necelých čtyřech minutách, kdy se ve výhodě zapsal mezi střelce Fúzik – 1:4. Do půl minuty však dokázal reagovat Jakubec, který předvedl důraz u branky – 2:4. V následujícím tlaku během přesilovky však nedokázali domácím přes veškerou aktivitu srovnat krok a toho využil Pavlovský. Ten dostal na modrou ideální puk a v samostatném úniku překonal ve 34. minutě Horáčka – 2:5.

Úvod třetí části nepřinesl vyrovnání a se štěstím v zádech se lépe hrálo Kohoutům. V přesilové hře se navíc ve 48. minutě podruhé prosadil Fúzik - 2:6. Na ledě více než hokejový um převládali emoce, a to rozhodčí situaci řešil hned třinácti dvouminutovými tresty. Hned na počátku vylučování si vzal domácí trenér oddechový čas, a i jeho důsledkem mohli diváci sledovat přesilové hry 6 na 4 nebo dokonce 6 na 3. Ani tato výhoda však neměla gólový úspěch. V 53. minutě se však radoval soupeř, když Prachař z poloviny hřiště trefil opuštěnou branku – 2:7. Následující minuty se už dohrály z povinnosti, a tak se Česká Třebová jako první celek dočkala vítězství na litomyšlském ledě.

Jakub Voříšek (útočník HC Litomyšl): „Začali jsme celkem dobře, ale začali jsme brzy dělat individuální chyby. Bohužel se nám zápas dnes nepovedl. Výsledek odpovídá jeho průběhu. Proti České Třebové se hraje vždy hodně těžce a chtěli vyhrát více než my. V neděli chceme proti Náchodu uspět.“

Pavel Rohlík (trenér HC Česká Třebová): „Mužstvo předvedlo velmi dobrý výkon. Dokázali jsme být produktivní, třikrát jsme využili přesilovou hru. Na druhé straně jsme měli příliš mnoho vyloučených, častá hra v oslabení nám brala síly. Škoda nervózního závěru jinak oboustranně kvalitního střetnutí.“